Back to Question Center
0

Semalt Çalışması: SEO İçin Mükemmel URL Nasıl Oluşturulur?

1 answers:

Arama motorları, bir içerik sayfasıyla ilgili toplanan tüm verileri toplamak için URL'leri kullanır.Bir URL dizaynı, arama motoru optimizasyonu tarafından desteklenen sıralamayla fark yaratabilir. Bunlar, içinde önemli olan çeşitli şeylerdir.Diğerleri yapmazken URL.

Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, Jack Miller, mükemmel URL'lerle SEO'yu nasıl artıracak ipuçlarını sağlar.

Tekdüzen Kaynak Konumlayıcılar (URL'ler), tarayıcıları ve sunucuları bir sayfanın nereye yerleştirileceğini bildirir.Bu bağlantılar, insanlar tarafından okunabilir bir formattadır ve rolleri, altta yatan sayılara dayalı olarak IP adreslerini kapsamaktır.

Bir URL'nin dostça kabul edilmesi için, uzun listeler yerine kelimeleri içermesi gerekirHarf ve sayıların sayısı. İnsan tarafından okunabilir bir biçimde olduklarından ve aktardıkları en düşük anahtar kelime alaka göstergelerinden dolayı etkilidirler.arama motorlarına. Çoğu durumda, platformunuz tarafından otomatik olarak oluşturulan URL'ler kolay değildir. Bununla birlikte, platformların çoğunluğuşu anda, sayfaların ve yolların adlarını kullanarak bir sitenin hiyerarşisinde varsayılan harfleri ve sayıları değiştirerek URL'leri kolaylaştırmanızı sağlar.

Aşağıdaki iki URL URL örneğini göz önünde bulundurun.

  • https://www.example.com/acaciagoods/purchases?outraange=1879a89sd8904rg4df556ju&purchasesid=7893489 
  • https://www.example.com/men-wears/timber/brandx-gekkel-penny-loafer-7893489 

İkinci URL'nin çok daha kısa olmasa da,web kullanıcısı alacak: erkek giyimiyle ilgili bir sayfa.

En Uygun URL'leri Oluşturma

Aşağıdakiler, SEO için en iyi URL'lerin şartlarıdır:

  •  URL'ler olabildiğince kısa ve ekstra kelimeler veya klasörler olmamalıdır. 
  •  Alfasayısal karakterlerin yalnızca küçük harflerle varlığı. Küçük harf kullanımı en aza indiriniçerik çoğaltma riski. 
  •  Kelimeleri ayırmak için tire kullanın. Arama sonrasında boşluklar ve alt çizgilerden kaçınılmalıdır.motorlar, bu işaretlerle ayrılmış sözcükleri tek bir uzun sözcük olarak kabul eder. 
  •  Mümkün olduğunda anahtar kelimeleri uygulama. 

Anahtar kelimelerin kullanılması, daha iyi sıralamaya neden olur ve aynı zamanda kullanıcı deneyimini geliştirir.

HTTPS Tercihi

Google, HTTPS protokolünde barındırılan güvenli platformların sıralamasını artırmayı tercih eder. Araştırmalar, bir sayfadaki arama sonuçlarının yaklaşık% 50'sinden fazlasının HTPPS'deki sitelerden kaynaklandığını gösteriyor.

HTTP'nin HTTPS ile değiştirilmesi, önemli miktarda risk içeren bir URL değişikliğidir.Google, protokol güvenli olarak kabul edildiğinden göçün çok iyi olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, geçişi artırmak için 301 direktif uygulanmalıdır.ve olası sorunları ortaya çıkarmak için performansın değerlendirilmesi gerekmektedir.

URL'lerde Hashtags

JavaScript, SEO uzmanları tarafından evrensel olarak taranabilir veya kötü olarak kabul edilir.Google'ın "normalde web sitelerinizi modern arama motorları gibi işlediğimizi ve kavradık" şeklindeki bildirimine inanmalarını isteyin.

En iyi taranabilecek içeriğe, bir URL'nin bir intonasyonuyla hakimdir.tek sayfa içerik. AJAX, çok sayıda içerik sayfası için tek bir URL oluşturur, özellikle de arama motorlarını olağan dışı bırakırotorite sinyallerine ve alaka düzene bağlayabilecekleri sayfa etiketi.

URL'leri ne zaman optimize ederim

URL'leri optimize etmek için mükemmel zamanlar platform yeniden tasarımları ve taşımadır. Teknoloji veya site olarakteknoloji değişiklikleri, platform yeniden tasarımları muhtemelen değişecek ve URL sözdizimi ve içeriği ile ilgili gereksinimlerin eklenmesi için ideal bir zaman.

URL'lerinizin yalnızca gerekli olması durumunda optimize edilmesi gerektiğini unutmamak önemlidirteknik sebepler veya riskleri önlemek için tedbir yeniden tasarlayın Source .

November 23, 2017