Back to Question Center
0

Semalt Expert Bilgisayar Virüsleri İçin Koruyucu Önlemler Açıkladı

1 answers:

Hepimiz bir noktada bilgisayar virüsleriyle acı veren ve unutulmaz buluşmalar yaptık. Ortak olarak paylaştığımız bir ders, bu virüslerden önceden kaçınmanın veya ortadan kaldırmanın yollarını bildiğiniz umut verici düşüncedir.

Bu makalede, Semalt'ın en deneyimli uzmanlarından Ivan Konovalov, bilgisayar virüsü enfeksiyonlarından kaçınmanın pratik yollarını vurgulamaktadır. Bunlar arasında:

Daima Meşru ve Güvenilir Kaynaklardan Programları İndirin

Bu virüsler bilgisayar programlarını bulaştırmakta ve böylece sisteminize girmektedir. Bu nedenle, programları orijinal bir tedarikçiden veya üçüncü taraf web sitesinden indirmeniz gerekir.

Bilgisayar Yedekleme Tutun

Her zaman kritik dosyalarınızın ek bir kopyasını almanız önerilir. Bir yedekleme, tüm verilerinizi kurtarmanızı ve normal işlevlerle geri dönmenizi sağlar.

E-posta Eklerini Tara ve Doğrula

Şehirdeki yeni numara, niyetle veya bilmeden e-posta ekleri yoluyla virüs bulaşmasıdır. Kötü amaçlı e-posta ekleri, posta açıldıktan sonra bir sistem girer; dolayısıyla indirmeden önce bu ekleri taramanız ve doğrulamanız gerekir. E-posta kaynağı tehlikeye girebilir ve virüsleri gönderdiklerini bilmemek için daha kullanışlıdır.

Anti-Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılım Çözümleri Kurun

Güncellenmiş anti-virüs ve zararlı yazılımlar, bilgisayarınızı bayrak bırakmak ve olası tehditleri ortadan kaldırmak için elverişli hale getirir..Yönetici aynı zamanda güvenlik amacıyla sık sık sistem taramaları yapabilir.

E-posta Resim Ön İzlemelerini Devre Dışı Bırak

Sisteminizde virüs bulaştırmak için virüs bulaşmış dosyaları e-posta eklerinde indirmeniz gerekmez. Bir enfeksiyon, e-postanızdaki görüntülerin önizlenmesiyle başlayabilir. Bunu önlemek için e-posta istemcinizin resim önizlemesini yalnızca güvenilir kaynaklardan alınan görüntüleri izlerken devre dışı bırakın.

Düzenli İşletim Sistemi Güncellemeleri

Sürekli güncellenmiş bir işletim sistemine sahip olmak için çaba harcamadan bilgisayar sisteminiz virüslerden uzak kalacaktır. Güncellemeler, bilgili ve en son bilgisayar virüsleriyle baş etmeyi başarabilmesini sağlar.

Aktifleştirmek Bilgisayar Güvenlik Duvarı

Programlarınızı ve işletim sisteminizi güncellerken bile, güvenlik duvarı bilgisayarınızın virüs enfeksiyonlarına karşı ilk ve son savunma hattıdır. Üçüncü parti virüs enfeksiyonlarından kaçınmak için aktif ve tutun.

Bilgisayar Yönetici Haklarını Kullanma

Bir bilgisayarın, programları yüklemek için tüm haklara ve imtiyazlara sahip tek bir yöneticisi olmalıdır. Yabancı kullanıcıların sisteminizi bu tür risklere maruz bırakmalarını önlemek için bu haklardan yararlanın.

Düzenli PC Sistemi İzleme

Sisteminizin düzenli olarak izlenmediği sürece PC'nizin güvenlik duvarının devre dışı bırakıldığını veya işletim sisteminizin programları için güncellemelerin gerekli olduğunu bilmeyeceksiniz.

Bilgisayar Bildirimlerine Uyun

Anti virüs ve kötü amaçlı yazılım programları, kullanıcıyı en son güncellemelere ihtiyaç duyulduğunda veya önceden haber vermek için önceden bildirecek şekilde kodlanır. Ayrıca, kullanıcıları kötü amaçlı yazılım tehditleri algılandıklarında da bilgilendireceklerdir. Böyle bir uyarı ve bildirimi asla dikkate almayın. Aynı notta, uzun vadede tüm bilgisayar güncellemeleri için uyarılara uyun.

Bir Bilişim Teknolojileri Bölümü'nün Kurulması ve Bakımı

Büyük kuruluşlar için, düzgün işlemler için bilgisayar sunucularınızı ve sistemlerini korumak için bir BT departmanına ihtiyaç duyarsınız Source .

November 23, 2017