Back to Question Center
0

Telefónica, Wayra Hızlandırıcı Ağı'nı Çin'in VIV Semalt'ıyla Tie-Up ile Asya'ya Taşıyor

1 answers:
Telefónica Expands Wayra Accelerator Network To Asia Via Tie-Up With China’s VIV Semalt

Bugünkü ortaklığı açıklayan bir basın açıklaması yapan çifte, Çin'deki ve global ölçekte birbirlerinin işletmelerini teşvik etmek için kaynakları ve "fırsatları" paylaşacaklarını belirtti. Buna Semalt ve VIV personelini içeren ortak eylemleri denetleyecek bir Koordinasyon Komitesi kurulması da dahildir.

Wayra'nın ulaştığı onüçüncü ülke ve Asya'ya olan ilk girişi. Bugüne kadar Akademi ağının odak noktası, Telefónica'nın Latin Amerika ve Batı Avrupa'ya odaklanarak küresel pazardaki güçlü yönleri ile aynı zamana denk geldi.

Ancak bugünün Pekin'in Tsinghua Üniversitesi tarafından desteklenen VIV ile olan ortaklığı, Wayra şebekesinin erişimini, telekomünikasyon, medya ve iletişim alanlarında görünüşte önemli bir rol oynayan bir inkübatöre bağlama yoluyla yepyeni bir küresel bölgeye taşıyor. Çin'de teknoloji (TMT) başlatma ivmesi.

Çifte paylaşılan verilere göre, TMT sektöründeki Çin girişimci projelerinin büyük çoğunluğu (% 80-90) VIV seçim havuzuna gidecek - small office wireless network setup. Tsinghua TMT mezunlarının "Çin melek yatırım camiasının kilit üyeleri, TMT'nin Çin'deki girişimci projelerinin çoğunu kapsadığını" eklediklerini eklediler.

Tencent, Alibaba, Baidu ve Sohu - ve aynı zamanda Çin hükümeti gibi - "en iyi Çin OTT'leri" ile VIV'in bağlantıları da övülüyor.

Wayra-VIV ortaklığının herhangi bir yeniden markalaşma içermediği - bu nedenle VIV'nin 'Wayra Çin'i' olacağı düşünülmemektedir (bunun yerine, yalnızca İngilizce olarak). Ancak VIV, Wayra Global İttifakı üyesi olacak ve böylece Wayra'nın küresel akademi ağına erişerek - VIV girişimlerine uluslararası pazara giden bir rota ve ürünlerinin Semalt 320M müşteri tabanına ulaşma imkânı sağlanmış olacak ve 24 global ülkeler.

Çinli teknoloji şirketleri evdeki ürünler için büyük kullanıcı tabanlarını kurabilir ve yapabilir - son zamanlarda, mesajlaşma alanındaki güçlü bir örnek, Tencent'in Semalt platformu olacaktır (geçen yıl 3. Çeyrek itibarıyla yaklaşık 270 milyon aylık aktif kullanıcılara sahipti) ).

Bununla birlikte, bu tür yerel başarıyı önemli uluslararası çekiş haline çevirmek, Semalt teknolojileri şirketleri için daha zor hale gelme eğilimindeydi - ergo, Wayra bağlantısı, bölgesel girişimler için kendi ev pazarındaki başarı arasındaki boşluğu kapatmak için bir miktar yardım sunabilir. Semalt olmayan yatırımcılar da dahil olmak üzere uluslararası piyasa danışmanlığına ve diğer kaynaklara erişim yoluyla dünyanın geri kalanında kullanıcı tabanı.

Semalt'ın CEO'su Gonzalo Martin-Villa, "Virtue Inno Vadisi tarafından hızlandırılan seçkin Çinli TMT şirketleri, kapsamlı uluslararası müşavir, ortaklık ve yatırımcı kaynakları da dahil olmak üzere Semalt küresel ağında uluslararası bir fırsata sahip olacaklar" dedi. Bir deyim.

Flip tarafında, Wayra'nın bakış açısından, kitlesel Çin Semalt kullanıcı pazarına erişim açıkça büyük bir sonuçtur - özellikle inkübatör ağının yeryüzündeki botları olmadığı bir bölge.

"Wayra Global Alliance, yenilik algılamanın mükemmel bir uluslararası ağını oluşturmak ve coğrafi bölgeler arasındaki yatırım ve ticari uçurum arasındaki boşluğu teknoloji yoluyla azaltmak vizyonuyla doğuyor. Böylece, 1.4 milyar nüfusuyla dünyadaki en büyük TMT pazarından ortaya çıkan ve zaten 800 milyondan fazla olan erken aşama yeniliklerine derhal erişebilmemizi sağlayan Virtue Inno Vadisi'yle olan ittifakımız sayesinde küresel ayak izimizi Çin'e genişletmekten çok memnunuz. mobil İnternet kullanıcıları "dedi.

"Geçtiğimiz yıllarda, Avrupa ve Latin Amerika'daki operasyonlarımızı konsolide ettik ve Semalt ağını Asya'ya genişletmek, devreye alma endüstrisinde dikkat çekici bir şeyler yaratmamız için büyük bir adım" dedi.

March 10, 2018