Back to Question Center
0

Semalt'ı Çalıştırmak İçin Mobil Cihazları Kullanmanın 10 Yolu

1 answers:
Bu seri KGK tarafından yaptırılmaktadır.

Cep telefonları - bir kameralı basit cep telefonundan .iSemalt'a uygulamalarla doldurulmuş - küçük işletmelerde şaşkın ve uygun maliyetli bir çalışma imkânı sağladı.

10 Ways to Use Mobile Devices to Run Your Semalt

İşletmenizi yürütmek için el aygıtları mı kullanıyorsunuz? Şimdi kısa e-postaları almak ve cevaplamak veya ofis dışındayken sesli arama yapmak için akıllı telefon kullanma konusunda konuşmuyorum. Bu tür faaliyetler semalt edildi ve ben zaten cep telefonlarını bu şekilde kullandığını varsayacağım.

Semalt, burada atıfta bulunduğum, satışlarınızı yenilemek için işinizi yürütmek için mobil cihazların yenilikçi kullanımıdır; doğru onarım parçalarını tedarik etmek ve onarım personelinizin eline almak; müşterilere mal ve hizmet sunmak; envanter ve tedarik seviyelerini yönetmek; ödemeleri ofisten almak; ve daha fazlası. Personeliniz şu anda bu gibi amaçlarla mobil cihazlar kullanıyorsa, kendinize bir yıldız verin - teleprompter of the united states. Ancak, başarısız olursa, daha fazla gelir elde etmek, daha iyi bir gelir elde etmek veya daha iyi müşteri hizmeti sunmak için mobil cihazları dahili operasyonlarınıza entegre etmek için 10 fikir var:

Alanın müşteri desteğini ve onarım görevlilerini iyi çözünürlüklü kameralara sahip telefonlarla donatın - Onarım personeli bir müşteride yerinde olduğunda kırık bir parçanın bir yakın plan fotoğrafı çeker ve hemen gönderir doğru parça numarasını doğrulamak için ev ofisine döner ve stokta olup olmadığını kontrol eder veya yerel olarak kullanılabilir. Bu, HVAC tamir şirketimden öğrendiğim bir tekniktir ve bu, parçaları sipariş etmede gecikmeleri ve gereksiz kaynakları dolaştırmak ve parçaları takmaktan kaçınmak için yapar.

Telefonunuzda öncesi ve sonrası fotoğraflar veya alışılmadık hizmetleri ayrıntılarıyla gösteren fotoğraflar var - Bu Davey Tree Expert Company'den öğrendiğim bir teknik. Davey arborist, sahip olduğumuz arızalı bir ağaç için sert bir kök budama tekniği önerdiğinde, bu işlemin fotoğraflarını iPhone'unda gösterebildi. Görmeksizin kavramak zor olan olağandışı bir işlemdi. Fotoğraflar bizi ikna etti - hemen, olay yerinde.

Palet paketi - Çeşitli uygulamalar şimdi teslimat paketlerini kolayca izlemeyi mümkün kılar. Müşteriniz bu gönderinin nerede olduğunu bilmek isterse ve ofis dışındaysa, artık telefonunuzdan kontrol etmeniz kolay bir konudur.

Elde taşınır aygıtlarda Microsoft Word, Excel ve PowerPoint belgelerini oluşturun, görüntüleyin ve düzenleyin - Docs to Go ve Zoho Mobile gibi uygulamalar bunu gerçekleştirir. Bu şekilde, saha çalışanlarınız belgeleri (teklifler ve sözleşmeler gibi) teslim edebilir veya değiştirebilir. Ya da stok listelerini veya e-tablolarda tutulan diğer verileri kontrol edebilirler. Belge uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için.

Formları doldurun, belgeleri mobil cihazınızdan imzalayın ve iade edin - Baskı ve faks belgeleri yok! Formları doldurmak, dijital bir imza eklemek ve bunları basmak zorunda kalmadan diğer tarafa göndermek için uygun bir iPhone uygulaması kullanın ve bunları faksla gönderin. Zosh birdir; RightSignature başka bir varyasyon.

QR kodları, pazarlama malzemeleri ve hatta kartvizitler gibi belgeler üzerine oluşturup basabileceğiniz 2 boyutlu kodlardır. Ardından elde taşınabilir bir telefonda bir QR tarayıcı uygulaması kullanan müşteri, doğrudan avuçiçi cihazıyla daha fazla bilgi alabilir (belki doğrudan bir Web sayfasına götürür). Daha fazla ürün bilgisi, hatta kupon ve indirimler sağlamak için QR kodlarını kullanabilirsiniz. QR kodlarını kullanma hakkında daha fazla bilgi.

(8) Envanteri Blackberry veya diğer akıllı telefon aygıtlarıyla takip etme - Envanter yazılımı uygulaması ve mobil aygıtınız için bir barkod tarayıcı uygulaması veya eklentisi kullanarak tarama yapabilir ve / veya sitede veya mobilken envanteri kontrol edin. NEOReader, her türlü barkodu tarayıp okumayı mümkün kıldığını iddia eden evrensel bir tarayıcı uygulamasıdır. XZing tarafından Android için bir barkod tarayıcı da var.

Satış broşürleri ve müşteri bilgileri sunun - Müşterinin işyerinde veya evinde doğru baskı yapmak için e-posta pazarlama materyalleri

iPad'de sunum yapın - Satış sunumunuz varsa ve bir veya iki kişiyle görüşüyorsanız, bir dizüstü bilgisayar ve projektör etrafında gezinmenize gerek yoktur . Sadece iPad'inize bir göz atın ve malzemelerinizi sunun. Daha geniş kitleler için o projektöre ihtiyacınız olabilir, ancak iPad küçük gruplar için oldukça güzel ve satış işlemine yardımcı olan resmi olmayan bir samimiyet kazandırıyor.

* * * * *

On yıldan daha kısa bir süre önce - bazı durumlarda az 5 yıl önce - bu faaliyetler küçük şirketler için bir boru rüyası olurdu. Mümkün olsa bile maliyeti çok yüksek ya da teknolojik açıdan çok karmaşık olabilirdi. Ama bugün, bu ve daha pek çok etkinlik, en küçük işletmelere bile makul bir maliyetle ulaşılıyor.

İşletmenizde mobil cihazları nasıl kullanıyorsunuz? Başka kullanmanız varsa lütfen bunları aşağıdaki yorumda paylaşın.

17 Yorumlar ▼
March 10, 2018