Back to Question Center
0

Kendi Suçlarından Siber Suçluları Nasıl Durdururum - Semalt Uzmanı

1 answers:

Teknoloji ve internetin hayatımızı rahat ettirdiğini söylemek yanlış olmaz. Aynı zamanda virüs ve bilgisayar korsanları tarafından saldırıya maruz kalma riskleri de arttı. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, ne yazık ki siber saldırganları suçlarından durdurmak için tedbirler alınmadığını belirtti - servidores-peru. Sosyal medya, başlıca hedeflerinden biridir. İnsanları cezbediyorlar ve birkaç saniye içinde kişisel bilgilerinizi ve dosyalarınızı kaçırmaya çalışıyorlar. Büyük şirketler ve farklı anket raporları, bilgisayar korsanlarının sosyal medya kullanıcılarına çok sayıda saldırdığını ortaya koyuyor. Sizi Facebook reklamlarına yönlendiriyorlar ve Twitter kullanıcılarını cezbetmeye çalışıyorlar.

Kötü Amaçlı Yazılım Nedir?

Kötü amaçlı yazılım, bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza zarar verebilecek ve dosyalarınıza muhtemelen bulaşabilecek belirli bir kötü amaçlı program veya komut dosyası türüdür. Sosyal medya kötü amaçlı yazılım, sosyal medya profilleriniz tehlikeye atıldığında ortaya çıkar ve kimliklerinize erişiminizi kaybedersiniz. Bir FireFox kullanıcısı kötü amaçlı yazılımdan etkilenmeye başladığında, hemen başka bir tarayıcı kurmalıdır.

Son aylarda, çok sayıda sosyal medya kullanıcısına Trojan saldırıları saldırdı. Geçmiş, kullanıcı adlarını ve şifrelerini takip eder ve sizi kötü amaçlı yazılımlar veya virüsler içeren bağlantıları tıklamak için sizi cezbeder.

Parolalarınızı Düzenli Olarak Değiştirin

Her şeyden önce şifrenizi kontrol etmeniz ve güvende tutmanız gerekir. Güçlü bir şifre kullandığınızdan ve düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olun..Güvenli bir şifre, büyük harf, küçük harf ve bir harf karışımı içeren paroladır. Ayrıca bazı sayılar içermeli ve tahmin edilmesi imkansız olmalıdır. Çevrimiçi güvenliğinizden ve korumanızdan emin olabilmek için şifrenizi haftada bir kez değiştirmeyi düşünün.

Tıklamadan Önce İki Kere Düşün

En talihsiz şeylerden biri, pop-up reklamlar tarafından sıkıştırabilir ve çok sayıda bağlantıyı tıklatır. İnternet'i kullanırken, bilinmeyen bağlantıları, kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler içerebileceğinden tıklamamalısınız. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımın sisteminize yayılacağı ve dosyalarınızın çoğuna bulaştığı için kişisel sosyal medya hesaplarınızın tehlikeye atılacağı ihtimali var. Bilgisayar korsanlarının sizi kandırmak için çok sayıda fikri olduğu doğrudur. İnternette nasıl güvende kalacağınız size kalmıştır. Bilinmeyen bağlantıları tıklamamanızı veya herhangi bir maliyetle reklam açmamasını kesinlikle öneririz. Görünür olduklarında pencereyi kapatmanız veya mümkün olan en kısa sürede bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Fazla Paylaşmadan kaçınınız

Birçok kişi paylaşmanın bakım verici olduğunu düşünüyor. Bir ölçüde sadıktır, ancak internette paylaşım ciddi sorunlara neden olabilir. Sosyal medya profillerinizi kullanırken paylaşımı ve aşırı paylaşmayı önlemelisiniz. Aynı şeyi tekrar tekrar paylaşmaya gerek yoktur. Bu, korsanlara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı saldırı şansınızı artırabilir.

Sanal Özel Ağ Kullanın

Sanal özel ağlar, antivirüs programlarıyla eşleştirildiğinde cihazınızı koruyabilir. Bu nedenle, çevrimiçi güvenlik sisteminizi sağlamak için bu programları her zaman kullanmalısınız. IP adresiniz korsanların bilgilerinizi nasıl bulacaklarıdır. Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler tarafından saldırıya uğrama olasılığınızı azaltabileceğinden, IP adresinizi gizlemeli ve internete anonim olarak bağlanmalısınız. İnternette çok sayıda VPN hizmeti mevcuttur.

ExpressVPN en iyi fırsatlardan biridir; çevrimiçi korumanızı sağlar ve zararlı yazılımın sisteminize bulaşmasına izin vermez. Diğer harika fırsatlar IPVanish, CactusVPN, HideMyAss ve NordVPN'dir.

November 23, 2017