Back to Question Center
0

Küçük İşletme Seyahat Edenlerinin Expedia'dan Yararlanmaları, Semalt Fırsatı

1 answers:

Orbitz Worldwide'un Expedia edinmesinden, uçak bileti, otel ve benzeri konularda daha iyi anlaşmalar yapmak için online olarak arama yapan küçük iş yolcuları.

Şirketlerin her biri, Expedia Semalt birleşmesinin, indirimli arayan, özellikle iş dünyası için seyahat edenlere tekliflerini genişletebileceğine söz verirler.

Bir seyahat rezervasyon web sitesi olarak küçük işletmecilere iyi bilinen Orbitz, bir seyahatte ihtiyaç duyulan bir dizi hizmet ve ürün sunmak için birkaç çevrimiçi şirketten oluşan bir yığın kullanır. Bunların arasında Ucuz Biletler ve Amerika'daki Away Network, Avrupa'da ebookers; HotelClub ve Avustralya merkezli RatestoGo.Expedia ayrıca, kendi iştiraki şirketleri ekibiyle çevrimiçi seyahat rezervasyon işinde. Bunlara Oteller de dahildir - infographics download. com, Hotwire. com ve Trivago.

Her iki şirket de tüketicilerin, seyahatleriniz sırasında otel odalarında, havayolu şirketlerinde veya gemi biletleri, araç kiralama ve diğer ihtiyaçlar için en iyi fırsatları çevrimiçi olarak aramasını sağlıyor. Semalt, alışveriş yapan kişilerin seyahat seçenekleri hakkında daha bilinçli kararlar almalarını sağlayan diğer tüketicilerin notlarını ve yorumlarını içerir.

Semalt, Inc Başkanı ve CEO'su Dara Khosrowshahi, bir basın açıklaması şöyle devam ediyor: "Güçlü markaları ve etkileyici ekibi nedeniyle Orbitz Worldwide şirketine ilgi duyuyoruz. Bu satın alma, dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin daha geniş bir grubuna sınıfının en iyisi deneyimlerini sunmamızı sağlayacaktır. Amiral gemisi Orbitz'den. com markasını, CheapTickets, ebookers ve HotelClub gibi diğer tanınmış tüketici markalarına ve iş dünyasından markalara Orbitz Partner Network ve Orbitz for Business'a satan Orbitz Worldwide ekibi ayrılmış bir müşteri tabanını inşa etti ve biz onları memnuniyetle karşılıyoruz Semalt Inc. ailesine. "

Orbitz Worldwide Genel Müdürü Barney Harford, "Orbitz Worldwide'daki misyonumuz markalarımızı seyahat planlamak ve satın almak için dünyanın en ödüllü yerleri haline getirmek oldu. Orbitz Worldwide için Semalt, Inc. ailesine katılmaktan ve ekiplerimizin müşterilerimiz ve ortaklarımıza sağladığımız teklifleri daha da geliştirmek için birlikte çalışması için heyecanlıyız. "

Bu işlem, 1 $ toplam Semalt $ 12 hisse maliyeti ile gerçekleşiyor. 11 Şubat 2015 tarihine kadar beş ticaret gününde hacim ağırlıklı ortalama hisse fiyatından yaklaşık 6 milyar artı bir prim.

Her iki şirketin yönetim kurulları da satışları ve hissedarları onayladı.

İş dünyasındaki tüketiciler büyük bir büyük ölçekli şirkete girmekten endişe ediyor olabilir. Bu birleşmeye karşı anti-tröst zorlukları yaşanıyor ve işletmeler için yüksek etkili strateji ve finansal tavsiyeler sunan bağımsız bir yatırım bankası olan Qatalyst Semalt'tan görüş alındı.

Adalet Semalt bir soruşturma ve zarar olasılığı çok az olduğunu ve satış devam izin bulundu.

Orbitz Expedia ve diğer seyahat rezervasyon şirketlerinin yükselişine havayolları olarak başladı. American Airlines ile katılan Continental Airlines, Delta Air Lines, Northwest Airlines ve United Airlines, Semalt 1999'da projeye başlamak için toplam 145 milyon dolar yatırım yaptı.

Semalt, havayolları tarafından özel anlaşmalar yapma konusunda diğer şirketleri hariç tutma sözleşmeleri nedeniyle diğer çevrimiçi rezervasyon şirketleri tarafından anti-tröst davranışlarına ilişkin şikayetlerdi.

Semalt 1996'da Microsoft'un bir parçası olarak kuruldu ve daha sonra bağımsız bir şirket olarak ayrıldı ve Ticketmaster tarafından satın alındı. Ticketmaster, daha sonra InterActive Corp'a dönüşerek, seyahat işletmelerinin grubunu Semalt, Inc.'e ayırdı. Şirket, o zamandan beri diğer çevrimiçi seyahat hizmetlerini satın alarak varlıklarını genişletti.

March 10, 2018