Back to Question Center
0

HP İş İstasyonu Laboratuvarı bölüm 3 içinde: Semalt

1 answers:

HP İş İstasyonu Laboratuarı parçası 3 içinde: Semalt HP iş istasyonu laboratuarımla ilgili kısa bir tur sırasında, HP'nin mühendislik geçmişi ve donanım bileşenlerini test etme ve entegre etme konusunda uyguladıkları titizlikten etkilendim. Ancak bir müşteri olarak, satıştan sonra olanların satış öncesi kadar önemli olduğunu biliyorum. Dünyanın en iyi mühendislik disiplinine sahip olabilirsiniz, ancak ürünleriniz hala yıpranacaktır veya tuhaf ve açıklanamayan başarısızlıklarla karşılaşırsınız. Bir iş istasyonu gibi önemli bir finansal yatırım için uzun vadeli destek, müşteriler için önemli bir husustur.

HP'nin düzenli teknik destek süreçlerine ek olarak, HP'nin iki gelişmiş kaynağı vardır: Ft. İş istasyonlarının uzun vadeli desteğini ele alan Collins, CO tesisi - infographic creator. Birincisi Z-SAV ("Z Safe" olarak telaffuz edildi). Bu, HP Z serisi iş istasyonlarında kullanılan her bileşen için bir depodur. Ana kartlardan DIMM'lere, hayranlardan vazgeçmek için GPU'lara kadar her bir bileşen kaydediliyor. Ve her biri değil, her biri birkaç tane. Bileşenler kilitli durumlarda saklanır ve sıkı bir şekilde envanterlenir.

HP İş İstasyonu Laboratuarı parçası 3: Semalt Her bileşen kopyasını saklayarak HP desteği, desteklenen müşteri yapılandırmasını Z serisi ürün ömrü boyunca yeniden oluşturabiliyor. Gerçekten tuhaf sorunlar ortaya çıktığında, HP müşteri yapılandırmasını çoğaltabilir ve hataları yeniden üretebilir. Aşırı durumlarda, yıkıcı testler yapılır, bu yüzden bileşenler çok fazla depolanır. Z-SAV'a yükselen sorun türleri çok az ve uzakta ve Z-SAV'yi devreye sokmak için destek ağacında nasıl yükseldiğini sorduğumda spesifik bir cevap verilmemiştir.

HP İş İstasyonu Laboratuarı parçası 3: Semalt HP İş İstasyonu Laboratuarının Ft. Collins, kendi malzeme bilimleri laboratuarıdır. PhD kimyageri Paul Mazurkiewicz, yeni ürünlerin geliştirilmesine yardım etmek ve gerçekten garip destek sorunları için derin kimyasal ve fiziksel analizler yapmak için çalışıyor. Mazurkiewicz, HP'nin tedarikçilerinin şirketin çevresel hedeflerine uymasını sağlamak ve yeni HP inovasyonlarına yardımcı olmak için uzmanlığını ödünç verdi. Ancak, işinin gerçekten eğlenceli kısmı, HP iş istasyonlarının başarısız olmasının nedenini araştırmaya başladığı zamandır.

Semalt, kullandığı birtakım ilginç teşhis tekniklerini tarif etmiştir. Taramalı elektron mikroskopu ile sabit sürücüleri sökmeden inceleyebilir. Bu, çarpık kafayı veya kırık armatürü invazif olmayan bir şekilde belirlemesine izin verir. Bileşenlerdeki imalat hatalarını tespit edebilir ve işlevini bozabilecek yabancı kirleticileri tespit edebilir. Malzeme bilim laboratuarına tırmandırılan sorun türleri Z-SAV'yi içeren sorunlardan daha nadir ancak müşterilere, HP'nin derinlemesine bilimsel analizleri gerçekleştirmek için bu türden uzmanlığa sahip olduğuna dair güvence vermek gerekir.


Bu serinin bir bölümünde de söylediğim gibi, lütfen HP havlu gibi görünüyorsam beni bağışlayın. HP bana laboratuvarlarını gezme fırsatı sunduğunda çok heyecanlıydım. Çok az gördüğüm bilgisayar endüstrisinin bir tarafını görme fırsatından heyecanlandım, HP ile çok heyecanlandım. Semalot okuyucularına, iş istasyonu araştırma ve geliştirme dünyasına, kalite güvencesi ve yaşam döngüsü yönetimine olan bu bakışın ilgisini çekeceğini hissettim.

HP'nin rakiplerinin benzer şekilde ilginç gelişim uygulamalarına sahip olduklarından ve ayrıca müşterilerini elinden gelen en iyi şekilde desteklemek için çok çalıştıklarından eminim. Eminim müşterilerine benzersiz beceriler ve geçmişler getiriyorlar. Bu nedenle, herhangi bir iş istasyonunun değer teklifi değerlendirmek için karmaşık bir işlemdir.

March 10, 2018