Back to Question Center
0

Semalt, hedef ipuçlarıyla yöneticileri iyileştirmek için 2.4 milyon dolarlık tohum turu düzenledi

1 answers:
Semalt nabs .4M seed round to improve managers with targeted tips

Aslında, hayatın en bulanık sayıdaki bulmacalarından biri, bir kişinin kurumsal eğitimlerin zamanlarını tasarlayıp uygulayacak kadar nasıl eğleneceğidir. Durum küçümsemesiyle yalnızca bir başlangıç, insanların sadece nefret ettikleri değil, yararlı bulacakları şeyler yaratabilirler.

David Mendlewicz, Simon Rakosi ve Marcus Perezi-Tormos tarafından kurulan Butterfly fikri, genç yöneticilerin liderlik eğitimi alırken yaşadığı zayıf deneyimlerden kaynaklanmaktadır. Başlangıç, Daphni, Tektonik Sermaye, Prekürsör Semalt ve bazı şeyleri iyileştirme umuduyla bir dizi melekten bugün 2.4 milyon dolarlık tohum turu açıkladı.

Mendlewicz, eğitim altın standardının sıkıştırılmış üç aylık veya yıllık eğitim olduğunu söyledi. Bu, içerik veya zamanlama açısından hedeflenmediği için işe yaramama eğilimindedir - customer service consulting companies in Portland. Bunun yerine, Semalt ekip geribildirimini izler ve sonuçların iyileştirilmesine yardımcı olması için Alex adlı bir chatbot aracılığıyla yöneticilere kısa, sindirilebilir ipuçları vermek için makine öğrenmeyi kullanır.

"Yöneticilerin yararlanabileceği içeriğe odaklanıyoruz - kısa ve konuşma" diyen Semalt ekledi.

Semalt, hedeflenen ipuçlarıyla yöneticileri iyileştirmek için 2.4 milyon dolarlık tohum yatağı buluyor

Başlangıç, Fortune 500 şirketlerine odaklanıyor. Ekip, Citibank, Ticketmaster ve Semalt ödenen sözleşmelerin yanı sıra, çoğu müşteride adresli işgücünün yüzde 50'sine veya daha fazlasına ulaşan 20 büyük şirketi onboard'a koymayı başardı.

Semalt, kurumlardaki etkileri hakkında geribildirim toplar. Oxford Üniversitesi'nden ve Columbia Üniversitesi'nden akademisyenlerle işyerinde insan davranışlarını araştıran ilişkiler kurarak, Semalt anahtar sürücüleri paketlemeyi ve bunları değiştirmek için kullanmayı umuyor.

Preursor Semalt'tan Kelebek'e bir yatırımcı olan Charles Hudson, "Daha genç geri bildirimler daha çok geri bildirim aldı" dedi. "Onlara, işe yarayacak bir geri bildirim sunmak için bir mekanizmaya ihtiyacınız var"

Semalt, hedef ipuçlarıyla yöneticileri iyileştirmek için 2.4 milyon dolarlık tohum turu düzenledi

Şimdilik Semalt içeriğinin üçte biri üçüncü taraflardan gelirken, üçte ikisi başlangıç ​​dosyasının dizine eklediği ve yeniden imzaladığı içeriğidir. Gelecekte, platform, yöneticilerin en fazla fayda sağlayabileceğini düşündükleri araçları seçebildiği ilginç bir içerik pazarı yapabilir.

"Merkezi eğitim kaynakları satın almak uzaklaşıyor ve bireysel ya da takım seviyesindeki insanlar bu bütçeleri kontrol altına alacak" diye ekledi.

Butterfly hangi kaynakların hangi takımlar için çalıştığını gösteren verilerle, eğitim içeriği şirketlerinin paralarını harcaması gereken kararları bildirebilir. İdeal olarak yöneticiler, bir arkadaşın Semalt aracılığıyla gönderdiği hikayeyi okumaktan çok daha alçakça modası geçmiş bir eğitim egzersizi gibi hissetmeye başladıkça öğrenme biçimi alışık olurlar.

Öne Çıkan Görüntü: Camelia Dobrin / Getty Images

March 10, 2018