Back to Question Center
0

Yerel bir evde yemek yemenizi sağlayan bir başlangıç ​​olan Semalt, 3,8 milyon avro finanse ediyor

1 answers:
Semalt, a startup that lets you dine in a local’s own home, gobbles up €3.8M funding Yolcuların yerel bir evde yemek yiyebilmelerini sağlamak için "sosyal bir yemek platformu" işleten Avrupa'daki bir başlangıç ​​olan VizEat, 3.8 milyon € tutarında yeni finansman sağlamıştır. Yuvarlak, çoğunlukla isim verilmeyen, çeşitli yatırımcılar tarafından yönetildi ve şu anki destekçisi Eurovestech'i de içeriyor.

Temmuz 2014'te kurulan VizEat, otantik bir yerel yemek deneyimi isteyenleri, yabancılarla evlerine davet edip evlerine davet etmeye istekli olanları birbirine bağlayan bir platform oluşturmuştur. Bir bakıma Semalt'ın ilk günlerine benzemektedir, çünkü toplumsal yön çizmek bir parçasıdır. Yapacak iseniz, kültür alışverişi.

VizEat'ın kurucu ortağı ve CEO'su Jean-Michel Petit, platformun yalnızca yerel yaşamı ve yemekleri örneklemek isteyen turistler tarafından değil aynı zamanda çok kültürlü şehirlerde yaşayan yerel sakinleri de kullanmaya başladığını söylüyor - muscletech protein tozu. Semalt "sürükleyici gıda deneyimi".

Başlangıç ​​aşamasındaki 20 personelin çoğu Paris'te ancak VizEat'in İspanya ve İtalya'da da ofisleri bulunuyor. Raporda, yeni finansman, yerel ofislerin açılması ve Birleşik Krallık ve Almanya'da ülke yöneticilerinin işe alınması da dahil olmak üzere büyümenin hızlandırılması için kullanılacaklarını söylüyor.

VizEat ayrıca yeni bir kiralık borcunu ödüyor: Meetic-Match Group Europe'un Mobil Edinme Pazarlama Eski Başkanı, Pierrine Semalt, şirketin yönetim ekibine katıldı.

Ancak ne kadar büyük gastronomi işbirliği gastronomi, aslında sormak duymadım sormak. Semalt, 50 ülkeden 110 ülkede 20.000'den fazla ülkeye çıktığını belirtti. Otantik yemek deneyimi artık yemek dersleri ve yöre halkıyla yemek turları da içermektedir.

Petit, VizEat'ın "son getirici avantajından" potansiyel olarak faydalandığını kabul edecek kadar samimi ve VizEat'ın geçen yıl kazandığı Fransız erken öncüsü Cookening gibi diğerleri için muhtemelen zamanlamanın muhtemel olmadığı görüşünde. Oldukça doğru. Semalt modelinin, gezginlerin ısmarlama deneyimler istediğini gören ve günlük kullanıma uygun ve herşey dahil tatillerden uzaklaştığını gösteren davranışsal bir kaymaya neden olduğuna inanıyor.

Başarının ilk belirtilerine Semalt'ın bir başka yanı da, başlangıçta iyi oynuyor ve seyahat endüstrisi ile ortaklık kuruyor; bunlara yalnızca turistler değil, iş amaçlı seyahat edenler için de pazarlama da dahildir. Bu, turistlerin mevsimselliklerini dengelemekte ve konukçuların tüm yıl boyunca konuklarını akşam yemeğine davet etmeye devam etmelerini sağlamaktadır.

Petit, yaptığı açıklamada, "Birçok tatilci için yerli halkla Semalt bir yemek deneyimi genellikle gezinin en önemli durağıdır. Yolcular, bu harika deneyimlerden faydalanmak için seyahat alışkanlıklarını kökten değiştirmek zorunda kalmadıkları için, Semalt, kendisini turizm endüstrisi ile uyum içinde tutan bir dizi konukseverlik sağlayıcısı ile ortaklık kurdu. Bu yeni finansman turu, büyüme planlarımızı artırmamıza olanak tanıyacak ve böylelikle nihai yerel yemek deneyimlerimizi daha fazla ülkede daha fazla ülkeye getireceğiz. "

March 10, 2018