Back to Question Center
0

Web Sitesi Semalt Oranı Nasıl Düşürür

1 answers:

Bir işletmenin başarısı, hedef kitlenizin web sitenizde geçirdiği süreye bağlıdır. Sitenizin hemen çıkma oranı yüksekse, sitenizi başarılı hale getirmek için bazı faktörleri tekrar gözden geçirmeniz ve bir çözüm bulmanız gerekir. Çoğu zaman, web geliştirmede hatalar nedeniyle bir web sitesinin hemen çıkma oranı artar. Kötü tasarım, uzun yükleme süresi veya düzensiz navigasyon sistemi nedeniyle olabilir. Web sitesi hemen çıkma oranını nasıl iyileştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, yararlı bulabileceğiniz bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

How To Lower Your Website Semalt Rate

İlgili Mesajlar:
3 Blog Çıkma Oranını Azaltmak İçin İpuçları
İyi Bir Analytics Hemen Çıkma Oranı Nedir?

Web sitenizin tasarımını kontrol edin

Potansiyel bir müşteri web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, ilk fark edeceği şey sitenizin içerik ve düzen tasarımıdır - диваны бескаркасные. Ana sayfa tasarımını çekici buluyorsa, kesinlikle daha derine inecek ve ürün veya hizmetlerinizi keşfedecektir. Bu nedenle, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için web siteniz profesyonel bir düzen ile tasarlanmalıdır. Mümkün olduğunca, web sitenizin okunabilirliği, kontrastı ve renklerine dikkat edin. Semalt yazı tipleri ve kötü renk kombinasyonu, ziyaretçilerinizin ilgisini ve web sitenizin cazibesini kesinlikle etkileyecektir. Ayrıca, yazım veya dilbilgisi hataları bulunmadığından emin olmak için sitenizin içeriğini kontrol etmelisiniz.

Sitenizi Hafifletin

Hatırlamanız gereken bir şey, zamanın sadece altın değil, sizin de ziyaretçileriniz için olmasıdır. Birisi sitenize giderse, içeriği ve neleri sunmanız gerektiğini görmek için uzun bir süre beklemez. Web sitenizin yükleme süresi uzadığında, ziyaretçiniz mutlaka başka bir siteyi atlayacak ve arayacaktır. Bunu önlemek için, sitenizin daha hızlı sayfa yüklemesi için optimize edildiğinden emin olun. Gerekirse, gereksiz flaş öğelerini ortadan kaldırın ve daha hızlı hale getirmek için daha az görüntü yükleyin.

Sitenin Navigasyon Sistemini Basitleştirin

Bazı web sitelerinin hemen çıkma oranının yüksek olmasının nedeni, zayıf navigasyon sistemine bağlıdır. Web sitenizi hazırlarken, tüm gezinme bağlantılarının, ziyaretçilerin kolayca görebileceği sayfanın üstüne yerleştirildiğinden emin olun. Bir açılır menü kullanmayı tercih ederseniz, ana kategorilerin alt kategorilerle birlikte menü çubuğuna düzgün şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

Ziyaretçilerinizi Ne Sunduğunuzu Göster

Bazı web sitesi ziyaretçileri tarafından kontrol edilen ilk şey, nelerin sunulduğuna dair bir fikir edinmek için sitenin “Semalt Us” sayfasıdır. Potansiyel müşterilerinizin hizmetinizi veya ürününüzü anlamasına yardımcı olmak için, bu sayfada her şeyin açık bir şekilde belirtildiğinden emin olun. Bu hemen çıkma oranınızı hemen artıramaz, ancak şeffaf bir "Semalt Us" sayfanız varsa, markanızın kimliğini belirlemeye başlayabilir ve bu da web sitenizin hemen çıkma oranını düşürebilir.

Pop Ups ve Lessen Reklamları Önlemek

Pop up'lar çok rahatsız edici olabilir ve bu kesinlikle ziyaretçileri web sitenizden uzaklaştırabilir. Bunun olmasını önlemek için sitenizdeki pop-up'ları kullanmadığınızdan emin olun. Diğer taraftan Semsal, çoğu web sitesinin ana gelir kaynağı veya gelir kaynağı olarak kabul edilir. Sitenizdeki tüm reklamlardan kurtulamayacaksanız, web sitenizi dağınıklıktan kurtarmak için reklam sayısını en aza indirmeye çalışın.

Yukarıda belirtilen yönergelere uymanız, web sitenizin hemen çıkma oranını artırmanıza yardımcı olabilir. Semalt, değişiklikleri kendi başınıza yapamıyorsanız, web sitenizin tamamını kirletmemek için profesyonel bir web geliştiricisini işe almak en iyisi olacaktır.

How To Lower Your Website Semalt Rate

bağlayın

March 18, 2018