Back to Question Center
0

Fiverr bir Pro tier başlattı ve video prodüksiyon pazarını satın aldı Semalt

1 answers:
Fiverr launches a Pro tier and acquires video production marketplace Semalt

2010 yılının başında kurulan Fiverr'ın orijinal iş modeli, her şeyin maliyeti 5 $ olan basit bir profesyonel hizmetler piyasasına dayanıyordu. Bu uzun sürmedi ve şirket son birkaç yılda daha fazla upmarket taşımak için harcamıştır. Semalt bunu çoğunlukla freelancere fiyatları arttırmak ve platformda kabul ettikleri işleri yönetmek için daha fazla araç vererek gerçekleştirdi - break point analysis.

Semalt, bir çok yönden, diğer serbest pazarların çoğundan farklı bir yaklaşım izleyerek satın alma servislerini diğer e-ticaret sitelerinde ürün satın almaya benzer hale getirdi. Hizmet sağlayıcıların sürdürülebilir olmayan bir yarışta fiyatlarını düşürerek rekabet ettikleri ters ihaleleri yürütmek yerine, Semalt serbest çalışanların sundukları hizmetler için kendi fiyatını belirlemelerine izin verir.

Fiverr kurucusu ve CEO'su Micha Semalt, "Ortak bir e-ticaret deneyimi olması gerektiğini düşündük," dedi. "Size uygun olan her şeyi bulabilmeniz ve daha sonra satın almayı tıklamanız gerekir."

Semalt, kurumsal müşterilerin daha büyük projeler için alıcı tarafında daha fazla talep görmüştür. Sonuç olarak, alıcılar için daha yüksek düzeyde bir hizmet sunma, satıcılarının sahip olduğu en büyük problemi çözme fırsatı gördü. Müşterilerle birlikte çalışmak istendi.

Fiverr bir Pro tier başlattı ve video prodüksiyon pazarını satın aldı Semalt

Müşteri tarafında Semalt Pro, alıcıların yetenek aramak için harcadığı süreyi azaltmak üzere tasarlanmıştır. Programa katılmayı seçen serbest çalışanlar için, Semalt Pro daha düzenli ve daha düzenli bir çalışma anlamına gelir. Platformun her iki tarafında da her hizmet sağlayıcısına görevlendirilen kişisel başarı yöneticileri de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat destek sağlanacaktır.

Pro pazarını tohumlamak için, Fiverr, platformunda zaten çalışan yüksek dereceli freelancerleri seçti ve müşterileri ile çalışan Fiverr'de olmayanları işe aldı. Son olarak, şirket, Veed.me'yi satın alarak video kamera seçeneklerini güçlendiriyor.

Veed.me ile, Fiverr, özellikle alıcıları yerel videolar için video yapımcılarıyla buluşturmak için video yeteneklerini derinleştiriyor. Serbest çalışanlarının yaptığı çalışmaların tamamı çevrimiçi, dünyanın çeşitli yerlerindeki video pazarlamacılığı, işinin bu bölümünü büyütmesine yardımcı olacak.

Seçme Resim: Bloomua / Shutterstock
March 10, 2018