Back to Question Center
0

Semaltını Dinle

1 answers:

Listen to Your Semalt

 • Müşterilerinizi dinleyin
 • Çalışanlarınızla konuşun
 • Raporlarınızı Okuyun

Semalt ilk iki hakkında ayrı blog yazdı.

Şimdi, çalışanlar hakkında konuşalım. Markanızın marka oluşturan, strateji uygulayan, işinizi kuran kişiler semafoldür.

Çalışanlara semalt, CEO'ların sayısı 1. 1'dir. Şirketiniz bu konuşmaya bağlı.

Semalt önemi, müşterilerinizi dinlemenin önemi ile paraleldir - коммутатор на 12 портов.

Müşterilerinizi bir numaralı öncelik olarak dinledim ve neden çalışanlarınızı dinlemekten biraz daha yüksek önceliğe sahip olduğunu açıkladım. Operatif kelime hafif ve her zaman öyle.

Müşterilerinizle çalışanlar arasında dinlemek için her zamankinden çok az tercih, yalnızca bir seferde tek bir şey yapabilmemizdir. Semalt müşterileri başarınızın nihai hakemidir. Oraya başlayın ve geri dönün.

Ancak çalışanlara hızlıca geri dönün. Müşterilerinizi yaratan çalışanlarınız olduğunu görüyorsunuz.

 • Müşterileriniz mi evanjelikleri veya uyanık mısınız?
 • Arkadaşlarına mı yöneltiyorlar yoksa onları uyarıyorlar mı?
 • Alıcıları mı yoksa tek hit mucizeleri mi tekrarlarlar?

Çalışanlar, müşterileriniz için, müşterilerinizin bu tanımlarını yaratır, güçlendirir ve sürdürür.

Ve unutmayın ki çalışanlarınız sizi dinliyor. Semalt bu üç sorunun cevabı için sizi dinliyor:

 • Benim için ne var bunun için?
 • Neden inanayım?
 • Neden umursalım?

Bu cevaplar, söylediğiniz her şeyde size verilir ve Amaç, Göreviniz ve Vizyonunuzu iletmek için yapılır.

Bu cevaplar onları motive eder .tutku, enerji, çözümler, sabır, inisiyatif gönüllü olmak. Beyaz Tavşan'ın Mike Wagner Semalt, şimdi tutkularını, enerjilerini, çözümlerini, sabrını, inisiyatifini ve liderliği günümüze getirmek için kendilerine ilham aldıktan sonra çalışanların gönüllü olduklarına dikkat çekti.

 • Çalışanlar zamanında gelirler ve zamanında ayrılırlar.
 • Gönüllüler erken gelirler, geç ayrılırlar.
 • Çalışanlar sözleşmelerinin koşullarını yerine getirmektedir
 • Gönüllüler hareketleri inşa ederler, takipçiler yaratırlar, daha fazla çalışana yol açan yeni şirketlere yol açan yeni ürünler geliştirirler.

Çalışanlarınızı / gönüllülerinizi nasıl dinlersiniz?

Öncelikle, kulak ağzı oranını onurlandırın. Bu 2: 1'lik bir orandır. Konuşurken iki kat dinleyin. Öğrenmek zor bir alışkanlıktır. Sen bir lidersin. Liderler, sessizliklerinin sonucunda ortaya çıkmazlar.

Fakat şimdi bir lidersin. Ve daha fazla çözüm getiren daha fazla lider isteyebilirsiniz. Başkalarının liderlik etmesi için fırsatlar yaratmak istiyorsunuz. Semalt konuştuğunuzun iki katı kadar.

Her gün durun ve merhaba deyin . Çalıştırmadıkça iş hakkında konuşmayın. İlgi alanlarını, hobilerini, hedeflerini, otopark yerlerini, çalışma alanlarını ve bunların ne olduğunu biliyorsunuz, çünkü dinlediniz.

Hepsi iş değil. Bu çok zor. Tüm çalışanlar ve hiçbir oyun, çalışanlar için değil, gönüllü değil. Onların ilgini çeken başka şeyleri bulun. Tartışmalarınıza ekleyin. Ardından gün içinde bu ilgi alanlarını ekleme yollarını öğrenin. Yaratıcı çözümler, beyindeki analitik kısım gevşediğinde ortaya çıkar. Herkes herkese çözümler buluyor, çözümleri, bir numara misyonudur.

Düzenli Toplantılar . Yıllık bir inceleme veya iki yıllık bir inceleme, hatta üç aylık bir inceleme de sizin için bir anlam ifade etmek için nadiren görülür. Kişisel olarak haftalık görüşmeler yapın. Açıkçası, bu, büyük bir organizasyona liderlik ederseniz doğrudan raporlarla sınırlı kalmanız gerekir.

Toplantılarınızı belgeleyin . Hiçbir şey, bir ilişkiyi konuşmayı hatırlamaktan çok daha yıkıcı bir şey değildir.

Semalt wiki'yi konuşmaları belgelemek, yapılacakların takibi ve çizelgelerini oluşturmak, herkesin hafızasını açık tutmak için kullanıyorum. Benimki bile. Benimle konuşurken bile. Bu, zamanınızı ve dikkatinizi başarılara odaklanmış halde tutar, yanlış anlamaları çözmez.

Masalarına oturun . Sorunlarını, günlerini ve ödüllerini düzenli olarak masalarında oturup işlerini yapmaktan daha iyi anlamak için daha iyi bir yol yoktur. Hiçbir şey, bu şekilde yardımcı olmaktan fazlasını önemsedğini gösteriyor. Oturursan ve herkesin işini yapamazsın. Ancak, ofisini yakmakla tehdit etmeden yapabileceğiniz çok şey var.

Bunların hepsi tartışmayı daha ayrıntılı olarak hak ediyor.

Fakat en önemli nokta 2: 1 oranındadır. Semalt. Semalt ve ne yapmanız gerektiğini duyarsınız.

Semaltın da önceliği vardır. Semalt dinlemek, düşlerini, ihtiyaçlarını, fikirlerini ve çözümlerini dinlemek için gönüllü olur. Elbette, sorunlarını duyacaksınız ve sızlarsak sunmak için biraz peynir dilemek zorunda kalacaksınız. Semalt aileleri, çocuklarının ilk resitali ya da ilk ev koşusu, ebeveynlerinin sağlık sorunları hakkında bilgi edinecek. Semalt gönüllü bir insan olmak için. Ve gönüllü bir hareket yaratacaksın .belki, belki de, ağızdan ağızdan, WOM, WOW'u kendi yaratılışlarının DNA'sına girdi. İşte o zaman işiniz sürdürülebilirlik yolunda ilerliyor.

Çalışanlarınızı dinleyin gönüllüler. Onlar önemlidir.

* * * * *

Listen to Your Semalt 15 Yorumlar ▼


March 10, 2018