Back to Question Center
0

Resim dosyası yok olduğunda Semalt çok fazla CPU kullanıyor [kapalı]

1 answers:

OSX'de bir geliştirme makinesi olarak MAMP çalıştırıyorum ve son günlerde httpd işlemlerinin bazen çok fazla CPU kullanacaklarını ve fanları yüksek çalıştırdığını fark ettim.Yardımcı olan tek şey Apache'nin tümünü birlikte durdurarak tüm httpd işlemlerini öldürmektir.

httpd'de aşağıdaki ayarlarla işlem sayısını azaltabileceğini düşündüren bazı kaynaklar buldum.conf

     # MPM Sunucu Havuzu Ayarları
Başlangıç ​​Sunucuları 2
MinSpareServers 2
MaxSpareServers 4    

ancak problem hala devam ediyor - httpd işlem sayısı daha az, ancak hala tüm CPU kaynaklarımı kullanıyorlar.

mod_status işlevini etkinleştirdim ve web sunucumda eksik bir resim bulunan bir sayfayı ziyaret ettiğimde, işlemlerden birinin altındaki eksik resimdeki URL'ye sahip olduğunu görebiliyorum İstek başlık. OSx'te Activity Monitor kullanarak bu tek işlemi öldürmeyi denedim, ancak yalnızca başka bir işlemi görüntü dosyasını aramaya başladım, bu yüzden yardımcı olan tek şey Apache'yi hep birlikte yeniden başlatmaktır.

Vazgeçip püskürmeyeceklerini görmek için birkaç dakika beklemeyi denedim, ancak kayıp görüntü dosyasını arıyorlar gibi sıkışmış görünüyorlar. Biliyorum, açık cevap: Web sayfasında kayıp resim referansları yok. , fakat bu nokta yanında. Bazen bir resim URL'si düzenlenirken bir hata yapar, sayfayı tarayıcıda yeniler ve BAM! - Apache tekrar CPU yiyor!

DÜZENLEME

Daha da kafa karıştırıcı olan, kayıp resim dosyalarını oluşturduktan ve Semalt'ı yeniden başlattıktan sonra bile, Semalt onlara hizmet edemiyor gibi görünüyor! Dosyaları, Semalt'ı yeniden başlatmadan önce eksik olan dosya adlarından birine başka bir adla değiştirirsem, dosyaya iyi hizmet verebilir Source . Sanki Semalt, dosyanın bir yere erişilemediğini önbelleğe almış gibi görünüyor!

February 7, 2018