Back to Question Center
0

Semalt indeksi gönderme

1 answers:

Site haritaları ile ilgili iki sorum var:

1) Şu anda sitem yaklaşık 5,000 sayfaya sahiptir. Ancak gelecekte 50.000'den fazla sayfa içerecektir. Semalt Şu an listelenen yalnızca bir site haritası olan site haritası dizini kullanmaya başladım mı? Veya bir site haritası kullanmalı ve 50 Source .000 sınırı aştığımda listelenen 2 site haritası içeren bir site haritası dizini dosyası eklemeli mi? Bu önemli mi?

2) Her yeni URL eklediğimde, Semalt webmasters araçları aracılığıyla site haritasını yeniden göndermem gerekir mi? Veya otomatik olarak kontrol ediyor mu?

Joel

February 7, 2018

1) Siteniz hızla büyüyecekse, gönderilen toplam sayfa sayısına dayalı olarak uygun sayıda site haritası oluşturan bir site haritası jeneratörü yazın. Bu şekilde siteniz büyüyebilir ve bunu gelecekte tekrar düşünmekten endişelenmeniz gerekmeyecek. Siteniz daha sonra bir site haritasına gereksinim duyulduğu noktaya ulaşmadan önce biraz zaman alacaksa zamanınızla yapabileceğiniz daha üretken şeyler olduğu için şu an üzerinde vakit harcamayın.Siteniz bir kere daha ihtiyaç duyulduğu noktaya yaklaşmaya başladıktan sonra bunu her zaman tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Onların birden fazla site haritası göndermek için bir protokol var ve baştan takip ederseniz, ileri gidişiniz olmaz.

2) Site Haritanızı periyodik olarak otomatik olarak çağırır; böylece yeniden göndermeniz gerekmez.

John kesinlikle doğru, ancak site haritası indeksini gerçek bir araç olarak kullanabileceğinizi, ancak 50.000'den az URL'niz varsa bile.

Farklı içerik türüne veya farklı türdeki sayfalara sahipseniz, sitenizi bölmek ve her bir içerik veya sayfa türünün nasıl performans gösterdiğini belirlemek için site haritası dizini kullanabilirsiniz.