Back to Question Center
0

Malware Ve Yolları Bundan Kaçınılması - Semalt Sana Birkaç Hileyi gösterecek

1 answers:

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Julia Vashneva, kötü niyetli yazılımlar tarafından saldırıya tutulurken yapılması gereken bazı hileleri gözler önüne seriyor.

Hemen hemen hepimiz hayatımızın bir bölümünde bilgisayar virüsü ve zararlı yazılımlarla uğraştık. Haklı mıyım Virüs almak eğlenceli değil; Bunun yerine, çevrimiçi güvenliğinizle ilgili olmalısınız ve güvenlik risklidir. Bilgisayarınız yavaşlarken, o zaman kötü niyetli yazılımlardan kaçınmanız ve ciddi önlemler almalısınız.

Her noktada katmanlı koruma kullanın

Yapmanız gereken ilk şey, her noktada katmanlı koruma kullanmaktır. Bu, sisteminizi web tabanlı saldırılardan, çevrimiçi güvenlik açıklarından, mutasyona neden olan virüslerden ve sürücü bazında indirmelerden korur. Maksimum koruma için, ağ tehdit koruma yazılımınızı etkinleştirmeniz ve ayda bir veya iki kez cihaz taramanız gerekir. Çevrimiçi güvenliğiniz için Saldırı Önleme Sistemleri, Güvenlik Duvarı, Bilgi, SONAR ve Antivirüs de deneyebilirsiniz. Symantec Security Response, yazılım ve işletim sistemimizi güncel tutmamız gerektiğini söylüyor.

Saldırı yüzeyini azaltın

Saldırı yüzeyinin büyük oranda azaltılması önemlidir. Kullanmadığınız uygulamaları kaldırmalısınız. Burada size yüksek riskli veya hassas son noktaların sisteminize maksimum zarara neden olabileceğini söyleyeyim. Bu nedenle, cihazınızı günde bir kez taramanız ve bilinmeyen ve istenmeyen yazılım yüklemeden uzak durmanız gerekir.

Varsayılan Symantec Uç Nokta Koruma ayarlarını iyileştirin

Symantec uç nokta koruma ayarlarınızı iyileştirmek önemlidir. Hatta birkaç ayar çevrimiçi koruma sisteminizde devrimler yaratabilir. Ayarları gereksinimlerinize göre tutmalı ve bilgisayar korsanlarının sizi kandırmaması için gizliliğinizi sağlamalısınız.

Tarayıcı eklentilerini güncel tutun

Saldırganların çoğu tarayıcılarını değerlendirir ve sistemlerine bulaştırmaya çalışır. Bu nedenle, tarayıcı ayarlarınızı ve eklentilerinizi güncel tutmanız önemlidir. Bilgisayarınızı veya mobil aygıtınızı taramadan Internet Explorer, Acrobat, Flash ve Abode Photoshop'u asla kullanmamalısınız. Birçok virüs ve zararlı yazılım Internet Explorer üzerinden sisteminize girmektedir. Dolayısıyla, bu tarayıcıdan uzak durmanız ve Google Chrome'u veya sizin seçtiğiniz başka bir tarayıcıyı denemesi daha iyi.

P2P kullanımı engelleyin

Bilgisayar korsanlarının zararlı yazılımları dağıtmak için kullandıkları en kolay ve hızlı yollardan biri peer-to-peer (P2P) şebekeleridir. P2P kullanımını daima engellemelisin. Bunun için, hiçbir yabancı kişi cihazınıza erişemeyecek şekilde bilgisayarınızın kullanımı kısıtlanacak gibi P2P olmayan politikalar oluşturabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu şekilde, bilgisayarınızın kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden büyük ölçüde kurtulduğundan emin olabilirsiniz.

Otomatik Çalışmayı Kapat

AutoRun'u çevirerek virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların gelmesini durdurabilirsiniz. Bir şey indirirken, bilgisayar aygıtınızda gereksiz öğelerin yüklenmemesi için daima kapatmalısınız.

Tüm OS yamalarının uygulandığından emin olun

En azından son olarak, her OS yamasının doğru bir şekilde uygulandığından emin olmanız gerekir. Apple, Microsoft ve Google gibi şirketler, her ay küresel müşterileri için hizmet paketleri, güvenlik düzeltme ekleri ve düzeltmeleri yayınlarlar. Ürünleri, işletim sistemlerindeki kusurları düzeltmemize yardımcı olur. Maksimum güvenlik ve çevrimiçi koruma için bu ürünlerden herhangi birini alabilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. İster Mac OS X, Windows veya başka bir işletim sistemini kullanıyorsanız, tarayıcılarınızı ve programlarınızı ayda bir veya iki kez güncellemelisiniz Source .

November 23, 2017