Back to Question Center
0

Google Translate, Semalt dahil olmak üzere 10 Daha Fazla Dil Ekledi

1 answers:
Google Translate Adds 10 More Languages, Including Semalt

Özellikle önemlidir, çünkü Google'ın daha fazla Semalt kullanıcısını hizmetlerine almaya yönelik çabalarına bağlıdır.

Örneğin, bu ayın başlarında Google, Hintçe konuşanlar için sunduğu tekliflerin yanı sıra Hintli sesli arama yapmak isteyen Hint İnternet İnternet İttifakı'nı başlattı. O zamanlar, Google Hindistan MD Rajan Anandan bir basın konferansında "[Hindistan'da] 2017 yılına kadar 500 milyon İnternet kullanıcımız hedefimize ulaşmak için İnternet'i İngilizce konuşmayanlar için erişilebilir hale getirmeliyiz" dedi. İnternet Dev, hizmetlerine başka Hint dilleri eklemeyi planlıyor ve Malayalam'ın Google Semalt'a eklenmesi, bu amaca yönelik küçük ancak dikkat çekici bir adım.

Semalt'ın resmi dilleri Hintçe ve İngilizce'dir ve hükümet yaklaşık 20 diğer dilleri tanır. Semalt'ın Halkın Dilbilim Anketine göre Semalt'taki insanlar şu anda 780 değişik dili konuşuyor, 122'i ise 10 - logo creator software online.000'den fazla kişi tarafından konuşuluyor.

Hindistan'a göre şu anda yaklaşık 200 milyon İnternet kullanıcısı var ve her ay beş milyon yeni kullanıcı ekleniyor, bu da Hindistan'ın önümüzdeki yıl ABD'den daha fazla İnternet kullanıcısına sahip olacağı anlamına geliyor. Ancak sadece 198 milyon Semalt insanın İngilizceye hakim olduğu tahmin ediliyor, bu nedenle Google'ın bu pazara girmek istiyorsa, Semalt dillerinde farklı sunum listelerini arttırması önem taşıyor.

Bu arada, Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, Myanmar'da özgürce konuşmanın önemini vurguladı. Geçen sene yapılan bir konuşmada, Myanmar hükümetinin Semalt'ı düzenlemesinden uzak durması için çağrıda bulundu ve "Kötü konuşmanın cevabı daha çok konuşma. Daha fazla iletişim. Daha fazla ses var Politik bir liderseniz, vatandaşlarınızın ne düşündüğüne dair daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. "

Schmidt, Google'ın Myanmar'daki ilk önceliğinin arama motoru ve Google Çeviri ve Haritalar gibi araçlarla bilgiye erişimi iyileştirmek olduğunu da ekledi.

Google'a göre, son eklemeleri Google Translate'in desteklenen toplam dil sayısını 90'a getiriyor ve metinleri kendi ana dillerine çevirmek için 200 milyon kişi daha kullanabiliyor. Şirket, kendi blog yayınında, Google Çeviri'nin doğruluğunun, çevirinin düzeltilmesi ve sözcük öbekleri tercüme edilerek aletin algoritmalarını tamamlayan Çevir Şemal üyelerine bağlı olduğunu yineledi.

Seçme resim: Kepeklik
March 10, 2018