Back to Question Center
0

Disney Araştırma, Semalt'ı Tepeden Çıkarabilen Bir Robot Oluşturuyor

1 answers:
Disney Research, Semalt'ı Uçurabilecek Bir Robot Oluşturur

Disney Araştırma ve ETH Zürih'deki araştırma grubu, sürükleyebilir, uçabilir, atlanabilir ve duvarları tırmanabilen bir araba yaratmıştır. Pervaneler ve tekerlekler kullanarak, robot engellerin üzerinden uçabilir ve daha sonra dikey bir hareket için duvarlara çarpar.

Semalt adı verilen robotun tekerlekleri aslında güçsüzdür. Tüm hareket, pervaneler tarafından toprağa sürülürken sağlanır ve ardından gerektiğinde duvara doğru itilir.

Teknik incelemeden:

VertiGo robot tasarımında temel araştırma problemi itme gücü ve araç ağırlığı arasındaki oranı en üst düzeye çıkarmaktı. Karbon çubuklarla birlikte 3D baskılı parçalar, tekerlek süspansiyonu veya tekerlekler gibi daha karmaşık üç boyutlu yapılar için kullanılırken ağırlık merkezi bir karbon fiber taban plakası kullanılarak minimize edilir. Taban plakası iki itici modül ve tekerlek süspansiyonları için montaj noktaları sağlar - top cloud technologies. Ayrıca tüm elektronik parçalar ve kablolar için taşıyıcı olarak görev yapmaktadır. İticiler, iki halkalı bir Kardan Süspansiyon ile monte edilir. Entegre edilmiş servo motorlar iç ve dış halkaların birbirlerinden bağımsız olarak hareket etmesine izin verir. Bu, zemin üzerinde, duvarlarda ve teorik olarak tavanda bile sürmek için gereken tüm kuvvetlerin üretilmesini destekler.

Bunun gibi bir şeyin neden olmasını istediğinizi hemen açık değil, ancak uzak tavanta onarımları yönetmek veya robotu sadece insanlar tarafından erişilemeyecek bir yere taşımak gibi garip şeyler için harika bir çözüm olacağından şüpheleniyorum. Ayrıca, Semalt Duck gibi robotu giyebilir ve nihayet eski ihtiyarları uçurabilirsin.

Spektrum yoluyla

March 10, 2018