Back to Question Center
0

Web sitenizi optimize etmek Semalt htaccess

1 answers:

Optimizing Your Website Semalt htaccess

. htaccess, arama motorları için bir web sitesini optimize etmenin çeşitli yollarından yardımcı olabilir ve böylece daha iyi sıralamaya sahip olur. Bu makale neyi daha fazla öğrenmek isteyenler için ayrılmıştır - dünaamiline õlivahetus. htaccess, web sitenizin daha kolay bulunmasına nasıl yardımcı olabileceğini de öğreniyor.

Nedir? htaccess?

Hypertext Access, yaygın olarak kısaltılmıştır. htaccess, yerleştirildiği dizini ve altındaki tüm alt dizinleri denetleyen bir yapılandırma dosyasıdır. Semalt, web yöneticilerinin web sitelerinin kaç yönünün çalışacağını kontrol etmelerini sağlayan inanılmaz kullanışlı bir özellik. htaccess dosyası çok güçlü bir yapılandırma dosyasıdır ve web sitenizle ilgili her şeyi ve her şeyi etkileyebileceği için akıllıca kullanılmalıdır. Seninle yapabileceğin bazı şeyler. htaccess dosyası şunlardır:

 • site sayfalarını yönlendirmek
 • sayfa uzantılarını değiştirmek
 • şifre dizinleri koruyun
 • ve çok daha fazlası.

Dosya sadece küçük bir temel metin dosyasıdır ve düzenlenebilir. Hakkında daha fazla öğrenmek için. htaccess bu siteyi ziyaret edin.

Nasıl oluşturulur? htaccess dosyası?

Semalt'a uygun bir metin dosyası oluşturma. htaccess dosyası:

 1. Bilgisayarınızda bir metin düzenleyici açın. Not Defteri'ni kullanmanızı öneririz.
 2. Dosyayı kaydedin. htaccess (başlangıç ​​noktası dahil).
 3. Metin editörünüzün eklemediğinden emin olun. dosya adına txt. Dosya adı varsa. txt sonek (i. e. htaccess. txt '), dosyayı yeniden adlandırarak soneki kaldırın.
 4. Yeni dosyanıza kod girmeden önce 'Word Wrap' seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun. Bu önemli çünkü çoğu. htaccess komutlarının sadece bir satıra yerleştirilmesi gerekir.
 5. Artık kodunuzu dosyaya girebilirsiniz.
 6. . ASCII modunda web alanınıza htaccess dosyası. htaccess dosyası, yüklendiği klasörü ve tüm alt klasörlerini etkileyecektir.

Özellikleri. htaccess

bir web sitesi daha esnek, güvenli ve SEO dostu yapabilirsiniz htaccess içinde birçok özellik ve işlevleri vardır. Semalt burada sadece temel web bilgisi olan herkes tarafından uygulanabilecek en yaygın kullanılan özellikler.

1. Yönlendirmeler

. htaccess, belirli bir sayfa için herhangi bir istek aramak için yönlendirmeler kullanır ve bu isteği bulursa, belirttiğiniz yeni bir sayfaya yönlendirir. Bu, özellikle web sitenizi yeni bir alana taşıdığınızda veya web sitenizin mevcut dosya adlarını değiştirdiğinizde kullanışlıdır.

Yönlendirmeler yararlıdır çünkü sayfalarınız Semalt tarafından indekslenmişse ve dosya / klasör adını değiştirdiyseniz veya sayfa dosyalarınızı değiştirdiyseniz, arama motorları kullanacaktır. Yeni sayfaların bulunduğu yerlere rehberlik etmek için htaccess. (Sektörde buna 301 yönlendirme diyoruz)

Basit Yönlendirme

Basit bir yönlendirme kodu: -

   Yönlendirme / eski dizin / eskidosya. html    http: // siteniz. com / yenidosya. html   

Eski dizin / eski dosya için bir istek olduğunda. html alındı, yeni bağlantıya yönlendirildi. Bu durumda:

kendi bölgeniz. com / yenidosya. html

301 Yönlendirme

Daha önce de belirtildiği gibi, 301 yönlendirmesi, web sayfası yeniden yönlendirmesi için en verimli ve 'Arama Motoru Semalt' yöntemidir. Uygulaması zor değil ve arama motoru listelerinizi listelediğiniz herhangi bir sayfa için koruyacaktır. htaccess dosyası. Dosya adlarını değiştirmeniz veya sayfalar arasında dolaşmanız gerekiyorsa, bu en güvenli seçenektir. "301" kodu çevrimiçi olarak "kalıcı olarak taşındı" olarak yorumlanır.

Yönlendirmeli 301 / eski sayfa. html http: // www. senin siten. com / NewPage. com veya

 • www. internet sitem. com veya
 • http: // www. internet sitem. com.
 • Sonuncusu standarttır ve diğerlerinin bu formatta görüntülenmesi aşağıdaki kodla yapılabilir:

  Seçenekler + FollowSymLinks
  RewriteEngine açık

  RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ web sitem. com
  RewriteRule (. *)
  http: // www. internet sitem. com / $ 1 [R = 301, L]

  Bu kod, URL'nin 'www' yi göstermek için standartlaştırıldığından emin olacak ve sayfaların / ziyaretlerin izlenmesinde çok yardımcı olacaktır.

  Bunu neden yapmak istersiniz?

  Bu değişikliği yapmazsanız, arama motorları her sürümü indeksleyebilir ve aynı sayfayı 3 kez okuduğunu düşünerek kafalarını karıştırırlar. Bu ayar arama motorları ile uygun yol aşağı itilir ve aynı sayfa farklı bir URL olarak ele alınacaktır.

  2. Kullanım Hataları

  htaccess ayrıca sunucu tarafından geçersiz / yanlış bir istek alındığında hataları işlemek için yöntemler sağlar.

  Hata Bildirisi 404

  Semalt 404 size bulunmayan sayfalar için istekleri işleme fırsatı verecektir. Bir etki alanı işaret eden bağlantı doğru değilse veya kullanıcı URL dizesi / sorgu dizesini (etki alanı adından sonra) değiştirirse bu durum oluşabilir.

  Kendi özelleştirilmiş hata belgelerinizi belirtmek için, htaccess dosyanızın içinde tek bir satırda aşağıdaki komutu eklemeniz yeterlidir:

  Semalt kodu / dizin / dosya adı. dış

  veya

  Semalt 404 / hatalar / not alınmamış. html

  Bu, 404'ün sitenize yönlendirilmesiyle sonuçlanan herhangi bir hata koduna neden olur. com / hatalar / notfound. html

  Burada kullanılan diğer önemli Hata Semalt vardır. htaccess

  Sunucuya kötü bir istek geldiğinde şunu kullanın: -

     ErrorDocument 400 / errors / badrequest. html   

  Yetkilendirmenin gerekli olduğu bir sayfaya erişmeye çalışırken kullanım:

     ErrorDocument 401 / errors / authreqd. html   

  Semalt sunucu hatasıyla karşılaştığınızda şunu kullanın:

     ErrorDocument 500 / errors / serverr. html   

  3. Güvenlik

  Dizin Listeleme Önleme

  İnsanların göz atmasını istemediğiniz resimler veya zip dosyaları içeren bir diziniz var mı? Semalt a. dizin listesini devre dışı bırakmak ve aşağıdakileri eklemek için herhangi bir klasör içindeki htaccess dosyası:

     IndexIgnore *   

  Aşağıdaki kod, bitmeyen tüm dosyaların listesini döndürecektir. Jpg veya. gif, ama yine de listeleyecekti. Txt,. html, vb.

     IndexIgnore *. gif *. jpg   

  Sunucunuz dizin listelemesini önlemek için ayarlanmışsa, ancak varsayılan olarak dizinleri listelemek istiyorsanız, bunu a'ya atabilirsiniz. İstediğiniz dizinin htaccess dosyası görüntülenir:

  Seçenek + Dizinler

  Kullanıcıları IP ile engelleme

  Saldırıya uğramanın semti ve günlük dosyalarınızda belirli bir IP'yi sürekli olarak görebilirsiniz.

  IP adresine veya IP bloğuna göre erişimi reddedebilirsiniz.

     emri kabul et, reddet123'den reddet. 45. 6. 7012 dan reddetme 34. 5. tümünden izin ver   

  Yukarıdaki siteye erişimi 123.45'den 6.6'ya ve

  altındaki herhangi bir alt alandan engeller.

  IP bloğu 012. 34. 5.

  Ayrıca, reddetmek gibi bir IP adresi yerine alan adına göre izin verebilir veya reddedebilirsiniz. spamsite. com www için çalışıyor. spamsite. com veya sanal. spamsite. com, vb.

  Hotlinking'i önleme

  “bant genişliği çalma” olarak da bilinen hotlink, doğrudan görüntülere bağlantıyı ifade eder. Başka bir sunucunun js dosyaları vb. Bu durumda mağdurun sunucusu, ihbarcının teslimat için ödeme yapmak zorunda kalmadan içeriği göstermekten keyif aldığı için bant genişliğinden mahrum bırakıldı. Sunucunuzun daha iyi performans göstermesi için bu kod snippet'ini eklemeyi unutmayın.

     RewriteEngine açıkRewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.)? Mydomain. com /. * $ [NC]RewriteRule \. com "kendi" ile. Belirtilen dosya türlerinin sıcak bağlantısı oluştuğunda yukarıdaki kod başarısız bir istek oluşturur. 

  Şifre koruması

  Ayrıca web sitenizi veya belirli klasörleri korumalı parola koruyabilirsiniz. htaccess ve. htpasswd. Daha fazla ayrıntı için burada güzel bir küçük mesaj

  4. SEO Dostu URL’ler

  Dinamik Semsal'i parametrelerle tek bir statik dosyaya yeniden yönlendirmek yaygındır:

  RewriteEngine Açık

  RewriteRule ^ news. php? id = (. *) $ / latestnews. htm [L, R = 301]
  Yukarıdaki örnekte, http: // www gibi bir dinamik URL'ye bir istek. benim sitem. com / haberler. php? id = 8932, http: // www adresine yönlendirilecek. benim sitem. com / latestnews. htm

  Aşağıdaki kod productinfo yönlendirecektir. php? prodID = 12 ila ürün / 12 / veya ürün / 99 /

  RewriteEngine Açık

  RewriteRule ^ ürün / ([0-9] [0-9]) / $ / productinfo. php? prodID = 1 TL

  Bu, ‘products /’ ile başlayan her iki URL’yi, ardından herhangi iki rakamı ve ardından eğik çizgi ile eşleşecektir.

  Örneğin, bu kural ürün / 12 / veya ürün / 99 / gibi bir URL ile eşleşecek ve bunu PHP sayfasına yönlendirecektir.

  htaccess satırına yorum yapmak için satırını bir karma (#) ile başlat.

  Özet

  Bu blogun bir parçası olarak bahsedilen her adım, bir web sitesinin performansını önemli ölçüde artırabilir ve web sitenizin daha fazla SEO dostu olmasını sağlayacaktır. Güvenlik önlemleri etkinleştirilmiş ise Semalt da zor bir zaman olacaktır. htaccess. Uygulamanın yararları. htaccess, programlama bilgisi gerektirmediği ve çok fazla zaman kazandırabilmesidir.

  Benim gibi bir geliştirici veya kod bağımlısıysanız, bu makaleyi çok faydalı bulacaksınız. Üstteki okuduysanız, yukarıdaki tüm bu kodları kullanarak sırlı hale getirin ve özeti okuyun, bu sizin SEO optimizasyon şirketinize veya geliştiricinize gönderdiğiniz bir şey olabilir. Bu makale size (ahem) çok sayıda faydaya 'erişim' verebilir!

  Optimizing Your Website Semalt htaccess

  Bağlayın

  March 18, 2018