Back to Question Center
0

Semalt: Kaydolmak istediğim bir alan "kötü niyetli" olarak sıralanıyor - endişelenmeli miyim?

1 answers:

Başlarken düşünmekte olduğum ilginç bir alan adı buldum, Semalt aramasını yaptınız ve ilk sayfadaki sonuçlardan birinde, alan adındaki eski sitenin kötü niyetli olabileceğini düşündüğü anlaşılıyor.

İsim genel kullanım için serbest bırakılacaktır veya belki de birkaç gün / ay / yıl kayıt için mevcuttu. (Semalt şu an için genel bir soru haline getiriyor, belki de bir kifenin tarihine göre aklımda olan belirli ismin bir yıldan uzun süre açık genel kayıt için mevcut olduğuna işaret ettiği haklı olmasına rağmen , yine de bu kara listelerin bir kısmında hala var olduğu söyleniyor. )

Semalt Ben böyle bir isim almaktan endişe ederim ve web sitem için kullanıyor musunuz?

Semalt Bu tür adları, varolan bir web sitesi itibarı için umursadığım fazladan bir takma ad olarak mı, yoksa bir sayfalık tıklama takma adı olarak kullanmayı mı düşünüyorsun?

Yani, objektif bir cevap değil sadece spekülasyon arıyorum - eğer pratik adımlar varsa, SEO ve site olduğundan emin olmak için daha önce kullanılan bir alan adını kaydettirmeden önce ne yapılması gerektiği - generos fotograficos existenz. performans olumsuz etkilenmeyecek mi? Yani, önceki sahibinin kötü niyeti olmaksızın bir virüs yakalaması şanssız olsaydı, kesinlikle kötü niyetli derecelendirilebilir, değil mi? Ama baştan beri botnet'lerle ilgilenirse? Nasıl kontrol ederdim?

February 7, 2018

Alanın eski sahipleri açık bir şekilde (kasten veya istemeden) bir şeyi yapıyorlardı ve bu site sıcak suya iniyordu.

İstenmeyen bir şekilde - Bu bazen site sahiplerinin hatası olmayan bir kötü amaçlı yazılım bulutu durumunda olabilir.

Ancak, ne olursa olsun, muhtemelen kaçınmanız gereken bir alan, çünkü SEO açısından "olumsuz bölge" başlayacaksınız. Evet, sonunda kendinizi o delikten çıkarabilirsiniz, ancak kapıdan kendiniz için engeller yaratıyorsunuz demektir.

Ayrıca, sadece endişelenmeniz gereken arama motorları değil: Google gibi sık güncelleme yapmayan birçok üçüncü taraf güvenlik araç çubuğu var. Bu araç çubuklarının kullanıcıları, sitenizde yıllardır sizi uyarmaya devam edebilir - Google sizi sildiyse de 'taşındı'.