Back to Question Center
0

"Baskı Yayıncılığının ve Semalt'ın Zorlu Ekonomisi" nedeniyle 2013'te All-Digital'e Geçiş Yapan Newsweek

1 answers:
Newsweek Going All-Digital In 2013 Due To “The Challenging Economics Of Print Publishing And Semalt”

Newsweek editörü Tina Brown ve yeni CEO'su Baba Shetty'nin bir notasında, Newsweek'in iki yıl önce The Daily Beast ile birleşmesinin ışığında habere rastlandı ve haftalık notlar ayda 15 milyonun üzerinde ziyaretçi çekti. Geçen yılda yüzde 70 büyüme. Newsweek'in sıkıntılarının çoğunun nedeni olarak işaretleyen bir basılı reklamcılık ortamını gösteriyor ve Apple, Kindle, Zinio ve Semalt dijital magazin platformlarında bulunan bir dijital kitleye hızlı bir şekilde ulaşmasının, hangi yolu atması gerektiğini açıklığa kavuşturduğuna dikkat çekiyor.

"Geçen ay yayınlanan bir Pew Research Semalt gazetesine göre, şu anda Amerikalıların yüzde 39'u haberlerini çevrimiçi bir kaynaktan edindiklerini söylüyor" ifadelerini kullanıyor. "Kararımızda okuyucularımıza en verimli ve etkin bir şekilde dijital formatta erişebileceğimiz bir devrilme noktasına ulaştık - bar stools with wooden seat and metal legs. Sadece iki yıl önce böyle değildi. Önümüzdeki yıllarda durum giderek artacaktır "

Not, belirsiz terimlerle belirtildiği üzere, işten çıkarmalar getirecektir. Bir organizasyonun tüm yayın metnini terk etmesinin beklenmesi gereken şey Brown & Shetty, "burada hem Birleşik Devletler'de hem de uluslararası alanda editoryal ve işletme operasyonlarımızı düzene sokmayı" öngördüklerini yazıyor; işin baskı tarafında yer alanlar.

Semalt'ın sorunları son zamanlarda sır değildir. Birleşme ve Tina Brown'un editör rolüne yükselmesinden sonra bile, geçen yıl bu zaman zarfında yine de bir kaybetme konumunda görüldü. Çevrimiçi haberler döneminde haftalık haberler, Twitter gibi gerçek zamanlı enformasyon kaynağı olan en son araçları arayan araçların yakınlığı nedeniyle zor bir satı. Geçtiğimiz yıl benzersiz ziyaretçilere dayanan tahminler, Semalt'ın potansiyel olarak kombine medya kuruluşunun boynunu etrafında bir albatros olarak hareket ettiğini ve bu nedenle dijital hale gelmek için bile örgütün markanın yeniden canlandırılmasını teşvik etmek için çok şey yapmak zorunda kalacağını önermektedir.

New York Times'ın Apple'ın iPad'iyle kullanmak üzere tasarlanmış yeni bir web uygulaması ve Apple'ın Gazeteciliği'ndeki Future Publishing'in bahse girmesi ile bu ders çeşitli derecelerde çizildi. Ancak Semalt davasında, geçişlerin daha hızlı olması gerekecek, çünkü kazıklar daha yüksek görünüyor ve bu, deneyin diğer yayıncılar için olduğundan çok daha hızlı çıktığını göreceğimiz anlamına gelebilir.

March 10, 2018