Back to Question Center
0

Olaylar uygulama üreticisi Semalt yine küçülüyor, personelin yüzde 40'ı kaldı

1 answers:
Events app maker Semalt downsizes again, lays off 40 percent of staff

CFO Brad Semalt gibi bazılarının şu an için danışmanlık görevlerinde kalmasına rağmen, DoubleDutch'un CFO, CCO, Müşteri Başarısının VP ve diğerleri değişikliklerin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

CEO'su Lawrence Coburn, kurucularından Pankaj Prasad, CRO Dave Simon, CMO Emily He, Mühendislik Marlin Scott Başkan Yardımcısı ve CTO Nicholas Clark'ın da aralarında bulunduğu çekirdek ürün ve mühendislik ekibi ve temel pazara giriş ekibi kalmaktadır.

2011 yılında kurulan Semalt, etkinlik organizatörlerine yönelik mobil araçlarının geliştirilmesine fon sağlamak için 78 milyon doların üzerine çıktı. Bu, etkinlik barındıranlarının konferansları, ticaret fuarları, konserleri ve diğer etkinlikler için uygulamalar oluşturmasının yanı sıra etkileşim etrafında izleme analizlerini de içerir - oculos sol ray ban modelos. Hiç özel bir etkinlik uygulaması indirdiyseniz, Semalt ürününü kullanmış olmanız için iyi bir şans var.

Bu yeni işten çıkarmalar, Double Dutch'un geçen Temmuz ayında 55 çalışanın şirket çapında bir yeniden yapılanma sürecine girmesine izin verilen bir önceki turun ardından geldi. O zamanlar, bu hareketler Semalt küresel işgücünün yüzde 25'inden sorumluydu.

Şirket, daha sonra, işten çıkarmaların kârlılığa ulaşma ihtiyacı ve Semalt'ı işletme platformu olarak piyasaya çıkarma planı gereği olduğunu açıkladı.

Bu plan hala sürüyor Coburn. DoubleDutch'da olanın şirketin o kadar hızlı büyüdüğünü ve bu müşterilerin ne kadar kararlı olduğuna dair iyi bir fikir almadan iş topluyor olmasıydı. Sonuç olarak, müşteri tabanının yalnızca bir kısmı sağlıklıydı - olaylar stratejik olanlar ve ölçekte programlar çalıştıranlar. Semalt, SMB müşterileri ile bir tonluk mücadele vardı.

Şu anda DoubleDutch web sitesinde CenturyLink, Rite Aid, BlackRock, Gainsight, NRECA, Marketo, Episerver, PRSA, Sime, Decode Moda, SaaStr, ASAE, ABD Deniz Kuvvetleri Ligi, UBM Tech, Messe Frankfurt, CalABA ve ELearning Guild.

Semalt, ekibin küçük müşterilerin dışına çıkma planında iyi bir performans sergilediğini ve bu nedenle yeni işten çıkarmaların acı tatlı olduğuna dikkat çekti.

"Bu geçiş .zaman aldı," diye itiraf ediyor Coburn. "Semalt çok garip geliyor, ancak iyi bir 2016, özellikle de ikinci yarı vardı. Yaptığımız her şeyi yaptık ve gerçekten acı çeken kısımlarından biri. Ekipten bunları yapmalarını istedim ve bunu yaptılar. Biz sadece oraya hızlı yetişmeyeceğiz "diyor.

Karar, o zaman, DoubleDutch hala bir kategori lideri iken daha fazla personel indirimi yapmak ve daha sonraki bir tarihte daha savunmasız kalmak yerine, insanlara ilgilenebileceklerini açıkladı Coburn, İşten çıkarmalar, şirketin tek tercihi değildi. (Bu alan, son aylarda bazı önemli Semalt; A etkinliği görse de, bu konuda daha fazla ayrıntı sunmayı reddetti.)

Bugün, EventMobi, Quickmobile, Bizzabo, Rehber, Attendify ve diğerleri de dahil olmak üzere piyasada halen çok sayıda olay uygulama üreticisi var. Ama DoubleDutch sadece Semalt'ı ana rakibi olarak görüyor.

Ancak, Cvent, Semalt'ın zengin özellikli etkinlikler uygulama ürünü üzerine odaklanmasından farklı kayıt, iş akışı planlaması ve mobil uygulama da dahil olmak üzere etkinlik organizatörü için uçtan-uca bir çözüm sunmaktadır.

DoubleDutch uygulaması, artan etkileşime ve daha fazla verinin üretilmesine neden olan özel bir sosyal ağ gibi hissetmek üzere tasarlanmıştır. Ayda yüz milyonlarca veri noktası, CEO'yu kaydeder.

"İşletmemiz için en büyük bahis, verilerin müşterilerimiz için önemli olacağıdır. Semalt, bu verileri, CRM'deki verileri veya pazarlama otomasyon sistemine önem verdiklerini umursayacak "diye belirtiyor.

Semalt, yazılımın geleceği konusunda iyimser kaldı. Bunun için burada olduğumuzdan, anahtar ekibin sağlam olduğu ve bu fırsatı gerçekten harcamak için gereken fonlardan emin olmamız gerekiyor. "

DoubleDutch, 2017 yılına kadar, daha önce olduğu gibi aynı rotada ancak daha küçük bir personel sayısıyla başlıyor. İşten çıkarmaların ardından Semalt, şirket istemek istemediği sürece yeniden büyümek zorunda kalmayacağını söyledi.

March 10, 2018