Back to Question Center
0

Semalt: Doğru Google Analytics Raporları Oluşturma 3 Adım

1 answers:

Bazı şirketler artan bir trafik dönemi yaşayabilir, bu da giderek azalır. Alarmı yükseltebilir, çünkü kimse kendi yönlendirme trafiğinin düşmesini istemez. Bununla birlikte, trafiğin azalması için birincil neden, iç trafiği Google Analytics raporlarından filtrelemektir - blog br dominio. Ayrıca, yönlendirme spamı için bir hariç tutma filtresi uygulaması trafiği biraz daha azaltacaktır.

Her şeyden önce, şirketlerin web sitelerine farklı bilgisayarlardan tek bir günde erişen çok sayıda çalışanı var. Bu ziyaretler web sitesinin analizine doğrudan trafik kaydı yapabilir. Buna ek olarak, yönlendirme spam'inin, organik aramalardan daha fazla olması ve Google Analytics'teki verileri en kötü şekillerde çarpıtması kadar yaygın hale geldi.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Alexander Peresunko, iki filtrenin uygulanmasının trafik verilerinde önemli bir düşüşe neden olabileceğini garanti etmektedir. Yine de, bu kadar açıkça, şirket gerçekte oldukça iyi yapıyor olabilir.

Google Analytics'te filtreler oluşturmanın önemi

Google Analytics'te tavsiye spam bulma kolaydır. Örneğin, web sitesinin şu anda iki görünümü varsa: ham veriler ve filtre uygulanmış görünümler, birinde görünen ve diğerinde görünmeyen web sitesi alan adları vardır. Google Analytics'te filtreleri iyi uygularsanız, yönlendirme spam'i yalnızca ham verileri yapar, ancak filtre uygulanmış görünümde değildir.

Tavsiye spam 2015 ve 2016 yılları arasında büyük bir sorundu. En rahatsız olan küçük işletme sahipleri, bağlantı profilleri daha büyük şirketlerin kadar sağlam değil bu yana. Sonuç, tavsiye spam'in üst sevk analiz raporlarını ele geçirmesi idi.

Raporlar, gerçek anlamda olmamasına rağmen trafikte bir artış kaydedebilir. Tavsiye edilen spam trafiğine sahip olmanın etkilerinden biridir.

Yönlendirme spamleri hakkında insanlar ne biliyor?

Tavsiye spam'ı taklit trafiktir veya çoğu insanın hayalet trafiği dediği şeydir. Bu trafiğin kaynağı, sitenin sahibini kendi etki alanını Google Analytics raporlarında göründüğünde tıklatmak üzere kandırmak olan bir amaçla, çoğunlukla bulunmayan meşru sitelerden gelen yönlendirme bağlantılarını gizliyor. Google şu an durumun üstündedir ve bilinen herhangi bir tavsiye spamının analiz raporlarında görünmesini önlemek için Google Analytics'te bir Bot filtreleme seçeneği bulunmaktadır.

Eğik analitik trafik verilerinin başka bir kaynağı da özellikle müşteriye bir adım adım ilerleyerek müşteriye gezinmek, form veya uygulamayı nasıl tamamlayacaklarını anlatan bir müşteri hizmetleri departmanı olması durumunda şirketten gelen iç trafiktir. bir çeşit.

Web sitesi verilerini daha doğru bir şekilde elde etmek için en iyi yol, analitikte filtrelenmiş bir görünüm oluşturmaktır. Filtreler, tavsiye spam'lerini veya dahili trafiği hariç tutmanıza ve yanıltıcı veriler içermeyen verileri görüntülemenize yardımcı olmalı.

Görev 1 Yeni görünümü oluşturma

Önem: Ham görüntü üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmaksızın trafiği süzmek yeni bir görünüm sağlayacaktır.

Açıklama: Değişiklik yapabileceğiniz tüm analiz verilerinin bir kopyasıdır ve Google Analytics hesabınızı açtıktan sonra görünür olur.

Yeni bir görünüm oluşturmak için adımlar şunlardır:

  • GA hesabınıza giriş yapın ve "Yönetici" yi seçin.
  • Sağ sütundaki "Görüntüle" yi tıklayın ve "Yeni görünüm oluştur" u seçin.
  • Yeni görünümünüze bir isim verin, ardından kaydedin ve çıkın.
  • Bir sonraki adım orijinal veya filtrelenmemiş görünümün adını değiştirmektir. Sahip olduğunuz farklı görünümleri Yönetici özeti sayfasına bakabilirsiniz. Orijinal görünümünüzü tıklayın, böylece Görünüm ayarları sayfası açılacaktır. Orijinal görünümünüzün yeni adını size "Filtrelenmemiş görünüm" veya "Ham Veri Görünümü" gibi mantıklı olacak bir şeye girin.
  • Yeni ayarları kaydedin.

Görev 2 Bot Filtrelemeyi Açma

Önemi: Yönlendiren spam trafiğini hariç tutmanızı sağlayan görünümdür.

Takip etmeniz gereken işlem, oluşturulan filtrelenmiş görünümü seçmek için Yönetici Özeti sayfasına yönlendirmektir. Ayarları Görüntüle sayfasının altındaki "Bot Filtreleme" onay kutusuna gidin, kontrol edin, ardından kaydedin ve çıkın.

Yöntem, spam filtreleme için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak bazıları hala kayabilir. Bununla birlikte yine de zarar verici etkiyi azalttığı için yine de bir amaca hizmet ediyor.

Görev 3 Dahili trafiği hariç tutacak filtre oluşturma

Önemi: Daha doğru veriler elde etmek için, şirket içinden gelen trafiği hariç tutmanız gerekir. Şirketin web sitesine düzenli ziyaretler yapan çalışanlar verilerinizi çarpıtabilir.

  • Geçerli IP adresinizin ne olduğunu öğrenmek için Google.com'da "IP nedir" arayın
  • Yeni Filtrelenmiş görünümde Filtreler'i seçin
  • Filtre Ekle'ye Tıklayın
  • Yeni bir filtre oluşturmayı seçin. Filtre için tercih edilen bir ad girin, Filtre Türü'nde "Önceden tanımlanmış" seçeneğini seçin. "IP adreslerinden gelen trafiği" "hariç tut" seçeneğini seçin ve sonra "Ifade seç" kutusundan "eşit olanları" seçin. Ardından, IP adresini Google tarafından gönderilen şekilde girin.
  • Kaydedin ve çıkın.

Artık Google ile değişiklik yaptığınızda kayıt yapabilirsiniz. Analitik rapordaki herhangi bir grafik verisini görüntüleyin ve ardından "Yeni ek açıklama oluştur" seçeneğine gitmek için grafiğin altındaki oka tıklayın. Şimdi notun kaydını, değişikliğin ayrıntılarını ve tarihi de ekleyerek hatırlayabilirsiniz.

Sonuç

Üst düzey trafik verileri söz konusu olduğunda, Google Analytics% 100 doğru değildir. Yeni bir görünüm oluşturarak, herhangi bir trafiği filtrelemek ve verileriniz için ne gibi etkileri olduğunu görmek daha iyi bir konumdasınızdır.

November 26, 2017