Back to Question Center
0

Semalt, Google Analytics'te Nasıl Filtre Oluşturulacağını Açıkladı

1 answers:

Google Analytics, kullanıcıların web sitenizde nasıl davrandıklarını gösteren istatistiklerin yanı sıra tüm bilgileri ve ayrıntıları görüntülemenizi sağlayan ünlü ve iyi bir hizmettir. Google Analytics'te bulunan filtrelerin kurulumu kolaydır ve istediğiniz zaman oluşturulabilir. Burada, analizinizin raporladığı verileri hariç tutabilir veya dahil edebilirsiniz. Örneğin, birkaç IP'yi ve editörlerin dahili protokollerini hariç tutan filtreler oluşturduğunuzda, filtrelerinizin düzgün çalışmadığı ve olabildiğince erken değiştirilmesi ihtimali vardır. Verileri belirli şehirlerden veya ülkelerden hariç tutan filtreler oluşturabilirsiniz - registration life corp products.

Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi Ross Barber, Google Analytics'teki filtrelerle, herkesin belirli web sitesini dahil etmesini veya hariç tutmasını ve görüş ve kalitesinin kalitesini sağlamasını söylemiştir. Google Analytics, filtrelerinizi değerli ve yararlı bilgilerle tanımlamak için çok şans verir. Ayarları yapabilir ve en iyi ve en uygun sonuçları elde etmek için daha gelişmiş olabilirsiniz.

Önceden tanımlanmış bir filtre veya özel filtre oluşturma

Önceden tanımlanmış bir filtre veya özel bir filtre oluşturmak için Google Analytics'e sizin için rapor hazırlayabilmesi için biraz zaman ayırmalısınız. Örneğin, bebek ürünleri satan bir web siteniz varsa, ancak yalnızca belirli ülkelerden veya şehirlerden görüntüleme almak istiyorsanız, diğer tüm yerleri hariç tutmanız ve ayarlarınızı buna göre düzenlemeniz gerekir. Özel filtrelerin seçilebilecek çok sayıda seçeneği ve özelliği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Filtrelerini, tarayıcılara ve konumlara, bağlantı hızlarına, coğrafyaya ve diğer özelliklere dayalı olarak ziyaretleri hariç tutacak veya ekleyecek şekilde ayarlamanıza izin veriyorlar. Örneğin, siteniz üzerinden yerel raporlama etkinlikleri düzenlediyseniz uygun sonuçları elde etmek için kendi şehirinizden veya şehirinizden gelen ziyaretçileri filtreleyebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz filtre türünün radyo düğmesini seçin

İstenen sonuçları almak için her zaman filtre türünün radyo düğmesini seçmeniz gerektiğini unutmamak önemlidir. Bunlar, belirli verileri belirlemenize izin veren seçenekleri içerir ve bunlara uygun olarak Google Analytics raporlarınızı hazırlayabilirsiniz. Belirli ülkelerin veya şehirlerin bazı insanlarının web sayfalarınızı ziyaret etmesini istemiyorsanız, IP adreslerini engelleyebilirsiniz. Bunun için, filtre bölümüne şehrin adını yazıp devre dışı bırak düğmesini tıklatmalısınız. Ayrıca, küçük ve büyük harf düğmeleri, filtreler dahil etmek veya hariç tutmak için bazı verileri belirtmenize izin verir. Bazı şehirlerin web sitenizi gezmesini veya ziyaret etmesini istemiyorsanız, bu şehirleri kapsül kısmına yazarak engelleyebilirsiniz. Bu seçenek, web sayfalarında ülke hedefli görünümler isteyen ve her şeyin orijinal ve orijinal olduğu kadar emin olmasını isteyen kullanıcılar için yararlıdır. "Arama ve Değiştirme" seçenekleri, verilerinizin Google Analytics'te gösterilme şeklini özelleştirmenizi sağlar. Bu bölümü ihtiyaçlarınıza göre farklı kategorilere bölebilirsiniz ve etkin olmayan filtreleri daha doğru ve en iyi sonuçlar için aktif olanlarla değiştirebilirsiniz.

November 23, 2017