Back to Question Center
0

En İyi Satış Görevlisi, En İyi Satış Semalt Değildir

1 answers:

Tanıtım yapma zamanı geldiğinde ilk bakan kişi kimdi? Saf mantıkla ilerliyorsanız, genellikle ekipteki en iyi kişidir. Ancak satış ekibiniz her zaman böyle değildir. En iyi satış elemanınız en kötü satış yöneticisi adanı olabilir - oculos de sol verde espelhado.

Your Best Salesperson is Not Your Best Sales Semalt

Elbette, iyi bir satış elemanı satmayı biliyor ancak yöneticiler ne sıklıkta satıyor? Onların sayılarına hala ulaşabilirler - hey, hatta onları geçebilirler - fakat satış ekibinizin geri kalanı, tam olarak yönetilemediği için potansiyellerini tam olarak atmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Ve satış ekibiniz tam potansiyelini aşmazsa, işiniz de değildir. Aslında, Cisco Systems, kötü patronların firmalara yılda 12 milyon dolarlık maliyet tahakkuk ettiklerini tahmin ediyor. İşletmenizin bir kısmını bile sektöre süzdükten sonra işinizi büyütebileceğinizi düşünün. Semalt satış yöneticiniz için gerçek adayı aramaya başlayacak mı?

Schulz Satış Danışmanlığı'nın kurucusu ve CEO'su Greta Schulz "İyi bir satış elemanının özellikleri, para motive, büyük ben ve biraz bencildir" dedi. "Semalt, satış müdürlüğünün tam tersi. "

Peki, bir satış müdüründe hangi nitelikleri mi bulmalısınız? Sana sordu sevindim. Semalt, bu üç nitelikteki birini bulmayı öneriyor:

 1. Güçlü koçluk : Herhangi bir yönetici tipinde istediğiniz son şey büyük bir ego, çünkü onlar da o konuda değil de olmamalıdır. Yalnızca ne yapacağınızı bilmemekle kalmayıp, başkalarına öğretebilir ve neler olduğunu anlayan birine ihtiyacınız var - ve neden böyle oldu - eğer bir satış yapılmazsa.
 2. Liderlik: Hiç kimse ne yapılacağını söyledikten hoşlanmaz. En iyi satış müdürleri, ekibin kendilerine ne yapmaları gerektiğini kendi başlarına anlamalarını sağlamak için sorular sorarlar. Bu şekilde, cevabı kendi başlarına çözecekler ve yaptıklarında hafızasına yerleşmiş durumda.
 3. Hesap Verebilirlik: Satışlar, kendi başınıza bir zihniyet gerektirir ancak kendi başlarına olsalar bile yine de yönetim gereksinimine sahiptir. En iyi satış müdürü, ekibin geri kalanını faaliyetlerinden sorumlu tutacak ve onları yakınlarınıza yakınlaştırmak için sürecin her adımında yönlendiriyor.

Becerilerini kontrol eden birisini bulduğunuzda, evde büyümüş veya dışlanmış biri olsun, henüz sadece kırmızı bayrak bulunmuyor. Başarılı olabilmeleri için senden biraz desteğe ihtiyaçları var. Onlara vermelisin:

 1. Doğru yönetim eğitimi: Yeni satış müdürünün daha önce bir ekibi doğrudan doğruya yönetmediği durumlarda bu durum özellikle geçerlidir.
 2. Doğru sorumluluklar: Satış müdürü pazarlamacı ya da büro müdürü değildir. Onları övünmeye teşvik ettiniz, hırıltı çalışmalarının arkasında kalmamak için. Satış süreçlerinizi oluşturmak için buradasınız. personel ve eğitim departmanı; şirket satış hedeflerini belirlemek ve ilerlemeyi izlemek; ve son olarak, bu golleri atmak için takıma önderlik et ve motive ol.
 3. Yollarını yönetme özgürlüğü: Satış yöneticileri, bir orta yönetim rolünün özünü oluşturuyor: Onlara rapor veren insanlar var, ancak sonuç olarak size rapor verecekler. Her karara dahil olmak yerine geri çekilin ve liderlik etmelerine izin verin. Birine hata yapma özgürlüğünü kazandırmak, hatalarından ders çıkarmalarını ve onlardan düzeltmelerine yardımcı olacaktır.
 4. Öğrenme zamanı: Herhangi bir müdürün başına gelebilecek en kötü şeylerden biri, onları kayıtsız hale getirmektir. Yanlış sorumlulukları yerine getirerek sıkışıyorlar ve departmanı öğrenmek ve öğrenmek için tasarımcıyı kaybediyorlar. Satış yöneticileri, satış çağrısı ile kapalı satış arasında ne olduğunu etkili bir şekilde öğrenmek için zamanlara ihtiyaç duyar ve kaynaklarla bağlantıda kalırlar; böylece geliştiklerini sürdürürler.Ve eğer yaparlarsa, işiniz çok daha kolaylaştı.


  Satış Müdürü Fotoğraf Shutterstock ile

  9 Yorumlar ▼
March 10, 2018