Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Spam ve Hayalet Yönlendirmelerini Belirleme

1 answers:

Google analytics, 2005 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana web sitesi trafiğini izlemek, izlemek ve raporlamak için kullanılan en güçlü araçlardan biridir . Analitik araç, sahte aktarma iddiasından sonra son zamanlarda bir tartışma konusu olmuştur web trafiği istatistikleri. Google analitikteki Hayalet ve spam tavsiyeleri, web sitesi yöneticisine yanlış bilgi aktaran en etkili etkinliklerden bazılarıdır - business appraisal valuation.

Bu makalede, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jack Miller, Truva atı, kötü amaçlı yazılım ve bilgisayar sistemlerine yapılan virüs saldırılarıyla bağlantılı istenmeyen posta ve hayalet tavsiyeleri hakkında derinlemesine bilgi sağlıyor.

Spam Tavsiyeler - Bunları Biliyor muydunuz?

Google Analytics bazen bir web sitesi hakkındaki trafik istatistiklerini endişelendiriyor olabilir. Bir gün bir sitede akan trafik düşüktür ve aniden önemli bir tetik olmadan ateş eder. Bir web sitesinin trafik akışlarındaki fark, web ziyaretçilerinin nereden geldiğini bilmeden, bir günden diğerine veya birkaç saat içinde tepeden tırmanışa dramatik bir şekilde değişir. Spam tavsiyeleri bir web sitesine sahte trafik üretebilir; aksi takdirde Google Analytics üzerinde yansıtılır. Spam ve hayalet tavsiyelerini tespit etmek için uygun bir izleme mekanizması olmadan, malware ve virüs sistemi de istila edebilir. Sahte ziyaretçiler, sitenin sahibine onlardan çok fazla gelir elde etmesini engellemek için yanlış bir umut oluşturabilirler.

Spam Trafiği

Spam ve hayalet yönlendirmeler, Google Analytics'te yanlış istatistikleri kaydederler. Web sitesini ziyaret etmeyen İnternet kullanıcıları gerçek trafik kaydı yapıyor. Spam trafiği, web sitesinin sahibine Trojan, virüs ve kötü amaçlı yazılım gibi gelir kaybı yaratabilir. Spam trafiğinin önlenmesi ve kaldırılması, doğru trafik istatistiklerini kolaylaştırabilir.

Spam Türleri

Bir web sitesinde ziyaretçilerin gerçek istatistiklerini değiştiren iki tür spam, Google Analytics'te kayıtlı olduğu gibi mevcut. Spam istenmeyen e-postayla gönderme veya hayalet yönlendirmesi olabilir. Hayalet tavsiyeleri, siteyi ziyaret etmeden bile web sitesinde gerçek ziyaretçiler olarak kaydolurken, spam tavsiyeleri, verileri karıştıran bir web sitesi aracılığıyla otomatik bir arama yapar. Tıpkı kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler gibi, spam'ın web sitesinde akıl sağlığı yaratmak için ortadan kaldırılması gerekiyor.

Spam Trafiğini Belirle

E-posta, web sitesi ve sosyal medya aracılığıyla bağlanan tüm bağlantılar bilgisayar güvenliğine karşı kolay değildir. Yönlendirilen bağlantıların tıklanması çok önemlidir. Paylaşılan bağlantılar, bilgisayara ciddi zararlar verebilmek için kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve Truva'yı indirebilir. Virüsten koruma yazılımı kullanmak, internete bağlanmadan önce sistemin güvenliğini izlemeye yardımcı olabilir.

Verilerde Spam Yönlendirme Bağlantılarını Bulma

Google Analytics hesabında bulunan Toplama bölümündeki Tüm Trafiğin altındaki Sevk Menüsü, bir web sitesinin ziyaretçilerine genel bir bakış sağlar. "Gelişmiş" bağlantısını tıklamak oturumları süzmek için bir seçenek sunar.Onu aşan bir ziyaret bağlantısını trafik istatistiklerini büyük ölçüde etkileyebilir ve spam tavsiyelerinden kaynaklanabilir.

November 23, 2017