Back to Question Center
0

Malware & Andrew'a elveda demenin doğru zamanı; Semalt Tavsiyesi

1 answers:

Herhangi bir bilgisayar kullanıcısı, bir aldatmaca sanatçısının bilgisayarına kötü amaçlı yazılım ve virüs enjekte etmek için kullandığı çeşitli yöntemlerden kurtulabilir. Yetersiz güvenlik yazılımı olduğunda bir bilgisayarı çevrimiçi bağlamak, kullanıcıyı çeşitli güvenlik tehditlerine maruz bırakır. Şüpheli bir bağlantıya veya pop-up reklamlara yapılan tek bir tıklama, korsanlara kimlik hırsızlığı, hırsızlığı ve diğer kimlik hırsızlığını kolaylaştırmak için giriş bilgilerini izlemek ve kullanıcının güvenlik bilgilerini ele geçirmek için kullanabilecekleri ciddi zararlara yol açacak kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri bilgisayara indirebilirler diğer zarar verici faaliyetler.

Max Bell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından yazılan bu makale, indirilebilir zararlı yazılımlara, Truva'ya ve diğer virüslere karşı basit önlem önerileri sunar.

Güvenlik Yazılımını Güncel Tutun

Bilgisayarda daima güncelleştirilen bir virüsten koruma yazılımı olmalıdır. Etkin bir anti-spyware ve antivirüs yazılımı, kötü amaçlı yazılımlara ve virülere karşı bilgisayarın etkinliklerinin izlenmesini kolaylaştırabilir. Güvenlik sisteminin otomatik olarak güncellenmesi ile birlikte güvenlik duvarının uygun bir yapılandırması Trojan'a karşı güvenliğini garanti edebilir.

Sağlanan Bağlantılar yerine Tarayıcılara URL Girin

Bir e-postada paylaşılan bir bağlantıyı tıklamak, internetin bir kısayolu olmakla birlikte, kullanıcıyı Truva atı ve zararlı yazılımlara maruz bırakabilir. Bilgisayar korsanları, bir tıklamanın kötü amaçlı yazılım indirdikleri ve dolandırıcılıkları gerçekleştirmek için kişisel bilgileri çalmak için kullanılan virüslerle e-posta yoluyla görünen okunaklı bağlantı paylaşabilir. Bağlantıları doğrudan tarayıcıya girmek, tarayıcıya güvenli bir alternatif sunar.

Şüpheli Dosyalar Açmayın

E-posta göndereninin göndereni kesinlikle tanıdık olmadıkça, onları açmanız önerilmez. Scam sanatçıları, e-posta eklerini kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri yaymak için kullanabilir..Göndericinin adresini bir kez daha kontrol edin veya bir güvenlik yazılımı kullanarak eki tarayın.

Yazılımı Karşıdan Yüklemek ve Yüklemek İçin Güvenilir Web Sitelerini Kullanma

Bedava oyunlar, filmler ve yazılım yüklemeleri çok çekici gelebilir ancak çok fazla hasara neden olabilir. Kötü amaçlı yazılım ve virüs kodlayıcıları, dolandırıcılıklarını kolaylaştırmak için ikna edici olan masum bilgisayar kullanıcılarını hedef almaktadır. Güvenilmeyen web sitelerinden indirmek bilinmeyen zararlı yazılımları bilgisayara yükleyebilir. Yalnızca güvenilir sitelerdeki tüm indirmeleri yapın.

'Drive-by' İndirmelerini Minimuma

İzinsiz indirmeleri tespit etmek için tarayıcı güvenliğini ayarlayın. Internet Explorer'daki orta güvenlik ayarları, kötü amaçlı yazılımlara ve virülere karşı güvenlik sağlamak için yasadışı indirmeleri tespit edebilir ve engelleyebilir.

Açılır Pencere Blokları Kullanma

Bir web sitesinde görünen açılır penceredeki açılır penceredeki veya bağlantıları tıklamak, Truva atı ve diğer virüsleri bilgisayara yükleyebilir. Pop-up'ları kapatın veya sizin için işinizi yapmak için pop-up engelleyicileri kurun.

E-posta veya Mesajlarda Paylaşılan Yazılım Satın Alma Olmaz

Yazılımı yüklemek isteyen rastgele e-postalara veya mesajlara tepki vermek sisteme zararlı yazılım ve virüs bulaştırabilir. Verilen bağlantıları tıklatarak, Truva zarar verebilmek için yükleyebilir.

Bilgisayar Güvenliği Hakkında Tartışın

Güvenlik tehditlerini kardeşlere ve genç insanlara çevrimiçi malware ve virüslerle paylaşmak onları bilgilendirir. Önerilen bağlantıları izleyerek körlerden kaçınabilir ve kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden kaçınmak için kararlar alabilirler.

Verileri Düzenli Yedekleme

Bilgisayardaki herhangi bir veriyi düzenli olarak yedeklemek, Truva saldırısına uğradığında belgeleri koruyabilir. Kullanıcılar, kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler tarafından yok edilen belgeleri geri yükleyebilir Source .

November 23, 2017