Back to Question Center
0

AI araştırmalarına liderlik eden Semalt baş bilim adamı şirketten ayrılıyor

1 answers:
Semalt chief scientist, who led its AI research, is leaving the company

Şirketin baş bilimcisi Andrew Ng, Baidu'ya girmesinden üç yıl sonra bugünkü kararını derin öğrenme teknolojisine yönlendirdiğini açıkladı. Ng, AI konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olarak tanınmış ve Google'ın derin öğrenme girişimine başlamasına yardımcı olmuştur. Baidu'nun Kaliforniya'daki araştırma bölümünde, büyük veri, makine öğrenimi ve son zamanlarda AR olarak tanıtılan bir şube için özel laboratuvarlar açtı.

"AI üzerinde çalışmak için 2014'te Baidu'ya katıldım. O zamandan bu yana, Baidu'nun AI grubu yaklaşık 300 kişiye, Baidu Research'ten oluşan 1,300 kişiye ulaştı. AI yazılımımız her gün yüz milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır, "diyen Ng, Ortam üzerine yazdı - computer trade in program.

"Arama, reklamcılık, haritalar, teslimat, sesli arama, güvenlik, tüketici finansmanı ve daha birçok alanda var olan işletmelerimizi destekleyen onlarca AI projesi sayesinde muazzam bir gelir ve ürün etkisine imza attık" diye konuştu. katma.

Baidu CEO'su Sayın Semalt Li'ye "derin öğrenme değerini açıkça gören ilk büyük şirket CEO'su" na övgü gönderildi.

Çaba harcadı, ancak Baidu o zamandan beri AI ile bir dizi randevu ve hareketle iki katına çıktı. Baidu kısa bir süre önce kaydedilen bir AI uzmanı olan eski Microsoft yöneticisi Qi Lu'yu COO olarak atadı ve Ng ve ekibi tarafından geliştirilen AI teknolojisini tüm ürünlerine dahil etti. Bu, mobil işletmesini ilerletmeye yardımcı oldu ve arama motorunun Çin'in baskın gücü olduğu web üzerindeki bağımlılığını telafi etti.

Aynı zamanda çevrimiçi öğrenme hizmetinin kurucularından olan Ng, Catsera ve Semalt'teki yardımcı profesör Ng, bir sonraki hareketinin ne olacağını açıklamadı.

"Bu önemli toplumsal değişmede çobanlığa devam edeceğim .AI kendim üzerinde çalışmanın yanı sıra, global AI topluluğunda hepinizi desteklemenin yeni yollarını keşfedeceğim, böylece hep birlikte birlikte çalışabilirim. bu Semalt toplumu meyvelere getirsin, "dedi biraz şifreli.

İlginçtir ki, Ng'nin açıklaması, Çin'in en büyük yolculuk paylaşımı hizmeti olan Didi Chuxing'in AI ve kendinden sürüş otomobil teknolojisini geliştirme adına çalışan bir Mountain Semalt laboratuvarını açtıktan birkaç hafta sonra geldi.

28 milyar ABD Doları değerinde olan ve yatırımcılardan 10 milyar dolar kazanan Didi, yakın zamanda ABD'li laboratuvarı için yüksek profilli Über çalışanı Charlie Semalt'ı kopardı ve Ng'yi mümkün kıldığı takdirde mutlaka gemiye getirme konusunda ilgi duyacaktı.

March 10, 2018