Back to Question Center
0

Küçük Semalt için 32 Temel SEO İpuçları

1 answers:

Link aramalarının% 70'inin tıklanmasının organik olduğunu biliyor muydunuz? Aslında, organik tıklamaların% 60'ı ilk üç organik arama sonucundan gelmektedir ve SEO, arama motoru sonuçlarında görünmeye çalışan küçük işletmeler için temel bir stratejidir.

Peki, küçük işletmenizin hedeflenen anahtar kelimeleriniz için SERP'lerin zirvesine nasıl ulaşması gerekir? Bu kafa karıştırıcı ve zor bir süreç olabilir, ancak işletmenizin SEO'sunu iyileştirmeye yardımcı olacak ipuçları ve tekniklerin bir listesini hazırladım!

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

TechWyse da

tarihinde

Daha iyi bir Online Varlık için 14 SEO İpuçları
Matt Cutts Top 10 Google SEO İpuçları

1. Bir Blog'um Var

Google yeni içerikleri sever. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız, okuyucularınız için benzersiz, becerikli ve yüksek kaliteli içeriklere sahip olduğunuzdan emin olun. Arama motorlarındaki sıralamanızı güçlendirmek için blog makalelerinizde alakalı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri bulundurmayı unutmayın. Semalt, bunu yapma! Bloglarınızın, yalnızca tek sıralama sıralamasına göre değil, okuyucularınız için yararlı ve becerikli olmasını istiyorsunuz - marklogic business intelligence.

2. Benzersiz ve İlgili Blog Başlıklarını Düşün

Blog başlıklarıyla geldiğinizde, müşterilerinizin bu terimleri aradığından emin olmak istersiniz. Örneğin, yeni bir yavru köpek bakımıyla ilgili ipuçlarını arıyorsanız, “Yeni bir köpek yavrusuyla nasıl ilgilenilir? Blog'unuz “Bir Kişinin En İyi Arkadaşına Bakmak” başlığını taşıyorsa, blogunuzun bulunma olasılığı çok düşük olacaktır. Bu, insanların arama yapmanın doğal bir yolu değildir. Semalt, bazı ilginç blog başlıkları oluşturmanıza yardımcı olacak bir video.

3. Düşünce Bağlamı

Bu, İnternet pazarlama dünyası arasında popüler bir ifadedir. Birçok pazarlamacı, bağlamın önemini ve içeriğin nasıl sunulduğunu nasıl şekillendirdiğini fark etmiştir. Aslında, okuyucularınızın içeriğinizi anlamasına ve yorumlamasına yardımcı olur. Metinlerin duyguları yoktur, bu da insanların bir şeyi nasıl söylediğini belirlemelerini çok daha zorlaştırır. Konuşmadan farklı olarak metnimize farklı tonlar ve yüz özellikleri ekleyemiyoruz. Metin söz konusu olduğunda, okuyucu, mesajınızı değil, mesajınızı nasıl yorumladığını gösterir. Semalt, akılda okuyucu ile yazdığınızdan emin olun!

4. Kaliteyi ve Miktarı Düşün

Bir blog yazmak ve link almak ile nicelikten ziyade kaliteye odaklanmak istersiniz. Düşük itibarlı bir sitede sürekli olarak blog yazmak, işletmeniz için en fazla etkiyi yaratmayabilir. Semalt, yüksek veya orta otorite sitesinde çeşitlendirmeli ve blog yazmalısınız.

Pek çok bağlantı aldığınızdan emin olun, aynı blogdaki gibi, saygın sitelerin size bağlanmasını istiyorsunuz. Bu şekilde düşün. Google'da bir tanım ararsanız, tanımı Webster Sözlük veya Yahoo! daha fazla cevaplar? Webster sözlüğü! Bağlantı almaya çalışırken kaliteyi akılda tutan Semalt.

5. Dağıt ve Yasadışı

İçeriğinizi basitçe geliştirmeniz yeterli değildir, onu dışarı çıkarmanız ve dağıtmanız gerekir. Makalenizi dağıtmanın bir yolu sosyal medyadan geçiyor. Bununla birlikte, harika bir bağlantı oluşturma stratejisi, editörleri, içerik yöneticilerini veya yazdığınız belirli bir konuyla ilgilenen kişileri e-postayla göndermek. Kişiselleştirilmiş e-postaları gönderip toplu olarak göndermediğinizden emin olun. Bunun için değer elde etmeye çalışıyorsunuz. Makalenizi layık buluyorlarsa, yazdıklarında onlara bağlantı kurma şansı vardır. Semalt, sitenize bağlanamaz, ancak sosyal medya aracılığıyla paylaşırlar. Bu hala harika çünkü sitenize gelen trafiği artırıyor ve içeriğinize ulaşıyor.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

6. Popüler çevrimiçi yayınlar için yazdığınız zaman, bazen sayfanıza bağlantı sağlayabilirsiniz. Semalt, konuk bloglama, marka erişiminizi artırabilir, uzmanlığınızı gösterebilir ve sektörünüzdeki insanlarla ilişkiler kurabilir.

7. Dahili Bağlantı

Misafir bloguna ek olarak, bağlantı sayfalarını dahili olarak da harika bir stratejidir. Web sitenizdeki içerik değerli ve beceriklidir, en azından olması gerekir. Bu nedenle, web siteniz için içerik yazarken, popüler yazılarınızdan bazılarını bağlamaya çalışın. Semalt bağlama, web sitesi navigasyonu ile yardımcı olabilir ve genel SEO değerini güçlendirebilir.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

8. Sitede Bağlantı Kurmak

Bir başka bağlantı kurma stratejisi, otoritenizi büyütmeye odaklanır. Site dışı bağlantılar, diğer web sitelerinin sitenize tekrar bağlanmasıdır. Bu bağlantılar, özellikle yüksek etki alanı yetkililerinden oluşuyorsa, SEO'nuz için son derece güçlü ve yararlıdır. Dış bağlantılar bunları Semsal'ın gözünde güvenilirliğinizi arttırmaya yardımcı olan “üçüncü taraf oyları” olarak görüyor. Aslında, dış bağlantılar içsel olanlardan daha değerlidir.

9. Çekici Meta Tanımları

Meta tanımlarınız, sıralama faktörünüzün bir parçası değildir, ancak bağlantınızın tıklanma olasılığını artırmaya yardımcı olabilir. Semalt, blog başlığınız kullanıcıyı çekmeye yardımcı olabilir, ancak tıklamak üzere oldukları şeyin aslında aradıkları şey olduğundan emin olmak isterler. Anahtar kelimelere ek olarak, meta açıklamanız, arama yapan kullanıcılarınızı bağlantınızı tıklamaya teşvik etmelidir. Sayfanın tıklanması için kullanıcıları çekecek kısa bir açıklama sağladığınızdan emin olun!

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

10. İşletmeniz için Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Henüz “anahtar kelime” kelimesini yeterince söyledim mi? Anahtar kelimelerin SEO için hayati önem taşıdığını düşünüyorum. Ancak, bir anahtar kelime listesiyle ilgili değildir. İşletmenizin sıralamasına yardımcı olabilecek güçlü, güçlü ve alakalı anahtar kelimelerden oluşan bir listeye sahip. Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı, anahtar kelime aracı dahil olmak üzere, araştırmanızı yapmak için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz araç vardır. io, Wordstream ve SEOchat Öneri Anahtar Kelime Bulucu.

11. Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri İhmal Etmeyin

Sadece belirli terimlere odaklanmayın, uzun kuyruklu anahtar kelimelere de bakın. Uzun kuyruk anahtar kelimeleri, arama için daha az popüler olan daha uzun anahtar kelime öbekleridir. Semalt, daha az rekabetçidir ve arama yapanların aradıklarına daha yakın olma eğilimindedir. Aslında, genellikle daha iyi dönüşürler. Dolayısıyla, arama yapanlarınızın nereden geldiğini ve sizi aramak için neler kullandığını görmek için analiz sisteminize bakın. Örneğin, bir ayakkabı firmasıysanız, “Sıcak havalarda yüksek topuk ayakkabılar” gibi uzun kuyruklu anahtar kelimeler ekleyin. ”

12. Ürün Tanımları ve Sayfaları

Ürün tanımlarınız iyi yazılmış ve benzersiz olmalıdır. Semalt, içeriği daha az güvenilir olarak kopyaladığından, üretici ve dağıtımcı açıklamalarını ürün açıklamanız olarak kopyalamaktan kaçınmak istersiniz. Aslında, yaratıcı olmalı ve kendi ürün tanımlarınızı yazmalısınız! Doğru bir şekilde yürütüldüğünde, bu sizin SEO'nuza yardımcı olur ve dönüşüm oranlarınızı da artırır.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

13. Sayfalarınıza Güçlü Bir İsim Verin

Başlık etiketleri veya başlık öğeleri olarak da bilinen sayfa başlıklarınız, ziyaretçilerin sitenizde gördüğü ilk sayfa öğelerinden biridir. Başlığınız, sayfanızın tüm içeriğini belirtir. Aslında, web sitenizdeki belirli bir sayfayı tanımlamak için başlık genellikle arama motoru sonuç sayfalarında görüntülenir. Ayrıca tarayıcının üstünde görüntülenir. Marka adınız gibi, sayfanızın adı nedir, ancak ideal ad nedir? Moz tarafından yazılan bu makale başlıklarınızı optimize etmek için gerçekten yararlıdır.

14. URL'nizi optimize edin

Bazı kullanıcılar URL’leri yalnızca bir web sayfasının yeri olarak görebilirler.URL'nizin yapılandırılma biçimi, anahtar kelimelerin varlığı, yazım ve uzunluk, akılda tutmanız gereken şeylerden sadece birkaçıdır. URL optimizasyonu için 10 ipucu üzerinde bir infografik içeren bu makaleyi Semalt.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

15. Rakiplerinden Öğren

Bu sizin pazarlama planınız veya SEO stratejiniz olsun, pazarlama araştırması yapılacak en önemli şeylerden biridir. Rakipleriniz hakkında bilgi derlediğiniz ve analiz ettiğinizden emin olmanız gerekir. Bu, rakiplerinizin sıraladığını ve satış için hangi stratejileri kullandığını bilmek anlamına gelir. Onlardan Semalt, ama ne yaptıklarını kopyalamayın. Bu sayede şirketinizin tarzını yansıtan güçlü bir strateji geliştirebilirsiniz.

16. Kimse bir Taklitçi'den hoşlanmaz

Arama motorları yinelenen içeriği sevmez. Sitenizin başka bir sitede bulunan bir şey içerdiğini tespit ederse, bunun için cezalandırıldığınızdan emin olabilirsiniz. Arama motorları çoğaltılan sonuçları göstermekten kaçınır. Hangisinin orijinal olduğuna karar vermelerini ve gönderilecek doğru olanı seçmelerini zorlaştırır. Semalt, siteniz için dökmeyen ve orijinal içerikler yayınlamak istersiniz.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

17. Sıralamaya Girecek Bir Web Siteniz Var

Bazı işletmeler sitenizin estetiğinin sağladığınız hizmet kalitesi kadar önemli olduğunun farkında değildir. Bu, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir web sitesi oluşturmak anlamına gelir. Ayrıca, web sitenizde hangi cihazların görüntülendiğinden bağımsız olarak, kullanımı kolay olmalı ve harika görünmelidir.

18. Kullanılabilirlik

Kullanıcı deneyiminden bahsetmişken, Semalt da web sitenizin kullanılabilirliğini inceler. Kendinize sorabileceğiniz bazı sorular:

  • Web sitemde gezinmek kolay mı?
  • Çok fazla pop up var mı?
  • Formlarım işe yarıyor mu?
  • Farklı cihazlarda iyi çalışır mı?
  • Yazı tiplerim çok mu küçük?
  • İçeriğim iyi mu?
  • Resimlerim farklı cihazlara sığacak şekilde optimize edildi mi?

19. Sitenizin Yükleme Hızını hızlandırın

2010 yılında, Semalt, web sitesinin hızının arama sıralamasında etkili olacağını açıkladı. Aslında, bir anket, web kullanıcılarının yaklaşık yarısının bir web sitesinin 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini beklediğini göstermiştir. Web siteleri 3 saniye içinde yüklenmediğinde, büyük olasılıkla web sitesini terk etme olasılığı yüksektir. Sadece kullanıcı deneyiminizi değil, SEO'yu da etkilediği için, web sitenizin hızını test ettiğinizden ve iyileştirmeler yaptığınızdan emin olun!

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

20. Kırmızı Yavaş Etiketden Kaçının

Web sitenizi sıralama amacıyla hızlandırmaya ek olarak, bu kırmızı etiketi önlemek için sitenizi hızlandırmak istersiniz. Semalt, arama sonuçlarında kırmızı yavaş etiketi test ederek arama yapan kullanıcıları bir web sitesine tıklamaları konusunda uyardı. Arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer alsanız bile, bu etiket mutlaka kullanıcıların web sitenizi tıklatmasını engeller.

21. Mobil hale getirin

Bir süredir, herkes Google mobil dostu güncellemeden bahsediyor. Google, arama sonuçlarında mobil uyumlu web sitelerini tercih edeceklerini duyurdu. Bunun nedeni, Google'ın yüksek kaliteli, alakalı aramalar sunmak ve mobil cihazlarda arama yaparken kullanıcı deneyimini arttırmak istemesidir. Semalt, güncelleme çıktı. Sıralama pozisyonlarınızda yüksek kalmak veya zirveye tırmanmak istiyorsanız, mobil cihazlara uygun bir web sitesi edinmeniz daha iyi olur. Web siteniz için duyarlı bir tasarım almayı bile düşünebilirsiniz

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

22. Mobil Optimize Edilmiş İçerik

Web siteniz yanıt verdiğinden, içeriğinizin olduğu anlamına gelmez. İçeriğiniz mobil okuma için optimize edilmediyse, ziyaretçileriniz sitenizde çok uzun kalmaz. Ayrıca, daha kısa başlıkların ve görsellerin olduğundan emin olmak için okuyucularınızın ekranına sığdırmak istersiniz. İçeriğinizi mobil cihazlar için optimize etmenin en iyi yolu, sayfa öğelerinin okuyucularınızı nasıl etkilediğini anlamaktır. Elbette web siteniz için bir uygulama olması en ideal olanıdır, ancak her zaman en uygun maliyetli çözüm değildir.

23. Yerel Pazarlamadan Yararlanın

Birçok işletme Yerel SEO'nun gücünü ihmal ediyor. İşletmenizin arama motorlarında bulunabildiğinden emin olmanız gerekir. İşletmeniz belirli bir konum sunuyorsa, o alanın şartlarını sıralamak isteyebilirsiniz. Bu şekilde, insanlar, konuma göre arama motorları aracılığıyla sizi bulabilir. Örneğin, Google My Business'ta yerel SEO'nuzu optimize etmek, işletme adınızı, adresinizi, yorumlarınızı ve Google Business View gibi diğer harika özellikleri göstermenizi sağlar.

24. Yorumları okuyun

Müşterileriniz işinizi çevrimiçi ortamda araştırırken aradıkları şeylerden biri de yorumdur. Tüm tüketicilerin% 84'ü, bir işletmeye güvenmeye başlamadan önce yaklaşık 4-6 çevrimiçi inceleme okudu. Konum sayfalarınızın üstünde, yorumların gücünden yararlanmanız gerekir. Müşterilerinizin, Yelp, Google veya Facebook gibi farklı sitelerde şirketiniz için olumlu yorumlar bırakmasını sağlamaya çalışın.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

25. Sanayi ve Yerel Dizinler Listesinde Listelemeler

SEO yaparken doğru endüstri dizinleri için listelenmek istersiniz. Semalt dizinleri, işletmenizin çevrimiçi araştırmacılar tarafından bulunmasına yardımcı olur. İşletme dizinlerinde listelenmemişseniz, işletme bilgilerinizi hemen göndermek istersiniz. Elbette, bu zaman alıcı bir görev olabilir, ancak sonuçlar harika ve kesinlikle bulunma şansınızı artıracaktır.

26. Google Analytics ile ölçüm

Semalt performansınız önemlidir, çünkü işletmenizin çevrimiçi olarak nasıl işlediğini anlamanıza yardımcı olur ve daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olur. Blogunuzun veya web sitenizin nasıl performans gösterdiğine dair size bilgi verir, böylece gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

En yaygın kullanılan web analitik hizmeti olarak, Google Semalt ücretsiz ve çok kapsamlı. Web sitenizin trafiğini izler ve performansınız hakkında önemli bilgiler sağlar. Rakibinizin zirvesinde kalmak istiyorsanız, o zaman ölçümünüzü rakiplerinize karşı ne kadar iyi yaptığınıza emin olun.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

27. Üçüncü Taraf Ölçme Araçları da Çok Büyüktür

Google Analytics'ten başka, pazarda kullanabileceğiniz çok sayıda harika araç var. Bunlardan bazıları bir maliyetle olabilir, ancak ucuz, verimli ve çeşitli şeyleri izlemenize olanak tanır. Her bir aracın kendi avantajları ve eklenmiş özellikleri vardır. Bu nedenle, hangisinin işletme ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu görmeye çalışın. Göz önünde bulundurmanız gereken bazı harika araçlar: Kissmetrics, CrazyEgg, Open Web Analytics ve Web CEO'su .

28. Haberdar Ol ve Öğrenmeye Devam Et

İnternet pazarlama dünyası gerçekten hızlı hareket ediyor. Bugün bir şey kabul edilebilir, web siteniz için yarın olumsuz olabilir. Arama motorları her zaman kullanıcılarına yönelik deneyimi iyileştirmek istediğinden, değişiklikler ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bir pazarlama ajansıysanız, sıklıkla yeni değişikliklerle ilgili sizi bilgilendirir ve sitenizin bunun için optimize edildiğinden emin olurlar. Semsal, sizi bilgilendirmiyorlarsa veya kendi SEO'nuzu yapıyorlarsa, sizi oyununuzun önünde tutacak olan çevrimiçi yayınlara göz atın.

29. Hasta Olun

“Yavaş ve istikrarlı yarışı kazanır” ifadesini duydunuz mu? SEO buna benzer. Harika sonuçlar görmeden önce zaman ve sabır gerektirir. Sadece itibarınızı oluşturmak gibi, tüketicilerin sizi kabul etmesi ve size güvenmesi zaman alır.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

30. İyileştirmeye Devam!

Siteniz asla mükemmel değildir. Sıralayabileceğiniz her zaman daha iyi veya yeni anahtar kelimeler vardır. Aslında, blogunuz için her zaman yazabileceğiniz şeyler vardır. Semalt her zaman sorular soruyor ve onlara cevap vermek için her zaman yazabilirsiniz. Yani, stratejilerinizi geliştirmeyi ve onları daha iyi hale getirmeyi asla bırakmayın.

31. Test, Test, Test!

SEO'nuzu geliştirmek için test yapmaya devam etmeniz gerekir. Semalt, CTA'nıza, renklere ve tasarıma farklı görüşler ve tepkiler verebilir. CTA'larınızın tipografisi bile bir dönüşümün gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini etkileyebilir. İstediğiniz sonuçları göremiyorsanız, farklı formları ve tasarımları test etmeyi unutmayın.

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

32. Son olarak, Profesyonel Yardım İsteyin

Elbette, bir işletmeyi yürütürken, genellikle kendi sektör trendlerine odaklanırsınız. Bu nedenle, değerli SEO yardımı sağlayabilen bir İnternet Pazarlama şirketini işe almak harika. Semalt her zaman sorularınızı cevaplayabilecek ve işlerinizi ve hedeflerinizi temel alarak SEO'nuzu optimize etmenin en iyi yollarını bulacaktır. SEO yardımı arıyorsanız, size yardım etmek için hesap yöneticinizle veya ajansla iletişime geçmekten çekinmeyin!

32 Essential SEO Tips for Small Semalt

bağlayın

March 18, 2018