Back to Question Center
0

İstenmeyen İsteğe Bağlı Trafiği Engellemek Üzerine Semalt'tan İpuçları

1 answers:

Semalt Sayısal Hizmetler uzmanı Nik Chaykovskiy, göz kırpmalarında istenmeyen yönlendirme trafiğiyle nasıl başa çıkılacağı konusunda önemli bilgiler vermektedir.

Çoğu zaman, sosyal medyada alakasız ve istenmeyen trafik konusunda çok sayıda e-posta ve mesaj alıyoruz. İzin verin burada size bu tür trafiğin spam web sitelerinden geldiğini ve özgünlükle hiçbir ilgisi olmadığını söyleyeyim. Bunun yerine, Google Analytics'inizi bozarak AdSense'i devre dışı bırakmasına neden olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca erken sahte ve orijinal olmayan trafikten kurtulmalısınız.

Küçük ve büyük işletmeler için SEO, web siteleri olmadan iyi sıralamalar alamadığı için önemlidir - unmetered vps 1gbps. Burada bu konuyla ilgili bazı ipuçları ve yararlı bilgiler hazırladım:

Örümceklerden ve botlara yapılan tüm ziyaretlerden kurtulun

Her şeyden önce, bilinmeyen örümceklerden ve botlardan gelen tüm ziyaretleri hariç tutmalısınız. Bu, yönetici panelinde ayarlarınızı yaparak yapılabilir. Google Analytics, bize seçim yapabileceğiniz birçok olanak ve filtre sunmaktadır. Web sitemize ve genel itibarına zarar veren botlar ve örümceklerin gelmesini önlememize izin vereceğiz.

Tavsiye Spam ve Hayalet Spam arasındaki fark

Bu yazı boyunca okuyucularımıza yönlendirme spam'ini ve hayalet spam'ini nasıl ayırt edeceğiniz konusunda bilgi vereyim. Burada hayalet spam'ın doğrudan Google Analytics'inize çarptığını söyleyeyim. Web siteniz sahte trafik, ziyaret, isabetler ve promosyonlar aldığında yönlendirme spam'inin oluşması, Analytics'e zararlıdır. Bu spam gönderimlerini olabildiğince erken durdurmak çok önemlidir. Bazı web siteleri, spamın kendilerinden gelmesini durdurmak için filtreler kullanır. Ayrıca ayarlarınızı düzenleyebilir ve bir dizi filtre oluşturabilirsiniz.

Şüpheli forumlar / web sitelerini her zaman engelleyin

Şüpheli forumları ve diğer tüm spam başvurularını engellemek çok önemlidir. Bunun için admin bölümüne gidip filtreler oluşturmalısınız. İnternetteki güvenliğinizi sağlamak için mümkün olduğunca çok sayıda IP'yi engelleyin. Bunu yaparken, URL'yi doğru koymanın çok önemli olduğu için dikkatli olmalısınız. Yanlış URL koyarsanız, birkaç hafta boyunca Google Analytics erişiminizi kaybedersiniz veya ondan engellenirsiniz. Bu yöntem, spam başvurularını çok sayıda engellemek istediğinizde yararlıdır. Hayalet spam ile hiçbir ilgisi yoktur ve bununla herhangi bir ücret ödemeden çalışamaz.

Bu teknikle birden fazla URL'yi de engelleyebilirsiniz. Google Analytics'te spam dilini engelleme Google Analytics'te spam dilini engellememiz zorunludur. Bunun için, Google Analytics hesabınıza giriş yapmanız ve özel filtre seçeneğini seçmeniz gerekir. Ardından, dil ayarlarınızı değiştirmeniz ve etkinleştirmek için Git düğmesine basmanız gerekir. Filtreler genellikle düzgün çalışması için yirmi dört saat sürer. Bu kez geçirildiğinde istediğiniz kadar filtreyi doğrulayabilirsiniz. Filtre modelinde maksimum 255 karakter kullanılabilir ve hayalet spamini büyük ölçüde önlemek için eklenmelidir. Umarım bu makaleyi okumaktan keyif almış olursunuz. Bu ipuçlarıyla, Google Analytics'inizi hayalet spam, yanlış ve yasadışı trafikten kolayca koruyabilirsiniz.

November 23, 2017