Back to Question Center
0

Semalt Expert: Bireysel IP Adreslerini Engelleme

1 answers:

Yanlış verilere sahip bir web sitesinin işletilmesi biraz telaşlı olabilir. İç trafik ve istenmeyen trafik, küçük işletme faaliyetlerini ve yönetimlerini tamamen etkiliyor. Çalışanlarınızın trafiği gibi iç ortamdan oluşturulan trafik, bilginiz olmadan işinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Çalışanlarınız sayfaları ziyaret edebilir ve tıklama oranlarını düşürebilir; dönüşüm algoritmalarınızdaki Google Algoritmalarında kötü sonuç veren bir senaryo bulunabilir.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, IP adresiniz olan bazı tarayıcıların veri ve iş kayıtlarınızı tamamen çarpıttırabileceği konusunda uyarıyor. BT uzmanlarına göre, işletmeler dahili trafik almak yerine harici trafik üretmek konusunda ısrar ediyor. Şans eseri, Google Analytics'teki son güncellemeler, işletme sahiplerinin kötü niyetli tehditleri, iç trafiği ve IP adresleri tarafından kullanılan daha eski sistemlerin yenileri değiştirmeye yarayan Sınıfsız Etki Alanı Yönlendirme'yi hariç tutmasına ve engellemesine yardımcı olabilir.

Hesabınıza nüfuz etmek ve yönlendiren spam gönderenleri ve dolandırıcılıkları gizlemek için çalışan spam yapıcılar artık Google Analytics'i kullanarak etkili bir şekilde engellenebilir. Google Analytics'inizden temiz ve doğru veriler elde etmek kampanyanızın büyük bir başarısıdır. Bununla birlikte, 100'den fazla çalışanı bulunan büyük firmalara ve kuruluşlara toplu IP adreslerini raporlarından hariç tutmak için yeni özellikler ve teknikler getirildi.

Google Analytics'teki CIDR sayısını nasıl belirleyebilirsiniz?

Sınıfsız Etki Alanları Arası Yönlendirme (CIDR), eski düzenleri yenileriyle değiştirmek için çalışan bir IP adresleme stratejisidir. CIDR genellikle çok sayıda çalışanı bulunan kuruluşlar için geçerlidir. Çoğunlukla, düzen bu aralıktaki bireylerin sayısını temsil etmek için sonunda eğik çizgi ile ifade edilir. Eğik çizginin sonunda sayı ne kadar büyük olursa, personel IP adresi o kadar az olur.

Daha fazla sayıda kişiye sahip bir kuruluştan, IP adreslerini, bot trafiğini ve saygın kuruluşların verilerini etkileyen dahili trafiği hariç tutmak için BT uzmanlarını çalıştırması önerilir. Belli bir sitede bulunan tek tek IP adreslerinin sayısını tanımlayan bir çevrimiçi araç da bulunmaktadır.

Bireysel IP adreslerini engellemek için bir görünüm filtresi oluşturma hakkında ipuçları

  • Google Analytics'teki 'Yönetici' sekmesini açın ve sekmenizin üstündeki 'özelleştirme veya Raporlama' simgesini tıklayın.
  • Google Analytics 'Özellik' simgesini ziyaret edin ve 'Görünüm' sekmesini seçin
  • Yeni bir adla yeni bir görünüm oluşturun ve yeni bir saat dilimi ayarlayın
  • Görüntüleme filtrelerinize gidin ve yeni bir filtre daha oluşturun ve 'IP'leri hariç tut' olarak adlandırın
  • Filtre türünüzü 'önceden tanımlanmış' olarak adlandırın ve yeni hedefi seçin. Bu durumda 'bilinen IP adresinden gelen trafiği' seçin.
  • Görüntülenen sonraki kutuya gidin ve 'içeren kutuyu seçin.'
  • Aşağıdaki kutuda IP aralığını doldurun ve iç trafik tespit ettiğiniz verileri kullanın
  • İşlemi bitirmek için 'Kaydet' simgesini tıklayın

İç trafiği engellemek ve hariç tutmak için filtreyi kullandıktan sonra, yönlendiren spam ve tek tek IP adresi, sonuçlarınız iki veya üç gün sonra gerçekleştikçe ve değiştirildiğinde izler. Verilerinizi filtrelemeden önce, engelleme işlemi ile karıştıktan sonra değerli bilgilerin kaybolmasını önlemek için değerli verilerinizi varsayılan bir görünümde kaydetmeyi düşünün. Google Analytics, işletme sahiplerine ve çevrimiçi pazarlamacılara çok yardımcı olmuştur. Google Analytics'te oturum açın ve web sitenizin performansını etkileyen IP adreslerini ve CIDR'yi engellemek için yukarıda listelenen adımları uygulayın Source .

November 24, 2017