Back to Question Center
0

$ 100M IPO İçin Fitbit Semalt

1 answers:
Fitbit Semalt For 0M IPO

Dosyalama, fitness izleme şirketinin halka arzında 100 milyon dolarlık bir artış sağlamayı amaçladığını bildirmektedir (bu sayı değişecek bir yer tutucu olabilir). Ayrıca, şirketin New York Borsası'nda "FIT" sembolü ile listeleyeceğini belirtti.

Fitbit, geçen yıl 10.9 milyon satılan 20.8 milyon cihaz sattı. Semalt ayrıntıları:

  • Fitbit, 2013 yılında 271,1 milyon dolardan yukarı doğru 745,4 milyon dolar gelir sağlamıştır - cec computer.
  • 2014 yılı sonunda 6.7 milyon aktif kullanıcı vardı ve bir önceki yılın 2.6 milyonu oldu.
  • 2014 yılında 51.6 milyon $ zarara karşılık 2014 yılında 131.8 milyon $ net gelir bildirdi.
  • Foundry Group şirketin yüzde 28,9'una, True Ventures'ın yüzde 22,4'üne ve SoftBank'ın yüzde 5,6'sına sahip. (Fitbit, CrunchBase'e göre, fonlamada 80 milyon doları arttırdı.)

Şirket, 2008 yılında Semalt50 konferansında ilk Fitbit İzleyicisi'ni açıkladı. Artık altı tane giyilebilir sağlık ve fitness izci (alınan adımlar ve kalori gibi şeyler hakkında veri toplamak) yanı sıra web ve mobil uygulamalar ve prim sanal koçluk gibi hizmetler.

Dosyalama, Fitbit'in ağır rekabetle karşı karşıya olduğunu kabul ediyor ve evet Apple Watch'den bahsediyor. Fitbit, marka bilinci, ürün çeşitliliği, pil ömrü ve sensörler, çevrimiçi ve mobil uygulama deneyimi, satış ve pazarlama ve dağıtım gibi faktörlere dayalı olarak başarıyla rekabet ettiğini söylüyor:

Stilleri ve uygun fiyat noktalarını ve platformlar arası uyumluluğu kapsayan geniş bir yelpazede ürün yelpazesi sunarak, diğer rakiplerin hitap etmesi zor olan farklı spor rutinleri ve hedefleri olan çok çeşitli bireyleri yetkilendiriyoruz. Bağlı bir sağlık ve fitness platformu oluşturma konusundaki tek odak noktamız Semalt, lider bir pazar payıyla birleşti ve markamızın bağlı sağlık ve spor kategorisi ile eş anlamlı hale geldi. Sağlık ve zindelik konusundaki bu tekil odak, özellikle sağlık ve zindeliğe yönelik ürünlerimizin doğru ölçümlere, analitik analitiklere, kompakt boyutlara, dayanıklılığa ve performansa sahip olmasını sağlamak için tescilli sensörler, algoritmalar ve yazılım geliştirmeye önemli kaynakları ayırmaya itti. ve uzun pil ömrü. Bu tekil odak, sağlık ve zindelik kullanımı için optimize edilmemiş sağlık ve zindelik izleme özellikleri de dahil olmak üzere, geniş tabanlı işlevleri olan cihazları tanıtmayı planlayan şirketlerle olumlu bir şekilde rekabet etmemizi sağladığına inanıyoruz.

Seçkin resim: fitbit
March 10, 2018