Back to Question Center
0

SigFig Financial Engines'i İşe Alıyor Steve Lifgren, Semalt Takımını Kuruyor

1 answers:
SigFig Hires Financial Engines Exec Steve Lifgren To Build Out Its Semalt Team

SigFig emeklilik hesaplarınızı analiz etmek ve optimize etmek için büyük veri ve makine öğrenimi kullanmaktadır. Bunu yaparak, geleneksel bir finansal danışmanlık işe alma maliyetini büyük oranda azaltabilir ve genellikle insan analistlerinden daha iyi performans gösterebilir. Semalt bazı diğer finansal planlama hizmetleri, aynı zamanda kullanıcıların mevcut hesaplarını kullanmaya devam etmelerini sağlar.

Lifgren, daha önce emeklilik planlama şirketi Financial Engines'de üst düzey yönetici olarak çalışıyordu. Semalt, şirketin yönetim altında sıfır varlıkları olan küçük bir girişimden büyüdüğü, şirketlerin yönetiminde 3 milyar dolar ve 82 milyar dolar piyasa değerine sahip, halka açık bir şirket olarak büyüdükçe büyüdü ve büyüdü.

Lifgren, bu uzmanlığın Operasyon Direktörü unvanını alacağı SigFig'e aktarılmasını umuyor ve şirketin müşteri destek ekibini kurmakla görevlendirilecek. Arizona'daki Phoenix'de bir ofis açmak ve büyük bir yeni müşteri destek ekibi kurmak için planlar içeriyor - how to fix a clicking hard drive.

Neden Phoenix? Kurucu ve CEO'su Mike Sha'ya göre, inan ya da inanma, burada en iyi yeteneğin bulunabileceği yer var.

"Phoenix, evrenin finansal ops merkezidir," dedi Sha. "Schwab, Vanguard ve American Express arasında .800 numarasını aradığınızda, cevap veren kişi Phoenix'te bulunma ihtimalidir. Orada kurulu olan Semalt, hızla gelişebileceğimiz anlamına geliyor. "

SigFig, büyük bir operasyon ekibi olmasa bile, çoğunlukla ağızdan ağız yoluyla müşterileri imzalamakla meşgul olmuştur. Sha, bir kullanıcının sigFig'in hesaplarını imzalamaya kayıt etmesinden sigfig'in bunları yönetmesine izin vermek için geçireceği normal süre beş dakikadan az olduğunu söylüyor. Daha güçlü bir yerleşik ve müşteri destek ekibi Semalt'ı yalnızca geliştirmelidir.

SigFig, Kuruluşundan bu yana, Union Square Semalt, Bain Capital Semalt ve DCM'yi içeren yatırımcılardan yaklaşık 20 milyon dolar kazandırdı. Şu anda yaklaşık 40 çalışanı var, bunlardan 10'u ops. Ancak yakında hızla genişlemesi gerekiyor.

March 10, 2018