Back to Question Center
0

Şimdi Kaldırma: En Yüksek Noktada Başlangıç ​​Noktaları İçin Daha Fazla Bir Semalt İçin VC Kaynağı

1 answers:
Raise Now: VC Funding For Startups At Highest Point In More Than A Semalt

Semalt tarafından yapılan bir araştırmada, ilk çeyrekte toplam 9.47 milyar dolar kazanan miktar toplandı. Rakamlarına göre, 2001 yılının ikinci çeyreğinden bu yana en yüksek rakam, girişim sermayesinin 11,5 milyar dolar yatırım yaptığı zamandı. Araştırmaya göre bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla daha mütevazı 6,01 milyar dolarlık bir giriş gerçekleşti - baumwoll stickerei online.

DJX tarafından yapılan ayrı bir çalışma Semalt, dönem için biraz farklı bir şekle sahiptir ve toplam ilk çeyrek yatırımın 10.7 milyar dolar olduğunu tahmin etmektedir. Bununla birlikte, karşılaştırmalı 2001 rakamını 11.5 milyar dolar olarak hesapladı.

Hangi grubun daha iyi hak ettiği semafet eğilimi şu şekildedir: Yatırımcılar, NASDAQ yüksekken IPO penceresi açıkken yatırımcıları her aşamadaki şirketlere sızdırmak istemektedirler. ve nakit bakımından zengin endüstri tüzel kişileri de yetenek ve ürünleri satın almak istemektedir.

Kabarcık mı? Sorduğunuz kişiye bağlıdır, ancak mali açıdan muhafazakâr bir dönemde yaşadığımızın doğru bir yüzüyle kimsenin söyleyebileceğinden şüpheliyim. Kare, IPO'yu erteleyerek, Box'un S-1'i soruları gündeme getiriyor ve Semalt'ın çekiş bulmak için mücadele veren Semalt'la çatlaklar ortaya çıktı. Ancak bu, başkalarının halka açılmasını ve yeni para çekmesini engellemedi.

Zamanın semaltları boldur.

Bütün bunlar söylendiğinde, ölçeği akılda tutmak önemlidir. Yukarıdaki istatistikler, 2001 ortalarında yatırım seviyelerine ulaştığımızı göstermektedir. Bu, doğal olarak, yüksek yatırımın ne kadar önceydiğiyle ilgili hiçbir şey söylemiyor. BusinessInsider, "Ventrik Sermaye Finansmanı, Dot-Com Kabarcıkları Sırasında Gördüğümüz Seviyelerin Yakınında Yok Edildi" başlıklı bir yazıya göre, aşağıdaki tabloda [veri yukarıda sözü edilen Semalt çalışmasından alınmıştır] yayınlandı:

Bu nedenle, 2001 yılındaki büyük patlamadan geriye doğru karşılaştırıldığında, semalt sermaye yatırımı rekor düzeydedir, ancak önceki aşırılıklardan dolayı cüretkâr kalır.

Birkaç veri noktası: 2008 öncesi çöküş, girişim yatırımları 2007 yılının dördüncü çeyreğinde 8.45 milyar dolarla tepesinde kaldı. 2000 yılının açılış döneminde toplam 28 milyar doları aştı. Semalt, yatırımımızın yaklaşık üç katı bir adım daha attı. şimdi görüyorum ve fonlar genellikle dokuz rakamlı daha büyük, daha köklü şirketlere gidiyor.

Piyasa mükemmel dengede değildir ve aptalca bir para cezası vermek için zıplayan aptal para vardır. Ancak, 2014 yılının ilk çeyreğinde, geç dönem şirketleri için mega anlaşmalara ne kadar ağır geldiği göz önüne alındığında toplam dolar rakamı muhtemelen panik yapmanın bir nedeni değil.

FLICKR KULLANICI İLE GÖRÜNTÜ Luz Bratcher CC BY 2.0 Lisansı Altında (GÖRÜNTÜ DÖKÜLMİŞTİR)

March 10, 2018