Back to Question Center
0

Semalt - Google Analytics'te Dahili Etkinlik Üzerine Bazı Zorlayıcı Sorunlar

1 answers:

Dahili etkinlik, Google Analytics'teki temel bilgileri dışındaki 1 numaralı açıklama. Spam hakkında bir şey söylenemez mi? Gerçekten sinir bozucu olmakla birlikte, spam etkin bir şekilde ayırt edilebiliyor; iç etkinlik ise orijinal ziyaretleri tanımak gerçekten zor.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan, burada iç etkinliği yönetmenize yardımcı olacak faydalı ipuçlarını açıklar.

Dahili Faaliyet Nedir?

Dahili faaliyet, sizin tarafınızdan veya herhangi bir şahsın kendisinin veya örgütsel siteyi parçalayan grubun ürettiği bilgileri üretir - laptop trade in. Bu zaferler, asıl olarak orijinal bir müşteridenmiş gibi Google Analytics'e kaydedilir.

Bu, özellikle hangi ziyaretlerin orijinal olduğunu ve hangi kişinin siteden uzaklaştığını tespit etmesinin zor olması nedeniyle, büyük zararlara neden olabilir.

IP Adresi Nedir?

Bir IP adresi, sistemleri, bilgisayarları ve farklı aygıtları ayıran olağanüstü bir sayıdır. IP'ler 2 tür halinde sınıflandırılır: sizi genel olarak tüm web üzerinden ayıran ve özel bir web. Şebeke erişim sağlayıcınıza (ISP) bağlı olarak, bir Statik IP ve Dinamik IP olabilir. Altında statik IP'leri engelleme yönergeleri keşfedeceksiniz.

GA'da Dahili Etkinliği Durağan IP'lerle Kısıtlama

  • Gadget'ları olmayan sistemlerde kanal kurmanız gerekir: bir sistemle ilgili bir IP adresi kanallaştırırsanız, onunla ilişkili aygıtların her biri de kanalize edilir.
  • Web sitesi arabiriminizi Wi-Fi ile test etmek için bir cep telefonu kullanırken: taşınabilir web bilgilerinizi kullandığınızda, tedarikçiniz her an alternatif bir IP atar. Wi-Fi, herhangi bir siteyi telefonunuzu kullanarak test ederken, etkinliği altındaki teknikleri kullanarak ayarlama kapasitesine sahip olduğu için son derece tercih edilir.

İç Etkinlikler İçin Kanal Nasıl Oluşturulur

Benzer bir kanaldaki tek bir IP'yi veya bir IP aralığını reddedebilirsiniz. Buna, buna benzer her IP'den sonra dikey çubukla güç katılır.

Google Analytics'teki IP'lerden Nasıl Kaçınırsınız

Kapsamlı bir organizasyonda olduğunuz şans eseri, bir sonraki IP'lerin kapsamıyla karşılaşmanız mümkündür. Her bir IP'ye girmekten kaçınmak için daha gelişmiş regex ile bir kanal oluşturabilirsiniz.

Kanal üzerinde oluşturulan eklemleri kopyalayın Örnek Kutusu

Kanalı test etmek için, siteden yasak alanlar arayın ve kesintisiz raporda görünmeyen etkinliğin açıklama bölümünde bir karakter eklediğini netleştirin.

November 23, 2017