Back to Question Center
0

Semalt From İpuçları Gadget'ınızdan Trojan Malware Nasıl Kaldırılır

1 answers:

Kötü amaçlı virüslerle kontrol edilen bir bilgisayara sahip olmak telaşlı olabilir. Truva, bilgisayar sisteminize sessizce giren kötü amaçlı bir virüstür. Trojan, bilgisayarınızı kontrol ettikten sonra, güvenlik programlarında kayıtlı değerli bilgiler toplamaya çalışır - velocidade site google. Çoğunlukla, bu son kullanıcı pop-up'ları ve e-posta spamlerini tıkladığında, bu virüs bilgisayarınıza girer. Bir Trojan virüsü, bilgisayarınızı kontrol ettikten sonra bloglar ve bankacılık bilgileri gibi daha hassas bilgilerinizi bilgisayar korsanlarına paylaşabilir.

Bu virüs aynı zamanda kendisini varsayılan tarayıcı olarak ayarlayarak son kullanıcıları belli sayfalara yönlendirir. Trojan virüsü bulaşmış bir bilgisayar her zaman yavaş olur. Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, bu programı bilgisayarınızdan silmek için kullanılabilecek ipuçlarını ve ipuçlarını paylaşıyor.

Truva atı kötü niyetli tehdidi kaldırma konusunda ipuçları

En çok oy alan bir şirketten bir virüsten koruma sahibi olmak sizi her zaman güvende tutacaktır. Kötü amaçlı yazılımlar, kötü amaçlı sitelerin ve programların bilgisayarınıza yüklenmesini engellemeye yardımcı olur. Kaspersky, McAfee, Norton ve BitDefender, sisteminiz için inanılmaz anti-virüsler geliştiren üst düzey şirketler arasındadır. Bir dizi şirket bilgisayarınız için ücretsiz antivirüs sunuyor. Bununla birlikte, anti-virüsün en üst düzeyde bir sürümü size en üst seviyede güvenlik sağlar.

Premium anti-virüs programları son kullanıcılara engelleme seçenekleri ve hırsızsızlık gibi çeşitli özellikleri sunar..Virüsten koruma şirketleri, kullanıcıların katılımını artırmak ve kullanıcılara programlarla etkileşim kurma şansı vermek için 30 günlük deneme sürümü sunuyor. Bir anti-virüs indirmeden önce, otomatik güncelleme özelliği göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri olmalıdır.

Ücretli anti-virüs programları, otomatik güncellemeleri yapar ve bilgisayarın son kullanıcısı tarafından planlanan otomatik taramayı çalıştırır.

Trojan'u bilgisayarınızdan kaldırmanın alternatif teknikleri

Trojan virüsü alternatif yöntemler kullanılarak kaldırılabilir. Bazı bilgisayar sahipleri, saygın PC tamirhanelerine ve satış noktalarına bilgisayarlarını almayı tercih ederler ve virüs kaldırılırlar. Bir virüsü kaldırmak için bilgisayarınızı bir teknisyene götürebilir veya size gelebilir. Saygın bir yerel şirketi arayın ve sorunlarınızı çözin, size gerçek zamanlı olarak nereden bulacaklarını öğrenin.

Gelişmiş Truva virüsü

Bazı durumlarda, Truva atı virüsü ilerletilebilir. Bu durumda bir bilgisayar son kullanıcısı, bilgisayarı biçimlendirmekten başka seçeneği kalmaz. Bu durumda, son kullanıcı verileri kaybeder. Dosyalarınızı bir diskte yedekleyebilir ve dosyaları yeni bir Windows sistemine aktarırken kapsamlı bir tarama yapabilirsiniz.

Bir bilgisayar kullanıcısı olarak Trojan'a bulaşmış dosyaları aktararak veya istemeden dosyayı indirerek bir zararlı yazılım yakalayabilirsiniz. Ücretsiz yazılımın internette indirilmesi bilgisayar kullanıcılarına büyük bir tehlike oluşturuyor. Çevrimiçi güvenliğiniz yeterince vurgulanamaz. Sürekli olarak sizi korumak için daima saygın bir şirketten bir virüsten koruma yazılımı yüklemeyi düşünün. Pop-up'lar virüslerin bilgisayar kullanıcılarına girme oranını da artırma eğilimindedir. Saldırıya uğramaktan kaçınmak için tarayıcınızı takip edin.

November 23, 2017