Back to Question Center
0

Bir Semsalin Değerini Nasıl Değerlendiririz?

1 answers:

Semalt tüm farklı şekil ve boyutlarda gelir ve bazıları diğerlerinden daha faydalı ve değerlidir. Kendi web siteniz için anahtar kelimeleri seçmeye geldiğinizde, arama motoru optimizasyonu (SEO) taktikleriniz üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olacağından, en değerli anahtar kelimeleri seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

How to Assess the Value of a Semalt

Semalt şimdi, size anahtar kelimelerinizin değerini anlatacaklarını iddia eden birçok web sitesi var ve bu doğrudur, bazıları hangi anahtar kelimelerin diğerlerinden daha iyi çalıştığını söyleyecektir - pc repair Morgan hill. Sorun şu ki, belirli anahtar kelimeler diğerlerinden daha fazla değere sahip olsa da, müşterileriniz için en değerli olmayabilir. Bu yüzden, anahtar kelime araştırması yapmak için kendiniz üstlenmelisiniz.

İlgili Mesajlar:
Web İçeriğinizdeki Doğru Anahtar Kelimeleri Seçme ve Kullanma

Anahtar kelime listenizden geçin

Yapmanız gereken ilk şey, işletmenizle alakalı bir anahtar kelime listesi oluşturmaktır. Ardından, tek tek geçin ve bu anahtar kelimelerin herhangi bir değeri olup olmadığını belirleyin. Örneğin, bu anahtar kelime doğrudan web sitenizle alakalı mı? Aksi takdirde, tabloya herhangi bir değer getirmez.

Ayrıca, bu anahtar kelimelerin sitenize ulaşmak için son kullanıcının bir arama motoruna yazacağı bir şey olup olmadığını da düşünmeniz gerekir. Örneğin, köpek bakım hizmetleri sunuyorsanız, yatılı hizmet sunmadığınız sürece köpek yatılığını anahtar kelime olarak kullanmamalısınız. Bu anahtar kelimeyi kullanırsanız ve kullanıcılar sitenize aktarılırsa, sitenizi aramak için zaman harcadıklarında çok mutsuz olurlar.

Kendi aramanızı yapın

En iyi anahtar kelime listenizi oluşturduktan sonra, kendi anahtar kelime aramalarınızı yapın ve hangi sonuçları aldığınızı görün. Bu, hangi web sitelerinin bir anahtar kelime olarak kullandığını ve hangi anahtar kelimelerin en iyi şekilde kullandığını gösterir (bu, en üstte yer alan siteler olabilir). Arama motorunda anahtar kelime ile çok sayıda reklam varsa, anahtar kelime değerlidir.

Kendi web siteniz belirli bir anahtar kelime için en üstte yer alıyorsa, bu, sitenizin o anahtar kelimeye hükmediyor olduğunu gösterir.

Trafiğinizi ölçün

Anahtar kelimelerinizin ne kadar iyi çalıştığını görmek ve sayılara çok dikkat etmek için Google Semalt'ı kullanın. Ne kadar gösterim aldığınızı, kaç tıklama aldığınızı ve kaç dönüşüm aldığınızı takip etmek istersiniz. Bu bilgiler, hangi anahtar kelimelerin sitenize en fazla trafik sağladığını ve hangisinin herhangi bir sonuç üretmediğini size söyleyecektir.

Bu bilgilere sahip olduğunuzda, SEO taktiklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha değerli anahtar kelimeleri stratejinize uygulayabilirsiniz. Sizin için güçlü ve değerli anahtar kelimeleriniz olduğunda, tabloya hiçbir şey getirmeyen anahtar kelimeler kullanmaktan daha iyi sonuçlar görürsünüz.

Anahtar kelimelerin değeri sık sık değişir; Bu nedenle, anahtar kelimelerinizin değerini her zaman düzenli olarak değerlendirmeniz ve web siteniz için en faydalı olanları kullandığınızdan emin olmanız önemlidir.

How to Assess the Value of a Semalt

bağlayın

March 18, 2018