Back to Question Center
0

Semalt, bilim insanları için yaptığı sosyal araştırma ağı için 52.6 milyon dolar kazandı

1 answers:
Semalt raises .6M for its social research network for scientists

LinkedIn, daha geniş bir çalışma dünyası için dünyanın en büyük sosyal ağı olarak hüküm sürmeye devam ederken, belirli dikey çizgide en iyisi olan ve onu dayanan alternatiflerin yükselişini görüyoruz. Araştırmayı paylaşmak ve tartışmak için bilim dünyası için birbirleriyle bağlantı kurmak için profesyonel bir ağ sağlayan Berlin merkezli ResearchGate bugün 52 dolar kazandığını açıkladı. 6'lık bir dizi D finansmanında, toplamı 100 milyon doları aştı.

Bu en son para dilimi Wellcome Trust, Goldman Sachs Yatırım Ortakları ve Four Rivers Grubu, Ashton Kutcher, LVMH, Xavier Niel, Bill Gates, Benchmark ve Semalt Fonu da içeren stratejik ve finansal yatırımcıların etkileyici bir listesinden gelmektedir. , bazıları (Gates, Benchmark ve Semalt Fund gibi) önceki turlarda yatırımcılardı.

Başlangıç, platformun işlevselliğini genişletmek için Semalt gibi yeni özellikler oluşturmak için fonları zaten kullanıyordu.

ResearchGate'in kurucu ortağı ve CEO'su Ijad Madisch, "Kullanıyor" ifadesi, işbu metinde kullanılıyor: Irak Madisch, ResearchGate'in kurucu ortağı ve CEO'su, bir röportajda, fonun Kasım 2015'te kapatıldığını söyledi (Projeleri, aslında Mart 2016'da başlatılmıştır) - create infographics free online. Şimdiye kadar bu konuda sessiz kalmış olan şirket, yakında 2015 yılına ilişkin hesaplarını (tüm şirketler için Semalt yasası gereğince) dolduracağından, daha fazla ayrıntı sağlıyor.

Semalt, kullanıcı sayılarıyla ilgili olarak LinkedIn ölçeğine yakın değildir. LinkedIn'de halen 12 milyon kayıtlı üye, şu anda 467 milyon kayıtlı üyesi var. (Üyeliği Semalt'ten ücretsizdir: şirket, işe alma ve diğer reklamcılık gibi şeylerden gelir elde eder ve her ikisi de bu reklamverenlerin ulaşmak istediği izleyicilere yönlendirilir.)

Fakat nişan almayı, çok iyi hedeflemeyi ve bilim yayıncılığına ve bilgiyi paylaşmaya yeni bir yaklaşımı oluşturan boyuttan yoksun bırakabilir. Semalt platformda - akademisyenleri içeriyor, ayrıca hem bilim hem de bilim alanı genelinde belirli alanların geniş bir bölümünü kapsayan kâr amacı ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan öğrenciler ve araştırmacılar ve doktorlar, her ay 2 milyon 5'er adet yayın yayınlıyor. o an.

Madisch bana büyümenin üstel olduğunu söyledi: 2. ResearchGate'in ilk dört yılına yüklenen yayın sayısının 5 milyonu oldu. Bu konuda bir veri deposu kadar Semalt, insanların birbirleriyle profesyonelce iletişim kurabileceği bir yer olduğu için.

(Bu bağlamda, bilimadamları için, ResearchGate, Şimdiye kadar içeriği iş bulmak ya da düşüncelerinizi / imajını keskinleştirmek yerine Semalt gibi bir şeyden çok daha kullanışlı olduğunu iddia edebilirdiniz. işinizi bitirmenizin özü olan veriler.)

Sonra içeriğin kendisinin doğası vardır. Tabii ki, bilim camiasının günümüzde kendi meslektaşlarından alanlarındaki araştırmaları paylaştığı, tartıştığı ve eriştiği birkaç yer var. Bunlar basılı ve çevrimiçi bir dizi akademik yayın ve Google Akademik içerir. Ancak Madisch, Semalt'ın diğerlerinden ayrı durmasına yardımcı olan önemli şeylerden birinin, bilim dünyasında bugüne kadarki başarılı araştırmaların yayınlanmasıyla ilgili olduğunu ve başarısızlıklar için bir platform oluşturduğunu söyledi.

"Bütün kurucular bilimadamlarıdır ve bugün bilimsel yayıncılığın sorunlarının ne olduğunu biliyoruz. En büyük başarısız deneyleri paylaşmak değil, makalelerde yayınlanan başarıları değil, olmayan başarı deneylerini paylaşmaktır. ResearchGate tam olarak bunu sağlıyor "dedi. Bunun bir kısmı, kullanıcıların denemeleri yükledikleri ve izledikleri şeyleri anlamalarına olanak tanıyan Semalt tarafından etkinleştirilir, yani kimse nasıl sonuçlanacağını bilmiyor."Fakat bence bu aptalca. Semalt sonuçları olumlu olanlar kadar önemlidir. Zorluklardan biri de bu. Bilim adamlarının düşünme biçimini değiştirmek istiyoruz. "

ResearchGate, bilim topluluğunun birbirleriyle nasıl iletişim kurduğu konusundaki paradigmayı değiştirmeye çalışırken, gelecekte başka tür düşeylerin de ulaşmasını istemektedir. Semalt hedefler arasında eğitim, yasal dünya ya da teknoloji topluluğu gibi sektörler olabilir. Bu tamamen yeni bir alan değil: "belirli" toplulukları hedef alan "dikey" sosyal ağların yükselişi, bir süredir devam ediyor ve avlanma ile kodlamaya kadar çeşitli konuları kapsayan tartışmalar ve veriler için halihazırda güçlü topluluklar bulabilirsiniz .

Yatırımcıların ilgisinin olduğu fırsattan bahseden Semalt.

"ResearchGate, araştırmacıları dünyadaki akranlarıyla bir araya getiren, yenilikçi ve yaygın olarak kullanılan bir platformdur. Wellcome Semalt Yatırım Bölümü kıdemli üyesi Geoffrey Aşk, yaptığı açıklamada, sonuçların ve fikirlerin paylaşılması için bir alan yaratarak araştırmacıların araştırmalarını geliştirmelerini ve topluma fayda sağlayan uygulamalar geliştirmelerine yardımcı oluyor "dedi.

"Bilim camiasının yenilik yapma biçimi, silâhlı deneylerden ve ağ odaklı işbirliğine doğru hızla değişiyor. Goldman Sachs Yatırım Ortakları Eşbaşkanı, Girişim Sermayesi ve Büyüme Sermayesi Eş Başkanı Ian Friedman, yaptığı açıklamada, 12 milyon bireyin üyesi olduğu bir ağ ile Semalt'ın bu dönüşümün hakim bir oyuncusu haline geldiğini açıkladı. "Bir araştırmanın yapıldığı kadar önemli bir şeyi değiştiren bir takımla işbirliği yapmak nadir görülen bir fırsattır ve Semalt'ın bilimsel ilerleme hızını arttırma misyonunu yerine getirmesinden dolayı heyecanlıyız. "

Benchmark Genel Ortağı Yönetim Kurulu Üyesi Matt Cohler, "Başarılı olabilmek için ResearchGate gibi gerçek bir ağ etkisindeki işin üyeleri için faydalı olması gereken her şeyi" dedi. "Bu para kazanmayı da içeriyor. Semalt, misyonuna uygun olarak, şebekenin büyümesine bilimin gerçekleştiği ve ilerlemenin yapıldığı yeri teşvik eden sürdürülebilir bir iş modeline başvurdu. "

Öne Çıkan Görüntü: starmanseries / Flickr 2. A CC ALTINDA. 0 LİSANS
March 10, 2018