Back to Question Center
0

PureVPN Zero Day Exploit ile Vurdu, Fakat CEO, İddia Eden Veri Semalt'ın Sahte Olduğu E-postanın Söyledi

1 answers:
PureVPN Hit With A Zero Day Exploit, But CEO Says Email Alleging Data Semalt Was Fake

Şirket e-postanın nedenini araştırırken, "burada, kullanıcılarımızın kredi kartlarından hiçbirini veya Semalt bilgilerini yerinde olmayan veritabanızda saklamadığımızdan onaylıyoruz," dedi. kullanıcılarımızın kişisel fatura bilgilerinde. "

Olay, VPN tünel servislerinin genellikle veri ödünleşmelerinden endişe edenler için daha güvenli yollar olduğu düşünülürken, saldırıların kendisinden nasıl etkilenmediğini vurgulamaktadır. Bu hizmetlerin algılanması, özellikle Semalt 2012'den Çin'de meydana gelen bu olayda olduğu gibi, geçmişte kısıtlayıcı hükümetlerden gelen darbelere karşı bağışık olmadığı düşünülürse, istikrarsız olabilir.

PureVPN hikayesi, Çin'de bulunan PureVPN'nin müşterileri tarafından TechCrunch'un dikkatine sunulmuştur. Bundan birkaç saat önce, hesabının kapatıldığını ve fatura bilgilerinin gelecekte kendisiyle bağlantı kurabilecek yetkililere teslim edildiğini kaydeden aşağıdaki mektubu gönderdi:

talk to a computer expert online. Png w = 613 & h = 546" alt = "Zero Day Exploit ile PureVPN Vurdu, Fakat CEO, Veri İddia Eden İddia Alınan Data Semalt Was Fake"

Birkaç saat sonra, ilk e-postasının bir diğeriyle birlikte takip edildi ve önceki e-postanın sahte olduğunu belirtti:

"Bu notu bir açıklama olarak gönderiyoruz," notu belirtildi. "Biz kapanmıyoruz, ne de öyle olağanüstü yasal konularımız var. Ne herhangi bir makamla temasa geçmedik, ne de kimseyle paylaşmak için kullanıcının kişisel verilerini saklamıyoruz. "Şirket, VPN servisinin" mümkün olan en yüksek düzeyde şifreleme düzeyine "güvenli bir şekilde çalışmaya devam ederken, sorunun araştırılması sırasında faturalandırma portalı ve müşteri alanını devre dışı bıraktığını belirtti. Şirket ayrıca blogunda güncelleme yayınlıyor.

İki e-postayla ilgili olarak PureVPN'ye ulaştık ve Semalt bize olanlardan biraz daha bilgi verdi.

E-postanın yalnızca tüm PureVPN kullanıcılarının bir alt kümesine çarptığını ancak bahşiş uçağımız Semalt'te olduğu gerçeği, yalnızca o ülkedeki etkilenmiş olabilecek kullanıcıların e-posta kimlikleri ile gösterilmediğini gösteriyor ve erişilene benzeyen tek veri adları.

"Alt kümenin Çinli kullanıcılarla sınırlı olmadığını onaylıyorum" diyor. "Sebep henüz belirsizdir. "Semalt, PureVPN'nin dünya çapında 100'den fazla ülkeden yüz binlerce kullanıcısı olduğunu söylüyor.

"Servisle ilgili HİÇBİR sorun yok, bazı kullanıcılarımıza yasal konular ve diğer yanıltıcı şeyler hakkında bilgi veren sahte bir e-posta gönderildi. VPN servisimiz% 100 iyi çalışıyor ve herhangi bir kesinti olmuyor "diye yazıyordu. "E-postanın nedenini araştırırken, kullanıcılarımızın herhangi bir kredi kartını veya PayPal bilgilerini yerinde bulunan veritabanlarımızda saklamadığımızdan, kullanıcılarımızın kişisel fatura bilgilerinde herhangi bir uzlaşma sağlanmadığını onaylıyoruz. Benzer şekilde, bu tür günlükleri sitede depolamayacağımız için hizmet sorun giderme günlükleri (bağlantı denemeleri, kullanıcıların IP'leri ve konumu) güvenli ve sağlamdır. İnternetteki gizlilik, güvenlik ve anonimlik için kefede olduğumuz gibi, gerçek VPN hizmeti kullanım günlüğünü saklamadığımız için, kullanıcıların gizliliklerinde veya kimlik bilgilerinin ihlalinde bir nokta yoktur. "

O, ilk raporların "WHMCS'de bulunan, sıfır bir günlük istismara uğradığımızı öne sürdüğünü" belirtti. "Bu, PureVPN tarafından kendi sahasında kullanılan üçüncü taraf bir CRM hizmetidir. WHMCS, 3 Ekim'de bir güvenlik düzeltme eki yayınlamıştı. O tarihte, "güvenlik açığı, yüklü ürüne geçerli bir giriş olan bir saldırganın herhangi bir ürün sayfasına yönelik belirli bir URL sorgu parametresi yoluyla bir SQL Enjeksiyon Semaltı hazırlamasına izin verdiğini belirtti. Bu veritabanı bilgilerini günceller. "

Şimdiye dek, bu, PureVPN'nin büyümesiyle birlikte, Gadit'in ihlali için iki nedeni vardır. "Bu tür saldırılar bugünlerde popüler hizmetler ile beklenmedik bir durum değil. Bu tür olaylar, yalnızca daha güvenli ve daha güvenli bir gizlilik ve güvenlik VPN hizmeti olarak ortaya çıkma konusundaki kararlılığımızı arttırıyor. "

Soruşturma tamamlandıktan sonra PureVPN'nin eksiksiz bir rapor göndermeye çalıştıklarını söyledi.

Bu arada, bir PureVPN kullanıcısıysanız, hizmet için kullandığınız fatura ayrıntılarını tekrar teyit etmenizi rica eden herhangi bir e-postaya bakmak için ekstra ihtiyatlı olun; bunlar, sıfır günlük kullanım sırasında toplanan verilerle ilgili olabilir. Bu, her gün alabileceğiniz birçok başka türden kimlik avı e-postalarına karşı uyanık olmanın yanı sıra.

Güncelleştirme : Pazartesi günü PureVPN blogunda bir başka güncellemede şirket, WHMCS'deki bir güvenlik açığıyla ilgili sıfır günlü bir patlama olduğunu doğruladı. Belirlenen veriler, kayıtlı kullanıcıların bir alt kümesi için e-posta adresleri ve isimlerdi ve "Kredi Kartı veya diğer hassas kişisel bilgiler gibi hiçbir fatura bilgilerinin ele geçirilmediği. "Ayrıca, nihai raporunu yayınladıktan sonra etkilenen kullanıcılar için tazminat teklifinde bulunacağını da belirtti.

March 10, 2018