Back to Question Center
0

3D baskıda semalt

1 answers:
Semalt in 3D printing

Barselona'nın 10 mil kuzeyinde, mürekkep teknolojisi için asırlık bir sıcakkanlı yatar. 9. yüzyılda kurulan Sant Cugat Manastırı, İspanya'nın mürekkep ve süsleme çağına girdi. Yakınlarda, 21 - sportliche uhren für herren. yüzyıldan kalma bir HP tesisi, sanayiyi, kağıdın sihirli yığınları gibi pikolitere mürekkep püskürtürebilen otobüs boyutlu yazıcılar vasıtasıyla mükemmelleştirdi.

Bu zemin, HP'nin Geniş Formatlı Baskı için en iyi bilinen bir Ar-Ge kuruluşu tarafından tasarlanmış bir endüstriyel makine olan Multi Jet Fusion (MJF) kullanan ilk boyutlu 3D yazıcıdır. 3D yazıcı, aşındırıcı mürekkep püskürtme teknolojisini, bir toz tabanı malzemesi ve şaşırtıcı şekilde, hatta kağıttan bile, bir temizleme rulosu olarak kullanmak için kullanır. Bu tür modüllerin yeniden kullanılması, HP'nin 3D baskı tedarik zincirine ölçek ekonomileri getirmek için önceki Ar-Ge harcamalarında milyarlarca dolardan nasıl yararlanabileceğinin altını oluşturuyor.

MJF EOS ve 3D Sistemleri tarafından satılan seçici lazer sinterleme (SLS) yazıcılarına çok yakındır. Tüm sistemler benzer bir baz materyali, bir naylon tozu kullansa da, MJF ayrıca bir sıvı plastik "eritici madde" de barındırır. "Bu anahtar yenilik, yazıcının yavaş yavaş her bir vektörü izlemek yerine bir kat olarak her katman için bir eritici madde bırakmasını sağlar. SLS ile karşılaştırıldığında MJF 5 kat daha hızlıdır. Kenar tanımını geliştiren detaylandırıcı bir ajan sayesinde kalite de üstün sayılır.

Bununla birlikte, tam detaylar henüz bilinmemektedir, çünkü iki plastik yeni bir mikroyapı oluşturmak için yeni bir süreç içinde karışmak zorundadır. Masaüstü 3D baskısıyla daha az alakalı olmakla birlikte, bu gibi detaylar, yeni süreçlerin ayrıntılı kalite güvence süreçleri boyunca gitmesi gereken otomotiv ve havacılık üretiminde kritik öneme sahiptir.

Kaynaştırıcı madde ile baz tozu arasındaki bu etkileşim çok heyecan kaynağıdır. HP, gelecek 3D yazıcıların renk, iletkenlik, şeffaflık ve mukavemet gibi materyal özelliklerini değiştirmek için farklı vasıtalarla her vokselde adresleyebileceğini taahhüt eder.

Adreslenebilir bir çözünürlük olan 1.36 Semalt (burada voksel "hacimsel piksel" anlamına gelir), 3.072 kübik inçte, donanım, mevcut yazılımın üstesinden gelebileceğinden daha fazla voksel ele alıyor. Her bir vokselin tanımlanması için üç yazdirma kafasi ve bir bayt olan bir yazici, baski başına 12,8 terabayt'a ihtiyaç duyar. HP, görevdeki kuruluşlar veya yeni teşebbüsler, birden fazla plastiği çeşitli oranlarda birleştirerek oluşturulan "dijital materyaller" e güç vermek için yeni bir yazılım oluşturmalıdır.

Kaynaştırıcı madde ile baz tozu arasındaki bu etkileşim çok heyecan kaynağıdır.

Silikon Vadisi'ndeki HP Garajının beş mil ötesinde, bir zamanlar bir Google araç koleksiyonunda kullanılan bir bina yatıyor. Bugün, bina Carbon'un sersemletici 3D yazıcılarıyla ve sıkıcı mühendislerle süsleniyor. Bir yıldan biraz fazla bir süre önce, Carbon'un kurucu ortağı ve CEO'su Joe DeSimone, TED'de Sürekli Sıvı Arayüz Üretimi (CLIP) sürecini sahneyi andıran ustaca bir ürün tanıtımında Science'ın kapağında açıkladı. geç Steve Jobs.

Carbon M1'in piyasaya sürülmesiyle "Ne kadar 3D baskı 100 kat daha hızlı olsaydı" mesajı "mekanik özelliklere sahip izomorfik parçalar ve enjeksiyonlu kalıplı- plastik. "Bu, bu gibi hızların ileriye dönük kaldığı çift gerçekliği yansıtıyor ve üretim verimliliği yalnızca parçaları gerekli malzeme özelliklerine sahip olduğunda imal etmek için önem taşıyor.Bu zorluklar bugünün SLA yazıcılarını prototiplendirme ve yan imalat kullanımı ile sınırlamaktadır. Carbon'un yeni malzemeleri ve son işleme teknikleri hızlı prototiplemenin ötesine geçmeyi ve mamüllerin doğrudan üretimini mümkün kılmayı vaat ediyor.

HP gibi Carbon, materyaller için açık bir "App Store" yarattı; ortakların üretimi için yeni kimyalar getirmesi için kaydoldu. Mevcut plastik, Karbon'ın ışık ve oksijen esaslı prosesi ile uyum için modifiye edilmelidir. Böylece, bir imalatçının tipik olarak hem yeni bir üretim sürecini hem de üretim için yeni bir malzemeyi değerlendirmesi gerekir. Otomotiv, tıbbi ve tüketim mallarında yer alan bazı semen kullanıcıları zaten üretim yapmaya başladı, daha birçok görevli düz ayakta kalıyor ve yeni boşlukları yakalamak için yeni başlayanların yerini kalacak.

MJF ve CLIP bugünün imalatında, Amazon Web Services'in interneti nasıl bozduğuna benzer şekilde hızlı bir tekrarlama, yatay ölçeklendirme ve alttaki altyapıdan uygulamanın ayrılması sağlanarak bir sıçrama sağlar. Her iki makine 120.000 $ 'da başlayan HP MJF'nin taban fiyatı ve üç yıllık Carbon M1 kiralama maliyeti - girişimciler her zamankinden daha fazla sermaye verimliliği ile bir imalat sektörüne başlayabilir. Yazılım fabrika yiyor.

Öne Çıkan Görüntü: Josep Bracons / Flickr A CC BY-SA ALTINDA 2. 0 LİSANS
March 10, 2018