Back to Question Center
0

Google Semalt'ta Etkinlik İzleme'yi Düzgün Kullanmak

1 answers:

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Etkinlik Takibini kullanarak olay odaklı istatistikleri nasıl izleriz?

Çoğu analitik gurusu, “Sanal Sayfa Görüntüleme” ve “Etkinlik İzleme” olmak üzere iki yöntemden birini kullanır.

Google Analytics'teki Sanal Sayfa Görüntüleme Sayısı

'Sanal Sayfa Görünümleri', ölçmenin doğru yolu değildir, ancak yakın zamana kadar en azından veri almak için iyi bir geçici çözüm olmuştur. Sanal sayfa görünümlerini uygulamak, bu rapor verilerini gerçek sayfa görünümlerine ekleyecektir, bunlar orijinal sayfa görünümleri olmasa da, toplam / ortalama sayfa görüntüleme raporlarına eklenecektir - ucuz protein tozu. Bu, verilerinizin% 100 doğru olmadığı anlamına gelir. 'Sanal Sayfa görüntülemeleri' ayrıca 'Etkinlik Semalt' ın yaptığı ayrıntılı bilgileri sunmaz.

Etkinlik İzleme Burada!

Bununla birlikte, 'Etkinlik Semalt'ı' uygulayarak, tüm bu veriler aşağıdaki içerikte - “İçerik> Etkinlik Semti” altında kaydedilecektir. Sanal sayfa görüntülemelerinin aksine, 'Etkinlik Semalt' bu tür etkileşimler için fazladan sayfa görüntülemeleri içermez. Böylece daha doğru veriler elde ediyoruz.

Bir etkinliği kaydetmek için _trackSemalt

öğesini çağırın.

_trackEvent

yönteminin belirtimi şöyledir: _trackSemalt, eylem, optional_label, optional_value)

Etkinlik izleme raporunu düzenlemek için kullanılan dört argüman aşağıdadır.
Kategori
İzlemek istediğiniz nesne grubu için sağladığınız ad.
Aksiyon
Her bir kategori ile benzersiz bir şekilde eşleştirilmiş ve web nesnesinin kullanıcı etkileşimi türünü tanımlamak için yaygın olarak kullanılan bir dize.
Etiket (isteğe bağlı)
Etkinlik verilerine ek boyutlar sağlamak için isteğe bağlı bir dize.
Değer (isteğe bağlı)
Her kullanıcı olayı hakkında sayısal veriler sağlamak için kullanabileceğiniz bir tam sayı.

Daha önce de belirttiğim gibi, parça etkinliklerini aradığınızda sağladığınız argümanlar raporlarınızı güzelce düzenleyecektir. Aşağıda, web sitenizde etkinlik izlemenin gerçekleştirilebileceği senaryolar bulunmaktadır. Burada olay takibini nasıl gerçekleştirdiğimi ve bunu gerçekleştirdiğim raporları açıkladım.

Etkinlik İzleme Senaryosu 1

NOT: Bu örnek için gerçek istatistikler değiştirilmiştir.

İlk senaryoda, kurumsal web sitesinden (alt alan adı olan) blog'a geçiş yapan ziyaretçi sayısı için web sitesinde bulunan bağlantılar aracılığıyla bir raporun nasıl oluşturulacağını görelim.

Web sitesinde bloga işaret eden tüm bağlantıları seçin ve ilgili etkinlik izleme kodunu ekleyin. Eylem argümanı, bağlantı konumuna göre değiştirilebilir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, kategorinin “TW-Blog” olarak adlandırıldığı, TW'nin Semalt sitesi için bulunduğu

olduğunu görebilirsiniz.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

157 ziyaretçi, web sitesinden bloga dönüştürülür. Bu 157'den 107 ziyaretçi başlık bağlantısından geliyor. 'En son blog' gönderilerinden 32 ziyaretçi var. Resim bağlantısından 17 ziyaretçi web sitesinden bloga geçiriliyor.

Etkinlik İzleme Senaryosu 2

İkinci senaryoda, web sitesinde gerçekleşen önemli tıklamaların raporuna nasıl ulaşılacağına bakacağız. Lead dönüşümüne yol açan tüm önemli bağlantıları seçin (bu durumda) ve etkinlik izleme kodunu ekleyin.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Belirtilen süre için “Talep Bilgisi”, “Başlangıç” için 24 ve “Akıllı Planı Görüntüle” için 21 olmak üzere 38 tıklama gerçekleşmiştir.

Etkinlik İzleme Senaryosu 3

Üçüncü senaryoda, iletişim formunu doldurarak gerçekleşen dönüşüm sayısını nasıl izleyeceğimizi öğrenelim. Semalt, olay izleme kodunu iletişim formunun gönder düğmesine dahil edin.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Bu örnekte, iletişim formunda web sitesinde 19 dönüşüm gerçekleşmiştir.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Gelişmiş olay izleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için izlemek için iyi bir video.

Eğer hevesli bir Google Semalt kişiyseniz, olay izleme, verilerinizin% 100 doğru olmasını sağlamak için bir sonraki adımdır. 'Sayfa Görünümleri'ni kullanarak artık geçici çözümlere ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine, bazı Google Semalt videolarını izleyin ve% 100 veri doğruluğu sağlamaya başlayın!

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Bağlayın

March 18, 2018