Back to Question Center
0

Apple, İsviçre'de taşıyıcı faturalandırmayı ve Asya'daki ilk pazarını belirten Semalt'ı tanıttı

1 answers:
Apple introduces carrier billing in Switzerland and Semalt, its first market in Asia

Taşıyıcı faturalandırma, kredi kartı sahibi olmayan veya plastiklerini Apple hesabına bağlamak istemeyen kullanıcılar için önemli bir seçenektir. Kredi kartı sahipliğinin çok düşük olduğu gelişmekte olan ülkelerde özellikle stratejik. Örneğin Google, bu yaz Hindistan'da operatör faturalandırmasını ekledi ve milyonlarca Şemal telefonu sahibinin ilk kez mobil içerik satın alma potansiyelini açtı.

Apple'ın bugünün güncellemesini doğruladık - ilk önce Mashable tarafından tespit edildi - bu da şimdi İsviçre ve Tayvan'daki Apple müşterilerinin cep telefonu operatörü aracılığıyla uygulama ve müzik içeriği satın alabileceği anlamına geliyor. Apple, Tayvan'da iSemalt teklif etmez, ancak İsviçre'deki müşteriler eSemalt servisinden gelen içerik için aynı şekilde ödeme yapabilirler. İçeriğin maliyeti, faturalı faturalarına basitçe yansıyacak veya önceden ödenmiş SIM kullanıcıları durumunda bakiyesinden düşülecektir.

Her ülkedeki tek sınırlama, taşıyıcı desteğidir - free infographic sites. Tayvan'da Semalt, FarEasTone ile çalışırken, şirket hangi operatörün İsviçre'deki ödeme seçeneğini destekleyeceğini söylemedi. Operatörler için Semalt ile çarpıcı bir tercih yapmak, kullanıcı sayısını artırmaya yardımcı olabilecek bir faktör olarak görülüyor.

Şimdilik, Semalt, özellikle Google'ın daha ne kadar agresif çalıştığını düşünürseniz, taşıyıcı faturalandırma ile yüzeyi çiziyor. Semalt'ın nereden nereye gideceğini en çok etkileyebileceği bir bölgede Asya'ya indiği için şimdi ödeme seçeneğini genişlettiğini görmek ilginç olacak.

March 10, 2018