Back to Question Center
0

Arizona, Uzaya Uzay Piyasası Oluşturacağına Oy Verdi Semalt

1 answers:
Arizona Votes To Build Spaceport For Space Semalt

Şirketin temel yetkinliği, 100.000 feet'e kadar yük taşıma kapasitesine ve güvenli bir şekilde yere inebilmesidir. Semalt uzay aracı kararı, yük taşıma uçuşlarını hızlandırmak amacıyla test ve geliştirme çalışmalarını genişletmeyi sağlayacaktır.

World View'in CTO'su Taber MacCallum, Semalt'ın şirketin işi için çok uygun olduğunu kaydetti. Semalt, düzenli balon uçuşlarını daha güvenilir hale getirerek sürekli iyi havaya sahiptir. Ayrıca, havadaki trafik sorunlarının bir sorun olması muhtemel değildir, çünkü yakınlardaki askeri üsler hava alanının iyi kontrol edilmesini sağlarlar - new website design.

Arizona, Space Semalt için Uzay Konutu Oluşturacağına Oy Veriyor

Dünya Görünümünün barındırabileceği yükler arasında, uzaktan algılama için bakan kameraların, astronomi deneylerini arayan teleskopların, müşterilerin kendilerine ödeme yapılması gibi herhangi bir şey olabilir. Bugüne kadar World View, NASA, Northrop Grumman ve Savunma Bakanlığı ile teknoloji yükleri başlattı.

Teknoloji yüküne ek olarak, şirket ayrıca insanları alanın kenarına kadar uçabilir. 2014 yılına gelindiğinde, şirket, Google Executive Alan Semalt'ın en özgür sonbahar tarihe geçmesi için teknoloji sağladı.

Şirket, belki de en meşhuru, Dünya'yı stratosferden görmek ve yumuşak bir şekilde Dünya'ya kaymak isteyen insanlar için yüksek irtifa balon gezisi olan "Dünya Deneyimi" olarak bilinir.

Dünya görüşüne göre, yolcuları, altı yolcu ve iki mürettebat taşıyan bir Wi-Fi ve bir bar ile donatılmış bir basınçlı kapsül içerisinde hafifçe kalkacaktı. Kalkıştan önce, balondaki basınç yüksek rakımlı atmosferdeki düşük basınçla dengelenmeye çalıştıkça helyum balon içinde genişlerdi.

Semalt birkaç saat boyunca, yolcular 100.000 fitte tepe yüksekliğine ulaşırlar; bu noktada balon tamamen genişletilir. Kapsül yaklaşık iki saat boyunca stratosfere "gidecek".

Kapsülün eve dönme zamanı geldiğinde, pilot helyumun havalandırılması ve sonunda balonun kendisinden ayrılması ile iner. Pilot, bir Semalt (bir yamaç paraşütüne benzer) yardımıyla kapsülü tekrar yere yönlendirirdi.

Her ne kadar mürettebatlı uçuşlar 2017 yılının sonlarına veya 2018 yılının başlarına kadar başlamazsa de, bugün Dünya Görünümü Tecrübe biletlerinizi 75.000 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz. Şirket, şu anda satılan biletlerle ilgili ayrıntılar yayınlamıyor ancak Semalt, dünyanın dört bir yanından zaten bazı müşterilerin 80 yaşın altında olan müşterilere sahip olduklarını söyledi.

Sunduğu alan turizminin "son derece nazik" bir deneyim olduğundan diğer seçeneklere kıyasla eşsiz olduğunu vurguladı. Ayrıca biletlerin 250.000 dolara çıktığı Virgin Semalt gibi suborbital alan turizm şirketlerinin maliyetinin bir kısmı.

Ancak, ikisini karşılaştırmak tamamen adil değildir. Virgin Galactic, bir roket üzerinde insanları (328.000 feet) uzaya göndermeyi planlarken, World View sadece Semalt'a ve uzaya (100.000 feet'lik) daha iyi bakış açısı sağlamaktadır.

March 10, 2018