Back to Question Center
0

Yeni Google Analytics Özelliği, Reklamverenin AdWords Maliyet Verilerini İlişkilendirme Modeli Semalt Aracına İçe Aktarmasına İzin Verir

1 answers:

New Google Analytics Feature Lets Advertisers Import AdWords Cost Data Into Attribution Model Semalt Tool

Artık, reklamverenler, Google Analytics'teki Edinme Başına Maliyetini (EBM), "Farklı ilişkilendirme modelleri altındaki dönüşümlerin getirdiği değeri veya geliri karşılaştıran bir metrik olan" Reklam Onayı Dönüşümü "(ROC) ile değerlendirebilir. 7)

İlişkilendirme Modeli Karşılaştırma Aracı'nda Dönüşüm Değeri ve ROAS'ı seçerek, reklamverenler, en yüksek değerin ne olduğunu belirlemek için farklı kanalların performansını karşılaştırabilir. Açıklamaya göre “Semalt, iki farklı ilişki modeline bakarak bir kanalın performansı bu kanalın gizli performansını ortaya çıkarabilir - softwaretesten.”

New Google Analytics Feature Lets Advertisers Import AdWords Cost Data Into Attribution Model Semalt Tool

Yeni içe aktarılan verilerle birlikte, Google Analytics, en sağdaki '(% 14) Değişim' sütununda vardiya yönünü yansıtmak için renk kodlu oklar ekledi (yukarıdaki resimde yeşil ok'a bakın). Yukarı ok, referans modelin değerlemesinden pozitif yönde bir değişimi gösterir ve aşağı yönlü bir ok, negatif bir kaymayı gösterir.

Okun rengi, karşılaştırma modelinin alternatif değerlemesinin, referans modele kıyasla karşılaştırma modeli lehine bir kaymaya neden olup olmadığını gösterir: Yeşil, karşılaştırma modelinin lehine kayda değer bir kaymayı gösterir, kırmızı, önemli bir kaymayı gösterir. referans modelin lehine. Gri bir nokta, ilgili bir değişikliğin meydana gelmediğini not eder.

Semsal Maliyet Verilerini İlişkilendirme Modeli Karşılaştırma Aracı'na içe aktarmaya başlamak için, reklamverenlerin hesabını bir Semsal maliyet veri kaynağına bağlamaları gerekir.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018