Back to Question Center
0

ALT Özellikler Nasıl Optimize Edilir? - Semalt İpuçları

1 answers:

Bazı web yöneticileri, resimlerin robots.txt bildiriminde dizine eklenmesini engellerken, diğerleri ürün ve hizmetlerinin görüntülerini ALT nitelikleriyle imzalamıyorlar. Başka bir web yöneticisi grubu, standart anahtar kelimeler ve cümleler gibi bilgi verici olmayan ALT özniteliğini kullanır veya Alt Metinde "resim" kelimesini yerleştirir. Bir webmaster olarak, uygun Alt özelliklerini kullanmalısınız.

Frank Abagnale, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, resim aramaya geldiğinde, Google arama sonuçlarında resimlerinizden bazılarını göreceğinizi söylüyor. Ancak, yalnızca fotoğraflarınızı SEO için optimize ettiğinizde mümkündür - large white sun hat. Birisi belirli kelimeleri veya kelime öbeklerini aradığında, web sitenize yönlendirilirsiniz.

Resimlerinizi ilk sayfalık sonuçlar için hazır tutun:

Hatırlamanız gereken ilk şey, Google, Bing ve Yahoo'ya resmin doğasını nasıl anlatacağım. Alt öznitelikleri, XHTML ve HTML belgelerinde, uygulandığı elemanlar işlenemediğinde oluşturulacak alt metni (alternatif metin) belirtmek için kullanılır.

Aşağıdaki örneklerden, resminizin alt niteliklerini nasıl oluşturacağınızı kontrol edelim:

  • "Resim 1" - işe yaramaz bir seçenektir ve betimleyici değildir. Yararlı ve bilgilendirici metin eksikliği dizine eklenmiş resimler için kötüdür.
  • "Bir genç oğlan balık tutuyor" - resminiz için iyi bir tanımlama, ancak ticari web siteleri için uygun değildir.

Resimleriniz için mükemmel alt öznitelikleri nasıl oluştururum?

Görüntüleriniz için uygun alt öznitelikleri yazmanın beş ilkesi:

'1. Resmin hızlı ve kullanışlı açıklaması:

Fotoğrafınızın açıklaması içeriğiyle çakışmıyorsa, resim hiçbir zaman arama tıklamayacaktır. Neyse ki WordPress ve diğer içerik yönetim sistemleri alt öznitelikleri otomatik olarak üretir. Ancak, resmini web sitesinde yayınlamadan önce bu bölümü her zaman kontrol etmelisiniz.

2. Alt özniteliklerin toplam uzunluğu:

alt özniteliğinizin tüm uzunluğu üç ila dört kelime olmalı, ancak 200 karakterden uzun olmamalıdır. Üç kelimeden azını kullanırsanız, resminizi tanımlamanız zor olacaktır. Üst sınır ise, Google, Bing ve Yahoo alt özniteliklerin ilk 255 karakterini resimlerinizi tanımaya değer.

3. Resminizin alt nitelikte birincil anahtar kelimeyi kullanın:

Başlıklarla (H1, H2, H3, H4 ve H5) ve başlık etiketlerinde olduğu gibi resminizin alt nitelikte birincil anahtar kelimeyi kullanmalısınız. Başka bir deyişle, alt özniteliğin değerli bilgiler içermesi gerektiğini söyleyebiliriz, bu da içeriği tanıtmanızı kolaylaştırır.

4. Spam göndermeyin:

Spam ve aşırı derecede optimize edilmiş alt nitelikler, Yahoo, Bing ve Google'dan yaptırımların uygulanmasına neden olacak. Yani, alt nitelikte uygun anahtar kelimeleri veya cümleleri yerleştirmeli ve sayılarını üç ila beş arasında sınırlamalısın. Alt niteliklerinizde "çevrimiçi", "fiyat", "satın alma", "resim" ve "web sitesi" gibi kelimeleri kullanmanıza gerek yoktur.

5. Dekoratif resimlere alt öznitelikler yazmayın:

Web siteniz çok sayıda dekoratif resim içeriyorsa, bu görüntülere alt öznitelikleri yazmak zorunda değilsiniz. Ayrıca, okların, düğmelerin, çerçevelerin, hayvanların, kuşların ve doğanın görüntüleri boş bırakmak daha iyidir.

Sonuç:

Birden fazla web siteniz varsa, alt özniteliklerin ve yüksek özünürlüklü görüntülerin önemini hafife almamanız gerekir. Mağazanıza yeni ürünler eklesin veya bir blog yazısı yazarsanız da, görüntüleri doğru ve uygun bir şekilde optimize etmeniz gerekir.

November 26, 2017