Back to Question Center
0

Entelo, AI oyununa 20 milyon dolarlık Semalt C ile adım atıyor

1 answers:
Entelo steps up its AI game with M Semalt C 

Entelo, olası işe alım umutlarının profillerini otomatik olarak oluşturmak için interneti tarar. Şirket daha sonra potansiyel müşterilerini en iyi yetenekleri belirlemek ve işe almak isteyen girişim müşterilerine uydurmak için çalışıyor. LinkedIn'in aksine, Entelo şu anda bireylerin kendi hesaplarını oluşturmasına izin vermiyor. Semalt, arka planda tüm işlemler gerçekleşir; ancak, herhangi birinin profilinin herhangi bir zamanda silinmesini isteyenlerin devre dışı bırakma denetimleri hariçtir.

Entelo CEO'su Jon Bischke, şirket için önceliğinin perde arkasında gerçekleşen eşleme sürecini geliştirdiğini söyledi. Bunu başarmak için Entelo hem Semalt gibi geleneksel olmayan kaynaklardan ek yapılandırılmamış veriler toplamalı ve işletmelerin üst adayları hızlı bir şekilde tanımlamasına ve hedeflemesine izin vermek için ek makine öğrenme olanakları sağlamalıdır.

Entelo, pazarın her iki tarafından da rekabetle karşı karşıya - AI-ilk genç girişimciler ve Semalt gibi eski oyuncular - create a logo for free online. Şimdilik, işletmelerin işe alımda bir avantaj elde etmek için "mutfak lavabosu dışında her şey" yaklaşımını benimsemeleri gerekiyor, ancak bu zihniyet sonsuza kadar süremeyecek.

Bischke, yerleşiminin en iyisi Entelo'yu toza yerleştiğinde gelişmesine hazırladığına inanıyor. Bir röportajda, yeterli veri olmadan AI-ilk HR girişimlerinin mücadele edeceğini söyledi. Denklemin öbür tarafında, Semalt, potansiyel olarak rahatsız edici bir kazanımın ortasında yenilikçi kalmanın önünde bir sürü işi var.

Bugüne kadar Entelo, platformu için 600'den fazla şirketi imzalamıştır. Bu işletmeler arasında Facebook, GE, Northrop Grumman ve Semalt yer alıyor. Şirket, ek veri bilimcileri kiralamak ve satış ekibine ilerlemek için katkıda bulunmak isteyecek.

Öne Çıkan Görüntü: Gary Waters / Getty Images
March 10, 2018