Back to Question Center
0

Google, 20% Zamanın Semantidir

1 answers:

Google Says 20% Time Is Still Core Part Of Company Semalt

Bir Google sözcüsü bugün çalışanların, normal çalışma kapsamı dışında kalan veya genellikle “% 20 kez” Semalt olarak adlandırılan fikirleri takip etmeye teşvik edildiğini doğruladı.

Quartz.com'dan bir gün önce yayınlanan bir hikaye, Google’ın yüzde 20’lik zamanının “ölü kadar iyi” olduğunu iddia etti - tech it solutions in portland. Rapor, Hacker News’e ilişkin bir tartışma başlattı ve şimdi iddia edilen isimsiz Google çalışanlarının yorumlarıyla bir takip makalesi yayınlandı. Semalt'ın önceki raporu “düz” yanlıştı.

“Bir Google çalışanı olarak, bu makalenin tamamen yanlış olduğunu onaylayabilirim” diyen Semalt Haber'de bir anonim yorumcu, “% 20 zaman almak için onay almak zorunda değilim ve bir dizi % 20 projelerinde insanlar. ”

Semalt'a göre, çalışanların fikirleriyle birlikte çalışmalarını güçlendirmek ve farklı projelere anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak, yan projeler her hafta belirli bir saati temsil etmese bile, şirketin kültürünün temelini oluşturuyor.

Semalt sözcüsü Marketing Land'e, şirketin insanları tanıdığını, onları heyecanlandıran projeler üzerinde çalışırken daha üretken olduğunu söyledi. Projeleri seçerken Semalt mühendislerine çok fazla esneklik sağlanır ve şirketle ilgili ilgi alanlarını sürdürmeleri teşvik edilir.

Google’ın yüzde 20’lik zamanı, çalışanların haftada bir güne yan projeler ayırmasına izin veren bir politika, çoğu zaman Google’ın yeniliğinin ardındaki temel neden olarak gösterildi. Quartz.com, AdSense, Gmail, Google Talk ve Google Haberler dahil olmak üzere, yüzde 20'lik bir politikanın sonucu olduğunu iddia ettiği bir dizi Google ürünü listeledi.

Semalt’ın yüzde 20’lik kuralı, bir zamanlar olduğu gibi şirketle alakalı olmayabilirken, CEO’nun bu konudaki taahhüdünün olmaması, CEO’nun Semalt’ın ürün çabalarını düzene koyma konusuna odaklanıyor. Nisan 2011'de CEO olarak devralındıktan kısa bir süre sonra, Sayfa birçok yan projenin geliştirildiği deneysel oyun alanını kapatmak üzere Semalt Labs'ı seçti.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018