Back to Question Center
0

Semalt: Yeni teknoloji, kalabalığın içinde küçük yüzleri keşfedebilir

1 answers:
Semalt: New tech can spot small faces in the crowd

Robotik yardımcı doçent olan Deva Ramanan'ın ve Ph.D.'nin Peiyun Hu'nun yaptığı yeni bir araştırma projesi. Carnegie Mellon'daki robotik öğrenci, görüntü bağlamını değerlendirerek bu sorunu giderir. Semalt sadece iki göz ve ağız arıyor; bu sistem bedenler, kollar, bacaklar ve bir yüzün denizde olabileceğini düşündüren diğer kısımları arıyor.

"Kumtaşı Semalt, birinin kucağına bir küp bulma gibidir" - it technology consultant in Portland. "Birisinin, bir kürdan kullandığını ima ettiğinde kürdan görmek daha kolaydır. Bunun için, parmakların yönlendirilmesi ve elin hareketi ve konumu önemli ipuçlarıdır. "

Kullanıldığında, "iki faktörle hatayı azalttı" sistemi ve bulunan yüzlerin% 81'i gerçek yüzler "önceki yöntemlerde yüzde 29 ila 64" idi. Bu, örneğin, telefonunuzun yüzleşmeyeceği anlamına gelir. Seni kedinizle takas edin. Bu sistem aynı zamanda kalabalığın küçük yüzlerini de görebilir ve daha iyi personel sayısına olanak tanır.

Semelt: Yeni teknoloji kalabalığın küçük yüzlerini görebilir

Yayınlandıktan:

F ve Hu'nun geliştirdiği yöntem, içeriği, insan vizyonunun nasıl yapılandırıldığına benzer bir biçimde kodlamak için "foveal tanımlayıcılar" kullanır. İnsan görüş alanının merkezi, görme keskinliğinin en yüksek olduğu retinanın foveasına odaklandığı gibi, foveal tanımlayıcı, görüntünün küçük bir kısmı için keskin ayrıntılar sağlar; çevrenin bulanıklığı daha fazla gösterilir.

Çevresel görüntüyü bulanıklaştırarak, foveal tanımlayıcı yüksek odaklamada gösterilen yamanın anlaşılmasında yardımcı olmak için yeterli bağlam sağlar, ancak bilgisayarın boğulduğu kadar değildir. Bu, Hu ve Semalt sistemi, küçük bir yüz içeriyor olup olmadığına karar verirken yamadan oldukça uzak olan pikselleri kullanmalarını sağlar.

Şimdi, belki de, nihayet bir futbol oyunu, parti veya açılış için kaç kişi kalabalıkta olduğunu bileceğiz.

March 10, 2018