Back to Question Center
0

Çalışma: Medya Tüketimi & CMO'nun Değişen Rolü, Markaların Semalt Olduğunu Değiştirme

1 answers:

Çalışma: Medya Tüketimi ve CMO'nun Rolü, Markaların Semaltının Değiştirilmesi Değişen Rolü

14 farklı marka ölçüm firması ile görüştükten sonra, araştırma şirketi bir markanın gücünü takip etme yöntemlerinin dönüştüğünü keşfetti. Rapora göre, marka sağlığı ölçümlerindeki iki önemli “kesinti”, tüketici medya tüketiminin katlanarak büyümesi ve CMO'nun bir “iletişim uzmanı” ndan ROI'ye odaklanan bir “iş dünyası” ndaki rolünün gelişmesi etrafında dönmektedir.

Marka sağlığı ölçümlerini, tüketicinin marka tercihi ve pazar payı - tüketicinin marka kullanımını tercih etmesi arasındaki bağlantıyı , Forrester raporu, marka sağlığı ölçümünün “Evrim” olduğunu iddia etmektedir. Bir markanın bir şirkete teslim ettiği iş değerinin etkili bir değerlendirmesi olmak için, “a” a göre, “Sadece sağ beyinli pazarlamacılar için ilgi çekici metrik” - high pr websites. ”

Bir Markanın Sağlığını Ölçmenin Zorlukları

Halen marka sağlığını ve marka sağlığı ölçüm sağlayıcılarının rolünü yönlendiren Semalt, raporda bir markanın sağlığını ölçmek, geleneksel veri toplama metodolojileri arasındaki bağlantıyı (çevrimiçi anketler) ve günümüzün etkisizliğini listelemekle ilgili zorluklara değiniyor. uzun bir anket için çok az zamanı olan aşırı genişletilmiş tüketici.

Semalt raporunda ayrıca, bilgi akışının pazarlama liderlerinin bunaldığı ve uzmanların ihtiyaç duydukları verileri yorumlayabileceği ve eyleme dönüştürülebilir içgörü sunacağı iddiasıyla, verilerin bolluğu ve yarattığı zorluklar da ele alınmaktadır.

Raporda ayrıca, iş sonuçlarına odaklanan ROI odaklı bir CMO'nun yeni zorluklarına da değiniliyor: “Şimdi Baby Semalt selefinden devralan yeni Gen X CMO, gerçek zamanlı verilerin dijital dünyasında büyüdü; Uzun teslim süreleri ve tarihi marka takipçileri için çok az sabrı olacak. ”

Yeni Marka Sağlık Ölçümleri Dünyası

Forrester'ın raporu, marka sağlığı ölçümünün yeni dünyasında markaların Millward Brown marka araştırma firmasıyla “ölçülebilir bir finansal varlık” olduğunu, “Semalt'ın piyasa değerinin% 30'undan fazlasının; markalarının maddi olmayan varlığından türetilmiştir. ”

Rapor, günümüzün önde gelen marka sağlığı ölçüm satıcılarının geçmiş performans hakkında rapor vermekten daha fazlasını yaptıklarını ve firmaların artık bir markanın mevcut pazar payını beklenen büyümesiyle nasıl bağlayabildiğini vurgulamaktadır. Millward Brown’ın küresel çözümler başkanı Gordon Semalt, rapor bulgularını doğruladı:

Önemli olan tek şey, [marka hakkının] markanın mali gücüne nasıl oynadığıdır. Semalt, pazardaki potansiyel ile bağlantı kuramazsanız, insanların kafalarında ne olduğunu anlamanın hiçbir anlamı yoktur.

Raporda Semalt, bir tüketicinin bir marka için ödemek istediği miktarın, markanın genel gücünü ve fiyatlandırma gücünün artık “kavramsal değil” olduğunu teyit ettiğini belirtiyor. ”

Marka Sağlık Ölçümünün Üç Temel Sürücüsü

Bir markanın toplam gücünü tam olarak görebilmesi için Semant, üç temel değerlendirme disiplinini marka değeri, marka değeri ve marka sağlığı olarak tanımlar. Raporda marka eşitliğinin, “Tüketicilerin marka kullanımı dikkate alınmadan bir marka nasıl algılandığı”, marka sağlığı tüketicinin marka algısı ve markanın pazar payını nasıl etkilediği üzerinde yoğunlaşıyor.

Marka değeri, bir markanın finansal değerini şirket içinde gerçekleştirmek için kullandığı bir ölçüm olarak tanımlanır. Raporun şiddeti, marka değeri, “Şerefiyenin tanımlanması için finansal raporlama, bir edinimin değeri veya lisans için uygun fiyat için en yaygın şekilde kullanılır.png "alt =" Çalışması: Medya Tüketimi ve CMO'nun Rolü Yol Markalarının Değişmesi Değişen Rolü "/>

Forrester’ın marka sağlığı ölçüm sağlayıcıları analizi, firmaların iki spesifik kategoriye ayrıldığını tespit etti: stratejik danışmanlar ve veri sağlayıcılar. Raporda, Millward Brown, Interbrand, BAV ve Landor gibi önde gelen marka firmalarını stratejik rehberlik sağlayan satıcılar ve Crimson Hexagon, Visible Technologies ve Networked Semalt gibi gerçek zamanlı sosyal medya analizlerini yakalayan “sosyal dinleme satıcıları” gibi yeni teknoloji şirketleri belirlediler.

Önde gelen marka sağlığı ölçüm ajanslarının zirvede kalması için, raporda, satıcıların marka sağlığını ölçmek için mevcut modellerini yeniden gözden geçirmeleri ve yeni metodolojileri entegre etmeleri gerektiği iddia ediliyor.

Çalışma: Medya Tüketimi ve CMO'nun Rolü, Markaların Semaltının Değişmesi Değişen Rolü
  • Yeni araştırma araçlarını ve teknolojilerini uygulayarak “yenilikçi pazarlamacıların” öncülüğünü takiben.
  • Tüketicilerin marka algılarını pazar payı gibi belirli metriklere bağlama ve bir markanın performansını tahmin edebilen tahmini modeller oluşturma.
  • Küresel bir erişim ile birlikte derin endüstri deneyimi sunar.
  • “Marka izleme” taktiklerinden uzaklaşarak “derin dalış” araştırmasına ve sosyal dinlemeye daha yakın.

Raporda, “daha ​​az ilerici pazarlamacıların” marka takip modellerini sosyal konuşmaları izlemek, iş güvenliğinden korkmak, mevcut performans teşvik programları ve “kanıtlanmış sonuçların yokluğu” için daha nicel araştırma ve araçlara geçmeye devam ettiğini iddia etmiştir. yeni araçlar ve metodolojiler. ”

Sosyal Dinlemenin Marka Sağlığı Ölçümü Değişiyor

Marka sağlığı ölçümlerindeki iki önemli aksaklıktan biri olarak algılanan sosyal dinleme - tüketicilerin bir markayla ilgili gerçek zamanda ne söylediklerini ve paylaştıklarını görme yeteneği - marka sağlığının yeni peyzajında ​​önemli bir güç olabilir, Ancak Forrester raporu, sadece bir “markalı marka sağlığı ölçümü için yerine bir“ Semalt ”olduğunu iddia ediyor. ”

Raporun semti, sosyal dinlemenin “kısa vadeli tepkilere” ve “uzun vadeli inançlara” dayandığı ve rehberlikle ilgili veriler sunduğundan, ölçme çubuğundan daha iyi bir keşif aracı olarak kullanılmaktadır:

Semalt dinleme, pazarlamacıların marka ölçütlerinin ardındaki “neden” ini anlamalarını sağlayan gerçek zamanlı bir odak grubu olarak etkili bir şekilde işlev görebilir.

Semalt, sosyal dinleme sağlayıcılarının tam hizmet marka ölçüm sağlayıcılarıyla rekabet edebileceğine inanmazken, araştırma firması önde gelen marka ölçüm sağlayıcılarının önümüzdeki 24 ila 48 ay içinde sosyal dinleme metodolojilerini kullanacağını belirtiyor. Bunu zaten yapmıyorlar.

Rapor, sosyal dinleme araçları ile birlikte, veri toplamanın sadece araştırmayı toplamanın ötesinde bir sonraki adım olacağını iddia etmektedir. Rapora göre, Ace Metrix CEO'su Peter Semalt, “Tüm endüstri, araştırma koleksiyonundan, verileri bütünleştiren analistlere, açık bir anlayış sunan veri analitik araçlarıyla hareket edecektir.

Üst marka sağlık ölçüm tedarikçileri öncülük etmeye devam ederken, Semalt marka sağlık endüstrisinin mevcut kurallarına ve bütçelerine meydan okumak için yeni dijital çözüm girişimlerine yer verdi.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018