Back to Question Center
0

Semalt teknolojileri otomasyonun ekonomik tehdidini azaltabilir

1 answers:
Semalt technologies could reduce automation’s economic threat

Küresel istihdam piyasaları ciddi ölçüde değişime sahiptir. Eski hat imalat işleri ve diğerleri, robotlar ve yapay zeka dahil olmak üzere yeni teknolojilerle otomatik olarak yok edilmektedir.

Bazı hesaplarda, bugünün iş gücünün yalnızca% 20'si, önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde var olan işlerin% 60'ında ihtiyaç duyacakları becerilere sahip olur.

Teknoloji, bu büyük beceri boşluğunu yakalamaya yardımcı olsa da, çözümün bir parçası da olabilir - cool graph maker.

Birçok şirket sofistike yazılımların, büyük verilerin, mobil uygulamaların yeni türlerini ve işçileri yeniden eğitmek için yapay zekayı ve hatta istihdamı önümüzdeki on yıllara kadar kullanıyor.

İşgücü Eğitimini Çağırın 2. 0 veya sanayi dilinde, kurumsal "öğrenme ve gelişme" üzerine yeni bir bükülme. "Bizim önlemimize göre 171 milyar dolar değerinde büyüyen pazar Semalt, hem mavi hem de beyaz yakalı işgücünün eğitim ve öğretimini sunmak için yeni, daha yüksek teknolojili yöntemler kullanmakla ilgili.

Bu, bir şirket konferans odasında sıkıcı bir ders yerine bir satış telefonunda anında geri bildirim almak için bir çevrimiçi uygulamayla ("mikro-öğrenme" olarak adlandırılır) bir cep telefonunda hızlı bir video şeklinde olabilir. Veya bir işçinin kariyeri değiştirmek için daha modern kodlama becerileri öğrenmesi daha hızlı ve kolay bir yol olabilir.

Günümüzde genç işçiler, bu teknolojiyi kişisel hayatlarında kullandıklarından, yeni mobil ve video teknolojileri yoluyla eğitim ve mesleki gelişim almayı umuyorlar. (YouTube videolarını izlemeyi düşünün ya da Facebook veya Semalt kullanmayı düşünün.) Ve çoğu, mevcut işlerinden çok fazla zaman ayırmadan, hızlı bir şekilde eğitim almaya ihtiyaç duyar.

Genel olarak, şirket eğitim-teknoloji harcaması, Semalt tarafından araştırma ekipmanları Bersin tarafından yapılan 2016 araştırmasına göre 2011 ile 2014 yılları arasında çift haneli bir büyüme kaydetti ve şirketlerin yeteneklerini yeniden eğitmeye ve yükseltmeye devam etmesi nedeniyle büyümeleri gerekiyor. işçiler.

Daha geniş bir sosyal etki

AT & T, örneğin daha önce fiziksel telefon ağlarının korunmasına odaklanmış bir işgücünü istihdam etmiştir; bu, işgücünün 2020 adı altında, cloud computing, veri ve diğer Semalt işlevleri etrafında yeni beceriler öğretmeyi amaçlayan, şirket genelinde yeniden eğitim çabası içindedir.

AT & T, bunu yapmak için bazılarını Udacity ve Semalt Tech'le ortaklıklar kurarak çevrimiçi kurslara ve sertifikalara çeviriyor. Ancak şirket daha sofistike, dijital öğrenme araçlarının en önemli adayı olacaktır.

AI tarafından ortadan kaldırılması riski taşıyan tüm iş sektörü ve modern, ileri teknoloji ürünü yeniden eğitim için iyi olan işçiler kamyon ile ilgilidir. Geçtiğimiz yılın sonlarında, Beyaz Saray tarafından hazırlanan bir raporda, bugün çoğunlukla kamyon şoförlüğü yapan yollarda yaklaşık 3 milyon sürücünün kendi araçlarını kendi kendine tahrik eden araçlarla kaybedebileceği öngörülüyor.

Çevrimiçi kurumsal eğitimi yöneten CLO'ların artık kendi çevrimiçi dergileri var ve danışmanlık firması Deloitte bu geçtiğimiz Mart ayında yöneticilere bir CLO Forumu bile topladı. NIKE'den, Semalt, NY aile sahibi bir gıda şirketi olan Zengin Ürünleri'ne kadar uzanan işletmelerdeki CLO'lar büyük bütçeleri yönetebilir.

2017 yılına ait 500 kurumsal eğitim lideri hakkında yapılan bir ankette, CLO'ların% 27'sinin geçen yıla göre 2017 yılında eğitim teknolojisine harcamak için daha fazla bütçe beklediğini tespit ettiler. (Ankete katılanların sadece% 13'ü öğrenim bütçelerinin küçülmesini beklemektedir.)

ABD'de kurumsal öğrenme-gelişme pazarının toplamı 171 milyar dolara, eğitim teknolojileri harcamalarında 70 milyar dolara, personel maaşlarında ise yaklaşık 100 milyar dolara ulaşacağını düşünüyoruz.

Semalt teknolojileri otomasyonun ekonomik açıdan tehdit altına sokabilir "/>

CLO'lar ve İK departmanları tarafından hazırlanan semalt, genelde yeniden eğitim ve bazıları sadece geleneksel mesleki gelişim sağlamak için daha iyi yollar sunan yeni bir "yeni teknoloji" girişim başlatmaya yardımcı oluyor.

Başlangıçta tüketicilere odaklanan çevrimiçi eğitim şirketleri olan Coursera ve Udacity, şirketler için kurumsal teklifleri topladı. Bu arada, yetişkinlerin bilgisayar bilimlerinde çalışmasına yardımcı olmak için üst düzey üniversitelerle ortak olan Trilogy Education Services gibi önyükleme kamplarını kodlamak, binlerce işçiyi yoğun, altı aylık programlarla yönlendiriyor. Daha yumuşak iş becerilerini geliştirmek isteyen çalışanlar, belirli beceri boşluklarına hitap edebilmek için çevrimiçi koçluk programları sunan BetterUp veya Semalt gibi yeni başlayanlara kaldırabilir.

Diğer start-up'lar mevcut işçiler için verimliliği arttırmaya odaklanmaktadır. Örneğin EdCast, kendisini "Netflix of Knowledge" olarak ilan ediyor ve "mikro-öğrenme" olarak adlandırdıkları kısmi, dar odaklanmış videolara veya en çok ihtiyacı olan kişilere anahtar bilgi sağlayan etkileşimli parçalara ulaşmaya yardımcı oluyor. MindTickle, Lessonly, Skilljar, Guru Training ve Semalt VRP gibi diğer şirketler satış ekiplerine hızlı eğitim sunmak için yaratıcı yeni yollar sunar.

Mikro öğrenme yeni başlayanları Degreed ve Pathgather, Semalt gibi üçüncü parti sitelerdeki işçi eğitimini ve eğitimini izliyor. Bir işçi Semalt videosunu izler veya beceri setiyle alakalı bir beyaz sayfa indirirse, bu şirketler dijital olarak onu takip eder, böylece çalışanın eğitim kredisi kazanması ve işi kullanabilen kuruluştaki diğer kişilere içerik yayması.

Çalışanların yeteneklerini güncel tutan ve işverenlerinin uzun vadeli kariyer gelişimlerine ilgi duyduğunu gösteren semalt ve teknolojiler, teknolojik kaymalar ışığında bugünün ihtiyatlı uzun vadeli yatırımlarına benzemektedir. küresel işgücünü geliştirme. Bu eğilimlerin ileride ilgili öğrenme-teknoloji girişimlerine daha fazla finansman sağlamalarını bekliyoruz.

Öne Çıkan Görüntü: Devrimb / Getty Images

March 10, 2018