Back to Question Center
0

Semalt: Bilgisayar Korsanlarıından Güvenliğinizi Sağlama Adımları

1 answers:

Web sitesi sahiplerinin yaşaması gereken büyük bir korku, onların birisinin değişiklik fikriçalışmak veya tamamen silip atmak. Bir web sitesindeki içeriği oluşturmak zor bir iş çıkarıyor ve onu korumak için de aynı şey yapılmalıdır.

Düzenli yedeklemeleri yapmaktan başka, Michael Brown tarafından hazırlanan ipuçlarının listesi aşağıda verilmektedir: Semalt Web sitenizin güvenliğini sağlamak için kullanışlı olacak Müşteri Başarı Yöneticisi:

1. Tüm platformları ve betikleri güncelleme

Yapılması gereken en iyi şeylerden biri, tarayıcıda kurulu tüm platformları ve komut dosyalarını güncellemektirDüzenli olarak - vps servers us. Bunun nedeni, bu araçların genellikle iyi niyetli geliştiricilerin yanı sıra açık kaynak kodlarına sahip olmalarıhacker. Web sitesi bilgisayar korsanları, giriş ve çıkış kazanmak için yararlanabilecekleri herhangi bir zayıflık veya boşlukları aramak için kodu göz ardı edebilir.internet sitesi. Güncelleme işleminin tamamlanması çok zaman almaz ve bu risklere karşı etkili bir şekilde hafifletmeye yardımcı olur.

2. Varsa, güvenlik eklentilerini kurun

Daha önce belirtilen güncelleme girişimi sonrasında, tarayıcının güvenlik olduğundan emin olunhackerlar tarafından herhangi bir şekilde izinsiz giriş girişimleri önlemek için kurulu eklentileri. Güvenlik eklentileri, içerdiği zayıf yönleri ele alır.herhangi bir platformda bulunamaz ve potansiyel bir hack etkinliğini engelleyebilir. Alternatif olarak, SiteLock düzenli sağlamak için ekstra mil gider bir araçtırkorsanlık girişimleri engelledikten sonra raporları izlemek. İşletmenin başarısı web sitesinin düzgün çalışmasına bağlıysa, SiteLockdeğerli bir yatırımdır.

3. HTTPS kullan

HTTPS kullanırken, tarayıcı çubuğunda yeşil bir sinyal göründüğünü fark edebilirsinizbirinin web sitesine hassas bilgi sunmaya hazır olduğunu bildiren bir uyarı mesajı. İşaretli beş harf, güvenliğin önemli bir göstergesive istenen bilginin sağlanması güvenli olduğunu belirtti..İşletmenin sitesi ziyaretçilerin kendi özel bilgilerini sunmasını gerektiriyorsa, o zamanbir SSL sertifikasına yatırım yapmalıdır. Ekstra bir maliyetle birlikte gelir, ancak sitenin güvenilirliğini artırmak ve bunu yapmak için uzun bir yol kat ederDaha güvenli.

4. Parametrelerin sorguları

Birçok site, kurbanın düştüğü en yaygın web sitesi kesmek, SQL ile ilgili olanlardırenjeksiyonları. SQL enjeksiyonları, web formlarında veya URL parametrelerinde önemlidir; bu URL parametreleri, dışarıda olduğunuzda bilgi sağlamak için dışarıdaki bilgiye girmenizi sağlar.Açmak için sol. Ne olur ki, web sitesi bilgisayar korsanları, web sitesinin veritabanına, girdikleri zaman kolay giriş yapmalarını sağlayan kodlar ekleristemek. Web sitesi sahipleri için, müşterilerin onlara güvenebilecekleri özel bilgileri korumaları gerektiği için bir problem. ParametreliSorgular, web sitesi için kullanılan kodun sabit olduğunu ve eklemeler için yer olmadığını onaylar. Web sitesi bilgisayar korsanları dövmeyi imkansız buluyorlar.

5. İçerik Güvenliği Politikası (CSP)

Web sitesinin bilgisayar korsanlarının kullandığı başka bir yaygın ortam, çapraz komut dosyası (XXS) saldırılarıdır. Onlarla, kötü niyetli JavaScriptlerikodu web sitesi sayfalarına ekleyin. CSP ile birlikte kullanılan, kullanıcıya bir tarayıcıdan gelen etki alanlarını tanımlamasını sağlayan parametreleştirilmiş bir stratejisayfaya girdiklerinde geçerli çalıştırılabilir komut dosyalarının kaynağı olarak düşünmelisiniz. Tarayıcı daha sonra tümü yoksayabilirDirektif listesinde bulunmayan diğerleri, web sitesi sayfalarında değişiklik yapmaya izin veriyorlardı.

6. Güvenli şifreler

İnsanlar, kolay hatırlanabilecek buldukları şifreleri seçmeyi tercih ederler. Bununla birlikte, birisi güvenli bir şifreyi düşünmek için gayret göstermelidir.Şifre ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur. Karakter, sayı ve harf kullanmalıdır. Açık şifreler,Web sitesi tehlikede. Aynı şekilde, kullanıcıların kullandığı parolalar için de aynı koşulları sağlayın.

7. Dizini ve dosya izinlerini kilitleme

Bir web sitesinde bulunan her dosya ve klasör, kimlerin okuyabileceği, yazabileceği veya çalıştırabileceği konusunda bir izin ve kontrol grubuna sahiptir. Atamakkullanıcıların ve ait oldukları gruba bağlı olarak bu izinlerin her birine erişebilen kullanıcılar.

November 23, 2017